Свій бізнес з дизайну інтер’єру

У сучасному суспільстві вважається престижним, навіть, мабуть, респектабельним, користуватися послугами дизайнера при будівництві чи облаштуванні житла. Для підприємливої людини така мода на дизайн створює реальні можливості створити успішний бізнес.

У цій статті ми поговоримо про кілька бізнес-моделей власної справи у сфері дизайну: з чого почати, які особливості, на що звернути увагу і таке інше. Але спочатку я хочу коротко описати особливості різних видів дизайнерської діяльності.

У чому полягає робота дизайнера?

Звичайно, багато потенційних замовників вважають, що нічого складного в роботі дизайнера немає, і вони можуть справитися з цим завданням самостійно. Комусь це навіть вдається, але, як правило, зіткнувшись із підводним камінням та зі специфікою ремонту, такі «любителі» благополучно сідають на мілину і, зрештою, звертаються до професіоналів. Адже хорошого смаку, бажання та ентузіазму у цій непростій справі зовсім мало.

У США, наприклад, налічується понад 60 тисяч дизайнерів інтер’єру, приблизно третина з них займаються індивідуальною трудовою діяльністю. І в більшості штатів для того, щоб заявити про себе як про дизайнера, потрібно пройти суворий сертифікаційний іспит і отримати ліцензію. У нас ситуація простіша – цей вид діяльності не ліцензується, хоча наявність професійного диплому, безумовно, допоможе вам швидше завоювати довіру потенційних клієнтів та отримати бажане замовлення.