Страусина ферма як бізнес

Розведення страусів у нашій країні давно вже не новинка, а дуже прибуткове, перспективне та цікаве заняття. Перші ферми з’явилися ще у середині ХІХ століття у Південній Африці. Поступово, то згасаючи, то відроджуючись, цей вид підприємництва гідно почав оцінюватися населенням у 70-х роках минулого століття. Якщо ви мрієте про власну справу та вас не лякають ці екзотичні створіння, тоді пропонуємо розглянути ідею створення страусиної ферми як бізнес.

Страуси – найбільший птах із нині існуючих на нашій планеті. Її зростання сягає 3-х метрів, а вага – до 150 — 200 кг. Найбільш поширеною для розведення на фермі породою є чорна африканська. Вони дуже добре переносять перепади температури, мають міцну імунну систему, високою яйцекладкою та швидким зростанням. Статевої зрілості досягають другого року життя і зберігають її протягом 25-30 років. Тривалість життя близько 70 років.

Продукція, яку можна отримати зі страусиної ферми:

М’ясо вважається дієтичним, оскільки майже не містить холестерину. За смаковими якостями нагадує телятину. Це чудова знахідка для кухарів – вона піддається будь-якій термічній обробці і чудово вбирає різноманітні маринади. 30 – 40% всієї тушки страуса складає м’ясо. Його ціна – приблизно 10$ за кг.

Яйця, вага яких 1 – 2 кг. Їх використовують як у ресторанах, так і домашньому господарстві, а також для виготовлення сувенірної продукції. Страусячі яйця дуже корисні, вони містять багато білка. За рахунок твердої шкаралупи, яку можна розбити за допомогою спеціальних пристроїв, їх можна зберігати в холодильнику до року. Одним яйцем можна нагодувати компанію із 8-10 осіб. Середня вартість одного – від 10$.

Пері – застосовують у декоративній майстерності, виробництві подушок, в області оптики та електроніки (завдяки своїм анти електростатичним особливостям).

Жир, який широко використовують у косметологічній та фармацевтичній галузях (десь 1-2$ за кг).

Шкіра, яку дуже люблять використовувати багато дизайнерів. Вона дуже еластична, має великий термін служби, не вбирає вологу і її неможливо підробити (від 100 $ за шкуру). І так, розглянемо головні аспекти та витрати на утримання страусиної ферми:

— Оренда землі та обладнання господарства. Закрите приміщення має бути добре освітлене та просторе (8-10 кв. м. на одного птаха) з температурою не нижче 15 градусів. Площа загону ферми зі страусами – не менше 20 кв. м. на особину. Вольєри повинні прилягати до стійлів. Оскільки страуси дуже люблять свободу – що більше простору, то краще. Вартість оренди землі або занедбаних фермерських господарств залежить від регіону та площі.

— Страуси не вибагливі в їжі і поїдають близько 3 кг їжі на день. До їх раціону входить зелений корм (конюшина, кропива, листя овочів і т. д.), груба їжа (сіно), коренеплоди, овочі, фрукти, зернові культури, мінерали (черепашка, гравій, шкаралупа яєць). Буде дуже добре, якщо у вас буде можливість вирощувати багато з цього самостійно на своїй ділянці. Також потрібен постійний та вільний доступ до води.

— Придбання страусів. Вартість одного місячного пташеня близько 100$, а дорослої особини – приблизно 400$.

— За наявності великої кількості поголів’я птахів знадобляться наймані працівники.

Головне – знайти ринок збуту та рекламувати своє господарство та продукцію. Відмінним доповненням може бути організація екскурсій.

Вважається, що страусова ферма як бізнес починає приносити дохід приблизно з другого року, а всі витрати повністю окупаються протягом 5-6 років.

Якщо вас зацікавила тема розведення птахів, можете також ознайомитись із нюансами утримання перепелів чи курей на нашому сайті.

Залишити відповідь