Сонячний колектор – можливість заробити

Знаючи принцип роботи сонячного колектора, що акумулює природні ресурси, можна самостійно виготовляти сонячні колектори. А скільки можна заробити на їхньому продажу?

Сонячний колектор – можливість заробити

Які види колекторів підлягають збиранню в домашніх умовах?

Велике поширення екологічне обладнання набуло у західних країнах. Його застосовують для опалення будівель та підігріву води. По суті, колектор – це геліоустановка, яка націлена на нагрівання рідини, що знаходиться в ній. Серед різноманітності обладнання, що збирає енергію сонця, найбільш раціональними у плані витрат на витратні матеріали, складність складання, рівнем ККД є два види: вакуумні та плоскі.

Сонячний колектор – можливість заробити

  1. Вакуумний накопичувач має нескладний принцип дії: теплові трубки, що діють як термос, створюють у колекторі вакуум, за рахунок чого відбувається нагрівання теплоносія до дуже високих температур. Для складання 1 виробу знадобляться до 20 труб типу GM або CKE. Якщо вдасться налагодити їхнє постачання, то процес їх встановлення не вимагатиме спеціальних знань і навичок, і не займе багато часу. Використовувати вакуумний вигляд можна не тільки в сонячний день, коли його збиральна здатність максимальна, але і в морозний зимовий день для нагрівання закритого басейну або будівлі.
  2. Плоский колектор складається з шару абсорбера з термоізолюючими властивостями та плоского покриття зі скла або полікарбонату. Його принцип дії заснований на парниковому ефекті, тобто промені, проходячи крізь прозорий шар, передаються на теплоносій завдяки конструкції з металу. У ролі теплоносія може бути вода, яка надалі перенаправляється в систему опалення. При недостатньому освітленні ККД колектора значно знижується.

Що краще: перепродувати або виготовляти?

Сонячний колектор – можливість заробити

Вибираючи вид організації бізнесу, можна зупинитися на кількох варіантах:

  1. закуповувати готові вироби у китайських постачальників і перепродувати з накруткою;
  2. пропонувати послуги клієнтам із встановлення куплених ними колекторів;
  3. купувати самостійно комплектуючі деталі та збирати їх;
  4. здійснювати складання, продаж та встановлення.

Варто врахувати, що російські споживачі здебільшого знайомі з монтажем різного обладнання та можуть відмовитися від цієї послуги. Але якщо установку запропонує сам продавець за додаткову плату, ефект може бути позитивним.

Приблизні витрати

У кошторис витрат потрібно включити такі пункти:

Стаття витрат за умови самостійного складання Вартість у рублях Витрати на закупівлю готового товару Вартість у рублях
придбання деталей 4700 придбання 1 одиниці обладнання 13 000
реклама 10 000 реклама 10 000
Разом: 14700 23 000

Грамотний маркетинг

Для забезпечення успішної реалізації товару, потрібно буде у будь-якому разі передбачити у бюджеті проекту витрати на рекламну кампанію. Тільки завдяки їй можливе залучення клієнтів. Слід підключити такі ресурси:

  • регулярне подання безкоштовного оголошення в місцевій пресі;
  • просування інформації на популярних сайтах та соціальних мережах;
  • поширення візиток, інформаційних буклетів у супермаркетах.

Очікувана прибутковість

Якщо врахувати витрати за умови збирання виробів у домашніх умовах та вартості придбання готових, помітна очевидна різниця в рівні прибутку. Так, за закупівельною ціною 13 000 гривень, витратах на транспортування, рекламу та накрутку, на виході ціна обладнання складе 26-70 тис. грн. За тією ж ціною можуть реалізовуватися і зібрані накопичувачі, при цьому прибуток від їхнього продажу буде на 70-80% вищим.

За умови укладання договору з надійним постачальником, визначенням ринку збуту готової продукції, набуття досвіду з монтування, бізнес із надання населенню альтернативні джерела енергії може бути цілком прибутковим.