Створення бізнесу в сільській місцевості на сьогоднішній день може мати як великі, так і сумнівні перспективи. Наявність можливостей розвитку залежить від великої кількості факторів і нюансів, і не тільки фінансового характеру.
У більшості випадків, підприємці не можуть підібрати найперспективнішу ідею з нуля сільгосп. бізнесу, яку можна втілити в конкретній сільській місцевості. Варто спочатку зрозуміти, що заробіток коштів можливий практично в будь-яких умовах, і наявність перспектив у процесі реалізації таких проектів залежить від готовності до розвитку та подолання труднощів у процесі втілення вашої ідеї, а не від можливостей фінансового характеру.
Як правильно підібрати ідею для бізнесу?
Вибір ідеї для створення бізнесу у сільській місцевості варто проводити залежно від низки факторів та особливостей. У деяких селах найбільш актуальним стане фермерський бізнес, а в інших особливі перспективи має вирощування овочів та фруктів різного роду.
Важливо! Варто звернути увагу на наявність факторів конкуренції, особливостей ґрунту та інших визначальних факторів у конкретній локації.
Більшість підприємств та унікальних ідей, які здатні створювати великі обсяги прибутку в умовах мегаполісу, зазвичай не мають попиту на території сільського типу. Тому до вибору напряму роботи вашого майбутнього підприємства потрібно підходити особливо ретельно, що стане визначальним фактором отримання прибутку. Вивчіть такі фактори:
- особливості ґрунту;
- наявність конкурентів та їх пропозиції;
- особливості транспортних витрат;
- затребуваність продукції.
Основні приклади ідей з нуля для бізнесу сільськогосподарського різновиду
Одним із найпопулярніших видів підприємницької діяльності у сільській місцевості є відкриття магазину. У багатьох випадках підприємці розраховують на високі доходи та простоту реалізації такої ідеї. Проте, торгівля, навіть у селі, не така вже й проста.
Спочатку необхідно проаналізувати наявність конкурентів та особливостей їх пропозицій. При цьому відкриття великої кількості локацій торгівлі в невеликих населених пунктах нерідко призводить до значного падіння показників доходності. Сучасні експерти рекомендують реалізовувати торгові системи у сфері продуктів харчування. При правильному оформленні та укладанні договорів з постачальниками таких продуктів ви зможете також отримати додаткову економію на транспортних витратах. Товари у вигляді одягу та взуття – також стануть чудовим варіантом. Однак у цьому випадку важливо правильно розрахувати необхідні ціни, з урахуванням купівельної спроможності місцевого населення. При цьому в більшості випадків доставка таких товарів здійснюється за рахунок ваших ресурсів.
Не менш перспективним варіантом є птахівництво. В наш час, продукти харчування тваринного походження мають величезний попит у споживачів, що дає можливість фермерам отримувати серйозний прибуток за рахунок легких та простих продажів готової продукції. Розведення птахів домашнього типу вважається одним із найбільш прибуткових бізнесів у сільській місцевості для початківців.
На території України одним з унікальних видів птахівництва є розведення індиків. Таким бізнесом займаються небагато фермерів у наш час, проте вирощування індичок на м’ясо дуже вигідне та прибуткове. Більше того, існують специфічні породи, здатні набирати до піврічного віку вагу не менше двадцяти кілограмів.
Також користується популярністю розведення гусей. Варто зазначити, що бізнес такого роду не потребує суттєвих вкладень коштів. Один птах за сезон здатний наводити від семи до восьми пташенят, які досить швидко ростуть, і здатні протягом двох місяців набрати вагу не менше чотирьох кілограм. При цьому немає необхідності закупівлі спеціалізованих кормів – гуси харчуються травою у свіжому стані.
Цей птах дає відмінне м’ясо, а також особливий жир, печінку, пух і яйця. У багатьох випадках товаром стає послід гусей, який нерідко набувають як добрива для теплиць. Крім того, проведення продажу молодняку та інкубації яєць – також прибуткова галузь. Сучасні фермерські господарства працюють в обох напрямках, що дає можливість отримання систематичного та досить суттєвого прибутку.
Однією з особливо прибуткових галузей є бджільництво. Більшість жителів сільської місцевості обзавелися власними пасіками. Однак лише низка таких власників створюють за допомогою бджіл прибутковий бізнес. При відкритті такої справи не потрібно вкладати значні фінансові кошти. Для проведення закупівлі бджіл, спеціальних вуликів та різноманітних атрибутів необхідно не більше трьох тисяч доларів. Відзначається висока прибутковість таких підприємств. При правильному підході до проведення необхідних процедур, ваші вкладення можуть окупитися лише за один сезон. Немає потреби у спеціалізованому навчанні, чи наявності якоїсь особливої освіти. Потрібну інформацію можна отримати зі спеціалізованих книг або за допомогою інструкцій з Інтернету.
Продажі отриманого продукту проводяться за допомогою ринків, приватних оголошень, спеціалізованих ресурсів, а також магазинів та супермаркетів. Більше того, оптові закупівлі виробляють різноманітні підприємства косметологічного та медичного напряму, а також ритейлінгові мережі.
Як приклади ідеї щодо вирощування різних плодів можна розглянути виробництво кабачків у відкритому грунті. Як і інші подібні проекти, таке підприємство не потребує суттєвих вкладень і має високі показники окупності. Крім того, варто відзначити відсутність суттєвих тимчасових витрат, що дає можливість паралельно займатися розвитком інших сільгосп. бізнес-ідей з нуля.
Одним із найприбутковіших плодів є ремонтантна суниця. Один кущ цієї рослини здатний приносити прибуток у розмірі від 100 гривень.
Сучасні підприємці відзначають високий прибуток від вирощування моркви. Однак потрібен грамотний підхід до процесу та наявність достатньої об’ємної ділянки землі.
Фахівці також рекомендують звернути увагу на пекінську капусту.