Що вибрати – іп або тов – основні відмінності. Вибір ОПФ (організаційно-правової форми) підприємницької діяльності є однією з перших і головних завдань для тих, хто планує створювати свій бізнес. Що краще OOO або ІП? Що чекає нас при виборі цих форм? Які їх основні відмінності? І що може стати несподіваним при роботі з кожною з них? Розглянемо все більш детально. Вибір ОПФ (організаційно-правової форми) підприємницької діяльності є однією з перших і головних завдань для тих, хто планує створювати свій бізнес. Що краще OOO або ІП? Що чекає нас при виборі цих форм? Які їх основні відмінності?
І що може стати несподіваним при роботі з кожною з них? Розглянемо все більш детально. ІП – індивідуальний підприємець (він же ПП або ПБОЮЛ), тобто фізична особа, яка займається підприємницькою діяльністю не утворюючи юридична особа, зареєстрована як підприємець у встановленому порядку. Абревіатури приватний підприємець (ПП) і підприємець без утворення юридичної особи (ПБОЮЛ) є застарілими. А головне, що ІП несе відповідальність всім своїм майном. ТОВ – товариство з обмеженою відповідальністю, юридична особа, яка може бути утворено одним і більш засновником.
При реєстрації для ТОВ необхідним аспектом є статутний капітал, розмір якого починається від десяти тисяч рублів. Статутний капітал можливо вносити як майном, так і в грошовому еквіваленті. Якщо ТОВ реєструють не один засновник, а кілька, то сума статутного капіталу буде поділена на частки. Учасники товариства не відповідають за його зобов’язаннями і не несуть ризик збитків, пов’язаних з діяльністю товариства, вони відповідають тільки розміром вкладів до статутного капіталу. Статутний капітал – це все чим ризикує ТОВ. Мінуси ІП та переваги ТОВ. Основний мінус для ІП полягає в тому, що ІП несе відповідальність всім своїм майном, а ТОВ ризикує тільки статутним капіталом, який повинен становити не менше 10 000 рублів. Якщо у вас є борг і немає коштів на її виплату, то при судовому розгляді ви ризикуєте втратити власного майна. Судові пристави будуть вправі конфіскувати квартиру, автомобіль або ін. На суму вашого боргу.
Отже при використанні всіляких схем бізнесу або оподаткування, IP невідповідна форма. Обмеження для ВП. Існують обмеження по видам діяльності, як відсутність права займатися торгівлею і виробництвом алкоголю, зброї, піротехніки, діяльністю інвестиційних фондів, охоронної та депозитарною діяльністю та ін. Повний список наведено нижче. Низьке положення. Більш великі компанії обходять стороною і відмовляються взаємодіяти з ІП, а з ТОВ легко встановлюють контакт і йдуть на співпрацю. Існує упередження, що підприємство з назвою ТОВ, більш серйозна і надійна організація, ніж ВП. ІП позиціонують як дрібне підприємство, що діє без команди і має менше можливостей. З цієї причини ТОВ знаходить більш солідний статус для співпраці.
Внески до пенсійного фонду фіксовані. ІП зобов’язаний платити фіксовані внески в ПФ, які з 2010 року сплачуються в розмірах, обчислених з вартості страхового року. Незалежно від того, веде ІП діяльність чи ні, він зобов’язаний платити податки. Коли ТОВ, в разі не ведення діяльності та відсутності на балансі майна, не платить податки.
Без переобліку. ТОВ може покривати збитки минулих років прибутком поточного року, цим зменшувати податок на прибуток. ІП не має права враховувати збитки минулих років при розрахунку ПДФО. Виходить що впало, те пропало. Тому вкладаючи великі суми на розвиток бізнесу і працюючи на загальній системі оподаткування – ІП не кращий вибір. Все керівництво в одній особі.
Підприємець ІП в основному завжди самостійно повинен керувати бізнесом. Коли засновники ТОВ можуть перекласти обов’язки на іншу людину, призначивши директором, який буде без довіреності представляти ТОВ. Представництво ІП лише в деяких випадках можливо, при наявність нотаріально завіреної довіреності. Продаж. Власник ІП має право розпоряджатися продажем лише накопиченого майна або створеної технологією та ін., В звичаї своєму це викликає юридичні складності. У той час коли при продажу ТОВ, все просто, не дивлячись на те, яка частка від підприємства належить вам. Необхідно переступити частку свого статутного капіталу, після чого через пару тижнів, новий власник матиме на руках готові документи. Мінуси ТОВ переваги ВП. Відкриття.
ТОВ важче і дорожче реєструвати. Набагато більше обсяг документів. І, швидше за все, необхідно буде наймати фахівців для відкриття ТОВ. Для реєстрації ІП досить паспорта з особистою присутністю реєстрованого. Відповідно, і закриття ІП теж простіше і швидше. Відкривайте ІП – якщо хочете заощадити при реєстрації. Касові операції. Основний обов’язок ТОВ – це дотримання «Порядку ведення касових операцій».
Вся його виручка повинна здаватися в банк, зберігати її, навіть в сейфі, заборонено. У той час, як для ІП його виручка – його майно, якої він може сам користуватися. Виручка. Засновники ТОВ мають право розподіляти свої дивіденди лише раз в квартал, які, ще до того ж, обкладаються ПДФО. ІП вільний використовувати виручку відразу після отримання, як ми вже сказали, сплативши відповідні податки.
Якщо отримання прибутку раз в квартал вас не влаштовує, не варто оформляти ТОВ. Бухгалтерія. ТОВ зобов’язане вести бухоблік і здавати бухгалтерську звітність, якщо воно не на ССО (спрощена система оподаткування), але навіть при цьому (якщо дивіденди розподіляються) бухоблік необхідно вести. ІП звільнився від ведення бухобліку, відкриваючи ІП ви вправі розпоряджатися своїми коштами самостійно. При цьому в ТОВ є необхідність наймати бухгалтера, так як навряд чи ви розберетеся в складній системі звітів самостійно.
Система штрафів. ТОВ обкладається великими штрафами. Різниця між цифрою штрафу для ІП і ТОВ може різнитися в десятки тисяч. Коли ТОВ буде оштрафовано на 40 000 тис. Руб., IP втратить всього 4 000 тис. Рублів. Залежно від поставленої мети і планів на майбутнє розвиток вашого підприємства, ви можете вибирати ту чи іншу форму.
Ознайомтеся з можливості з усіма сторонами кожної з форм, перш ніж приступите до оформлення документів. Відмінностей досить, адже ТОВ володіє перевагою вседозволеності у виборі діяльності, коли ІП має ряд обмежень. Список недоступних для ІП видів діяльності: Виробництво, оптова та роздрібна реалізація алкоголю Розробка, виробництво, ремонт, випробування авіаційної техніки. Розробка, виробництво, ремонт, утилізація, торгівля зброї і військової техніки. Колекціонування зброї, патронів і його частин. Розробка, виробництво, утилізація боєприпасів та їх складових частин. Виконання робіт і надання послуг зі зберігання, перевезень і знищення хімічної зброї.
Виробництво, зберігання, застосування вибухових матеріалів промислового призначення. Діяльність з розповсюдження вибухових матеріалів промислового призначення. Виробництво піротехнічної продукції. Діяльність з проведення експертизи промислової безпеки. Поширення піротехнічної продукції відповідно до національного стандарту IV і V класу.
Роботи по впливу на гідрометеорологічні процеси і явища. Ведення приватної охоронної діяльності. Роботи з активного впливу на геофізичні процеси і явища. Працевлаштування громадян Російської Федерації за її межами. Діяльність інвестиційних фондів, з управління інвестиційних фондів.
Діяльність з управління пайовими інвестиційними фондами та недержавними пенсійними фондами. Діяльність недержавних пенсійних фондів, пенсійне забезпечення та пенсійне страхування. Космічна діяльність. Пасажирські та вантажні перевезення для повітряного транспорту.
Діяльність з виробництва лікарських засобів. Вирощування рослин, які використовуються для виробництва психотропних і наркотичних речовин. Обіг наркотичних і психотропних засобів. Продаж електричної енергії населенню.