Що таке бізнес-план

Бізнес-план – це документ, який вміщує в себе основні характеристики та інформацію про бізнес-ідеї або працюючий бізнес, для прийняття рішення про співпрацю, інвестування або просто для ознайомлення. Бізнес-план – це документ, який вміщує в себе основні характеристики та інформацію про бізнес-ідеї або працюючий бізнес, для прийняття рішення про співпрацю, інвестування або просто для ознайомлення. Бізнес-план дає відповідь на питання: що Вам треба робити і яким чином? Написання бізнес-плану зосереджує увагу на тому, що треба зробити, щоб Ваші ідеї втілити в реальність. Причому треба обґрунтовувати: Чому? Що? Хто? Як? Де? Коли?

І які ризики? Процес роботи змушує Вас поглибитися в свою ідею і знайти шлях до перетворення її в бізнес. Роблячи все це, іноді, потрібна допомога і підтримка з боку. Навіщо писати бізнес план? Це питання Ви повинні собі задати до того як почати планувати бізнес . До того часу, коли бізнес сформується, у Вас буде багато випробувань.

На перший план виступає ряд позитивних причин, які мотивують зібрати інформацію разом і створити бізнес-план. По-перше, бізнес-план допомагає окреслити напрямки для обговорення, де розвивати свій бізнес і визначати, які переваги Ви хочете взяти з цього. По-друге, бізнес-план структурує Ваше мислення і дає можливість упевнитися в тому, зачіпаються чи всі важливі моменти в плануванні бізнесу. По-третє, бізнес-план спонукає Вас задуматися про майбутнє. Хороший бізнес-план включає ідеї виживання серед конкурентів на ринку, цим самим допомагає підготувати Ваш бізнес до такої ситуації. Зрештою, бізнес-план дозволить Вам презентувати Вашу ідею не тільки фінансистам, а й підприємцям, майбутнім співробітникам, постачальникам і споживачам. Бізнес-план – це комунікаційний інструмент.

Він повинен спонукати інших до дії. Хто повинен писати бізнес-план? Підприємець або його представник по реалізації бізнес-плану повинен бути сильно залучений в розвиток бізнесу . Деякі люди наймають спеціальних консультантів або втягують своїх співробітників до написання чорнового варіанту бізнес-плану. Якщо Ви не є професіоналом в написанні бізнес-планів, рекомендується використовувати допомогу експертів, дуже часто ними виступають консалтингові фірми . Але потрібно пам\’ятати, що бізнес-план це втілення Ваших бажань, цілей, філософії та умінь. Скільки сторінок повинен мати бізнес-план?

Обсяг бізнес-плану безпосередньо залежить від цільової аудиторії бізнесу. Якщо бізнес-план призначений тільки для внутрішнього користування або для партнерів він повинен бути коротким і конкретним. У разі необхідності подання бізнес-плану потенційним інвесторам – бізнес-план повинен бути великим і детальним. Не завжди кількість сторінок свідчить про кількість інформаційної наповненості бізнес-плану. Буває, що дуже великий план містить тільки поверхневу інформацію про проект , а іноді достатньо кількох сторінок, щоб викласти всі істотні факти. Складові елементи бізнес-плану Зазвичай бізнес-план складається з наступних розділів: 1. Опис бізнесу Як вступ, ця частина бізнес-плану становить огляд бізнесу і його цілі.

Читачі бізнес-плану повинні знайти відповідь, чому цей бізнес повинен існувати. Маючи чітку місію, досить легко можна надати ґрунтовне пояснення. 2. Аналіз ринку Цей розділ потрібен для того щоб детально описати стан ринку і ставлення Вашого бізнесу до нього. Потрібно описати маркетингові характеристики, профіль Вашого цільового покупця, конкурентів і те, які дії Ви будете застосовувати, щоб досягти переваги на ринку для створення успішного бізнесу . 3. Оцінка конкурентів Увімкніть у Ваш аналіз ринку огляд особливих конкурентів . Всі види бізнесу мають конкурентів: одні продають таку ж продукцію, інші продають продукцію з такими ж функціями. Започаткування підприємства не є легкою справою, особливо при входженні на ринок. 4. Маркетинговий план Маркетинговий план часто грунтується на чотирьох напрямках: пропонований продукт, цінові зміни, система дистрибуції, рекламні заходи. В описі бізнесу опишіть свій продукт або послугу в загальних рисах. Тут дається інформація про те, як буде використовуватися пропонований товар – це Ваш шанс пояснити переваги і характеристики товару / послуги, обговорити потребу або проблему, яку вирішує реалізація Вашого продукту. 5. Операційний план Операційна частина плану конкретно відноситься до внутрішньої організаційної структури, робочого процесу, необхідного обладнання та інших елементів управління підприємством . Вам необхідно прийти до спільного принципу управління бізнесом, фізичної та трудової необхідності, створити юридичну підставу для існування бізнесу. 6. Фінансовий план Фінансове планування – необхідна частина бізнес-плану для оцінки нових інвестиційних можливостей . В даному розділі вказують поточний фінансовий стан підприємства і подальше передбачення фінансового розвитку. Фінансова частина бізнес-плану оцінюється з точки зору зацікавленості приєднається до бізнесу, інвестувати гроші в нього або видати кредит. Зацікавлені особи захочуть дізнатися, яким чином Ви будете використовувати свої інвестиції. 7. Резюме Резюме – це можливість виділити важливі моменти і аспекти бізнесу . Як підсумок Вашого бізнес-плану, він повинен бути коротким. Рекомендованої інформацією для резюме є вказівка Вашої місії і цілей, опис продукту, ринку, конкурентів, маркетинговий план, характеристика команди менеджменту, ключові елементи операційного процесу, вимоги до фінансування, прибутковість і окупність бізнесу.

Залишити відповідь