Що таке бізнес-план

Що таке бізнес-план. Бізнес-план – сукупність принципів, виражена певним планом, дотримуючись який, підприємство здійснює свою діяльність. Цей документ містить в собі відомості про організацію, технологія виробництва товару, результати дослідження ринку, витрати і доходи, Що випливають з даного виду підприємницької діяльності. Бізнес план конкретизує коло споживачів певної продукції, і який саме буде попит. Його можна сформулювати самостійно, деякі звертаються за допомогою фахівців. Грошова сума, яку доводиться платити за складання бізнес-плану, варіюється і навіть дійти до кількох сотень тисяч рублів. На початку створення власного бізнесу ви повинні знати, у скільки обійдеться проект.

Для інвестора, в свою чергу, важливо знати, що він вкладає свій капітал в прибуткову справу і то, протягом якого часу його вкладення окупляться. Навіщо складати бізнес-план? 1) Максимально уникнути помилок в процесі розвитку свого бізнесу. Коли у вас є чітка інструкція, ви поетапно, ретельно виконуєте завдання, що знижує ризик невдач. 2) Залучення вкладення коштів з боку. Для того, щоб інвестор погодився співпрацювати, ви повинні наочно показати йому, що ваша ідея принесе прибуток.

3) Мінімізувати збитки і виключити ймовірність боргів. Чіткий план допоможе вам побачити перспективи проекту і правильно розподілити кошти. Структура бізнес-плану виглядає приблизно так: Резюме Зміст бізнес-ідеї (дані про подальшу діяльність, оцінка досвіду, опис зразка продукту). Оцінка ринку збуту (характеристика цільової аудиторії, оцінка конкурентів, порівняльний аналіз ваших переваг і недоліків з іншими підприємцями). Організаційний план (визначення власності підприємства, інформація про партнерів, характеристика вашого напряму в бізнесі, організаційна ієрархія). План виробництва (темп виробництва, його процес, інформація про виробника). Фінансовий план (відомості про доходи та витрати, політиці фінансування, отриманні та виплати грошових коштів і т. п.) Маркетинговий план (Опис маркетингового підходу до виробництва даної продукції і мета маркетингу) Додаток.

Підводячи підсумки, хотілося б сказати, що саме грамотне складання бізнес-плану на початковому етапі, і його послідовне дотримання в подальшому, визначає успіх і швидке зростання розвитку компанії. Дотримуючись певних принципів і приділяючи увагу окремо кожного свого кроку в розвитку бізнесу, ви напевне досягнете своєї мети.

Залишити відповідь