Розведення соболя як бізнес на хутрових звірів

Розведення соболя як бізнес на хутрових звірів У нашій країні практично у всього населення виникає бажання відкрити свій бізнес і отримувати високий дохід. Проблема в тому, що недосвідчений підприємець, в більшості випадків, не має чіткого розуміння про майбутній напрямок своєї діяльності і реалізація своєї ідеї може залишитися тільки в мріях, так як відкриття бізнесу пов&’язане з наявністю ризиків, які лякаютьУ нашій країні практично у всього населення виникає бажання відкрити свій бізнес і отримувати високий дохід. Проблема в тому, що недосвідчений підприємець, в більшості випадків, не має чіткого розуміння про майбутній напрямок своєї діяльності і реалізація своєї ідеї може залишитися тільки в мріях, так як відкриття бізнесу пов&’язане з наявністю ризиків, які лякають недосвідчених людей. Необхідно вивчити всі нюанси, зібрати узагальнену інформацію про даному напрямку в бізнесі, первинному капіталі, потрібних документах, а також докласти зусиль і запастися терпінням, то можна бути впевненим, що такий бізнес буде мати високі шанси на успіх. Не зробивши всього цього перерахованого можна все втратити. Людині, впевненим в собі і відсутністю боязні труднощів, можна спробувати зайнятися таким бізнесом як розведення соболя .

Підійшовши серйозно до справи, навіть з відсутністю досвіду в даному напрямку, можна отримати непоганий дохід. Соболь є цінним представником сімейства куницевих. Раніше існувала думка, про неможливість його розведення в неволі, проте, після довгих експериментів в 1929 р було виведено перше потомство. Після цього розведення цього звіра стало не тільки прибутковою справою, але і модним. Його хутро здавна затребуваний і вважається вельми красивим, що в певний час він мало, не зник. Єдиною країною, яка вирощує соболя для виробництва хутра, є Росія. Одним з предметів розкоші є шуба з хутра соболя, купити яку можуть лише заможні люди, підкресливши свій високий соціальний статус.

Безсумнівним плюсом при розведенні цих звірків це народження більшого числа самців, ніж самок, розмір шкурки яких трохи більше, а хутро пухнасті. На аукціонних торгах ціна такої шкурки може становити більше 200дол. США і з року в рік тільки зростає. Рентабельність цього бізнесу безпосередньо залежить від дотримання всіх вимог і становить не менше 30%, а зберігаючи молодняк не менше 95%. На першому етапі, недосвідчений підприємець може зіткнутися з деякими проблемами, такими як низька репродуктивність самок, викликана пізнім дозріванням через неправильне догляду та утримання. Перш, ніж відкрити ферму, необхідно створити умови, схожі з природними, це температура (15-23 градуси тепла), харчування і на початку діяльності запросити на роботу фахівця, який надасть практичну допомогу. Відкриття ферми обійдеться не дешево. Велика частина початкового капіталу піде на покупку земельної ділянки, виготовлення клітин, а також облаштування необхідних умов проживання тварин.

Безпосередньопридбання самих звірків. Так як вони продаються тільки організаціям юридичній особі, потрібно необхідні документи: установчий пакет, дозвіл на заняття даним видом діяльності, ветеринарний висновок. Даний вид бізнесу субсидується державою на розвиток і поддрержку. Особливий догляд передбачає наявність персоналу. Важливий момент в процесі ведення бізнесу це харчування, тварини не повинні голодувати. Соболь це хижак і в його раціоні повинна бути тільки свіжа їжа (м&’ясо). Місце розташування земельної ділянки під ферму повинно враховувати: Рівний рельєф, піщаним ґрунтом і природними перешкодами від вітру; Відсутність в безпосередній близькості від господарства підприємств, скотомогильників, антисанітарних об&’єктів, очисних споруд; Відстань до сусідньої ферми не менше 300 метрів; Огорожа парканом і сіткою; Хороший доступ до води і електроенергії; Вільний під&’їзд транспорту; Вільне розміщення клітин 4; Наявність на території: цеху зберігання їжі, приміщення складу інвентарю, пунктів обробки з холодильниками для зберігання, ветеринарних об&’єктів, будиночків для проживання співробітників ферми.

Кращий момент покупки соболя це за 2 міс. до гону в молодому віці, основним фактором якого це більший приплід, ніж у дорослих звірків. Переважно купувати звірків в спецмагазинах або вже діючих фермах, з щепленнями і необхідними документами. Необхідною умовою транспортування тварин є дезінфекція клітин, а при ввезенні на ферму відсутність карантину, потім їх попарно садять в різні клітини на місяць, ставлять на облік, привласнюють індивідуальний номер для спостереження за здоров&’ям, зростанням і продуктивністю, потім відправляють в загін. Раз на рік ці дані заносяться в журнал. Плануючи свій бізнес необхідно враховувати наявність кваліфікованого персоналу, у якого є досвід хутрового тваринництва.

Первісна достатня чисельність 30 чоловік: Обов&’язково в штаті наявність ветеринарного лікаря, який буде стежити за харчуванням, здоров&’ям тварин, проведенням профілактичних заходів та збором аналізів. Технік, що стежить за справністю обладнання, а в разі його поломки, їх усунення. Робочий персонал для годування, прибирання, забою і транспортування. Це повинні бути різні фахівці, що важливо для здоров&’я звірків. Фахівці, що займаються зовнішніми економічними операціями: пошук постачальників і покупців, точок продажу продукції, уявлення підприємства на міжнародному ринку.

Збут продукції здійснюється профільними організаціями або безпосередньо в магазини або ательє. М&’ясо соболя зацікавить кафе, ресторани та інші підприємства громадського харчування. Як згадувалося раніше, якщо якість шкурок відмінне, то збут можна здійснювати через вітчизняні або іноземні аукціони, на яких вартість шкурки істотно перевищує місцеву. У цьому випадку, попередньо, необхідно отримати схвалення великої кількості різних комісій, висновок досвідченого експерта, який поставить оцінку. Для сортування хутра за якістю, потрібно отримати відповідну освіту і пройти стажування на успішних господарствах. Даний вид бізнесу буде нагальні, якщо застосувати комплексний підхід до її відання, який включає в себе: Наймання фахівця для оцінки якості продукції Відкрити ательє (майстерні) з виготовлення виробів з власної продукції, що істотно розширить сферу бізнесу. Обов&’язкова наявність документів, що свідчать про справжність товару Підводячи підсумок, можна зробити висновок: Правильний підхід до ведення цього бізнесу, отримання державних субсидій призведе до отримання гідної прибутку.

Залишити відповідь