У попередніх статтях ми з вами вже говорили про такі бізнес-ідеї як розведення в’єтнамських свиней, перепелів, страусів, курей. Адже за правильної організації сільськогосподарський бізнес може приносити дуже добрий прибуток своєму власнику. Особливо якщо це ферма з вирощування хутрових звірків. Розведення нутрій як бізнес відомий досить давно. На даний момент він стрімко набирає обертів, адже для підприємця-початківця даний вид діяльності просто знахідка.
Нутрія — це ссавець, який своїм зовнішнім виглядом нагадує великого щура. Її ще називають болотним бобром. Живе і у воді, і суходолі. У неї дуже тепла і красива шкірка, що робить нутрію джерелом цінного хутра. Також у неї дуже смачне дієтичне м’ясо, яке ні краплі не поступається кролятині. Тримісячних цуценят нутрій можна придбати від 8$ за пару.
У віці 6 – 7 місяців нутрії готові до злучки. Самка приносить потомство двічі на рік, від 1 до 10 дітей. Висока плодючість, не сильна сприйнятливість до різних захворювань, а також невелика вартість прокорму свідчить про прибутковість і простоту бізнесу на розведенні нутрій. обгородити їх стіною не менше одного метра заввишки. Підлога найкраще забетонувати. Продумайте місце для невеликого басейну та стежте за його чистотою. Адже купання нутрій у брудній воді може призвести до того, що якість хутра значно знизиться. Ці звірята дуже охайні. Регулярно прибирайте у клітинах, добре очищайте та дезінфікуйте посуд. Нутрії не переносять холоду, тому в холодну пору року утримувати їх слід у приміщенні, що опалюється. Також вони дуже полохливі, бояться різких та гучних звуків. Вибираючи розташування ферми, врахуйте цей факт.
Корм для нутрій обходиться порівняно недорого. Вони є травоїдними тваринами, їдять стебла, листя, а також коріння водної та берегової рослинності. Тому доцільним буде організувати ферму поблизу водойм. Звіряток середнього розміру може з’їдати до 1,5 – 2 кілограмів корми на добу. Також чудовою їжею для них вважається картопля, морква, буряк, кукурудза, яблука, зерно, сіно, різні комбікорми та концентрати. Добре фіксуйте годівниці в клітинах, ці тварини дуже люблять їх перевертати.
Наступне про що потрібно подбати – це пошук замовників для збуту продукції. М’ясо можуть придбати приватні особи, а також кафе та ресторани. Освоївши техніку вироблення шкірки, ви зможете її продавати закупникам хутра.
Вага м’яса однієї тушки найчастіше плюс-мінус 3 кг. Її вартість у середньому становить 3 – 4 $ за кг. А одну шкірку нутрії можна продати за 4$. Плюси розведення нутрій як бізнесу, і навіть дохід очевидні. Головне – грамотний підхід, відповідальність та працелюбність. І не забувайте, що будь-яку підприємницьку діяльність потрібно розпочинати з написання розгорнутого бізнес-плану. Успіхів!