Розведення курей як бізнес відрізняється своєю популярністю та великою рентабельністю серед інших видів бізнесу у сільському господарстві. Куряче м’ясо та яйця не тільки смачні продукти, але ще й корисні. Саме тому споживання їх у їжу зростає з кожним днем. Звичайно, є мережі-виробники, які займають більшу частину ринку, але домашні яйця та птах завжди знайдуть свого покупця. Більшість міських жителів вважають за краще купувати екологічно чисті продукти, не дивлячись на те, що їхня вартість трохи вища.
З чого ж розпочати свій бізнес?
Насамперед необхідно визначитися з напрямком діяльності. Існують різні породи курей – одні призначені для виробництва яєць, інші вирощуються для отримання м’яса. Також є середній варіант, який використовуються для одного та другого одночасно. Багато розвідників зупиняють свій вибір на м’ясоїчних птахах, таким чином отримуючи безвідходне виробництво. Прибуток приносить продаж яєць, м’яса, курячого посліду і навіть пташиного пера.
Наступний крок – будівництво курника. Розмір приміщення залежить від кількості поголів’я, яке ви маєте намір тримати. Підійде навіть звичайний сарай, який обов’язково потрібно утеплити і снастити всім необхідним для життя птахів (сідала, гнізда, місце для їжі та пиття). Альтернативою є розведення курей у клітинах, але живі рухливі особини приносять більше яєць. А також на утримання курей на волі йде менше коштів, оскільки влітку і навесні вони частково знаходять собі їжу самостійно (трава, жуки, черв’яки). Потім слід закупити потомство. Цьому пункту варто приділити особливу увагу. Можна придбати або маленьких курчат, або вже дорослих особин. Найчастіше заводчики воліють вже курей, що підросли (2-3 місяці), таким чином, убезпечивши себе від покупки особин не тієї підлоги. На кожні 10 курок необхідно мати 1 півня. При виборі молодняку варто враховувати дуже багато факторів (забарвлення гребеня, пір’я, розмір). Для кожної породи є свої характеристики, тому перед покупкою варто ретельно вивчити особливості саме обраного вами виду курей. Дуже важливо правильно вигодовувати птахів для отримання найкращого результату. В основному кури їдять комбікорм. Також до раціону їх харчування входить кукурудза, просо, зерно, трава, кропива, харчові відходи тощо.
Витрати та дохід від бізнесу з розведення курей. наскільки бізнес із вирощування курей є прибутковим. Наприклад, візьмемо курник з 30 особин (27 курей і 3 півня). На закупівлю молодняк піде 30$. Більшість порід починають нести яйця у віці 4-5 місяців. За місяць, щоб вигодувати 30 курей, вам знадобиться приблизно 100 кг комбікорму (у розрахунку ми беремо максимальну кількість, не враховуючи інші продукти харчування). Ціна становитиме приблизно 20$ при покупці оптом.
27кур можуть нести на день приблизно 20 яєць, це 600 яєць на місяць. Від продажу яєць ви отримаєте прибуток від 50 до 80 $ залежно від регіону. Таким чином, початкові витрати окупляться за пару місяців, а прибуток становитиме 50-60%. І це без урахування продажу м’яса, курячого посліду та пера. Але для того, щоб перетворити вашу справу на стабільний прибутковий бізнес, необхідно збільшити кількість особин у курнику і знайти постійний ринок збуту. У вас все обов’язково вийде.