Робота з дому – 7 поширених помилок

Коли Ви починаєте свій бізнес із домашнього офісу, це економить ваші гроші, дає гнучкість у робочому графіку та можливість приділяти більше часу своїм близьким. Однак, крім усіх переваг, бізнес із власного будинку приховує непомітні на перший погляд складності.

Давайте розглянемо сім найпоширеніших проблем, з якими стикається кожен підприємець, який веде справи з домашнього офісу.

  1. Відсутність робочого графіка. Коли у вас немає чіткого графіка роботи, це таїть у собі дві небезпеки: або Ви надто мало починаєте приділяти увагу роботі і нічого не встигаєте зробити, або навпаки працює 24 години на добу 7 днів на тиждень без відпочинку. І те, і інші призводить до зниження ефективності роботи та проблем у бізнесі. Сплануйте свій робочий графік так, щоб у вас були чіткі межі робочого часу та дні для відпочинку.
  2. Неможливість зосередитись. Коли Ви працюєте вдома, сама ситуація підштовхує Вас відволіктися на розмови з родичами, особистий телефонний дзвінок або якісь домашні справи. Важливо пояснити всім членам сім’ї, що під час роботи вас не слід турбувати, що це вас відволікає і не дає зосередитися. Крім того, ви самі маєте бути дисциплінованим і намагатися не відволікатися від роботи.
  3. Почуття самотності. Коли Ви вирішуєте вести свій бізнес із домашнього офісу, у вас може з’явитися відчуття самотності та відстороненості від оточуючих. Дуже важливо спланувати свій робочий день так, щоб до нього входили поїздки до клієнтів та спілкування з вашими колегами поза межами дому. Живе спілкування з іншими грає важливу роль. Ви не тільки почуватиметеся частиною суспільного життя, але й відкриті для нових ідей.
  4. Відсутність робочого місця. Коли ви працюєте вдома, спробуйте організувати собі робоче місце так, щоб вас нічого не відволікало. Найкраще це виділити для робочого офісу окрему кімнату. Однак, якщо такої можливості немає і ви працюєте за столом на кухні або у вітальні, постарайтеся створити довкола себе робочу атмосферу.
  5. Залучення родичів. Коли Ви працюєте з дому та без коллег, часто з’являється звичка обговорювати ділові питання з родичами. Звичайно, ніхто не забороняє спілкуватися про роботу з близькими, проте не забувайте, що їх можу стомити постійні розмови про бізнес. Крім того, навряд чи члени вашої родини зможуть дати вам компетентну пораду у вирішенні ділового питання.
  6. Відсутність правил для працівників. Якщо ваш бізнес передбачає наявність співробітників, варто позначити чіткі правила і норми поведінки. Домашня обстановка розслаблює та підштовхує до неформального спілкування. Крім того, якщо співробітники приходять до вашого домашнього офісу, то варто з самого початку пояснити їм, що прийнятно, а що ні.
  7. Відсутність плану на день. Коли ви починаєте свій день без плану, то важливі справи можуть уникнути вашої уваги і весь день може виявитися неплідним. Приділіть небагато часу на початку дня на складання списку завдань, які потрібно вирішити сьогодні. Якщо при цьому ви ще писатимете відведений час на кожне завдання, це допоможе вам вкладатися в більш короткі терміни. Також при складанні плану не забувайте відводити час на незаплановані справи, які можуть виникнути протягом дня. Такий робочий план допомагає керувати вашим часом і не дає накопичуватись невиплаченим завданням.

Залишити відповідь