Для більшості людей лов риби є тим хобі, яке вони хочуть і можуть собі дозволити. І, звичайно, це захоплення вимагає деяких фінансових витрат – вудки, спінінги, приманки, гачки і т. д. Це все можна придбати у спеціалізованих торгових точках. Тому рибальський магазин як бізнес має велику популярність у сучасних підприємців.
Цей вид бізнесу досить специфічний. Адже не тямлячи нічого в цій справі за нього краще не братися, або потрібно заручитися підтримкою та допомогою людини, яка розуміє, що таке рибалка і чого для неї необхідно.
Вирішивши заснувати власний рибальський магазин вивчіть ринок попиту та пропозицій на вашій території, складіть розгорнутий бізнес-план і тільки після цього переходьте до реєстрації свого підприємства.
Визначтеся з форматом рибальського магазину. Якщо ви обмежені у фінансовому плані, тоді можна орендувати частину приміщення у якомусь великому спортивному магазині, торговому центрі. За наявності хорошого початкового капіталу зможете взяти в оренду або придбати окреме приміщення, розмір якого залежить від розмаху бізнесу. Добре продумайте місце для розміщення. Це обов’язково має бути точка з високою прохідністю людей. Купуйте вітрини, прилавки, стенди. Витрачати величезну суму грошей на ремонт не варто. Головне — чистота, порядок та гарне освітлення.
Відповідно підійдіть до вибору асортименту рибальського магазину та постачальників. У ньому має бути присутнім все, що необхідно будь-якому рибалці для хорошої риболовлі. Весь товар умовно поділяють на 3 види: основний (котушки, різні рибальські снасті, вудки), витратний (наживка, гачки, поплавці, волосінь, блешня, підгодовування) та супутній (екіпірування, човни, книги, ємності для спорядження, журнали). Перший вид вважається найбільш прибутковим, а другий — найбільш ходовим.
Найкраще наймати продавців чоловічої статі, адже ваші майбутні клієнти переважно чоловіки. Їхня кількість залежить від розмірів магазину. Дуже важливо, щоб вони вміли підтримати будь-яку розмову і дати розумну пораду щодо видів та способів риболовлі. Щоб розкрутити рибальський магазин як бізнес зробіть яскраву вивіску, роздавайте листівки, флаєри, розміщуйте оголошення в інтернеті та соціальних мережах. Добре позначиться на прибутку відкриття ще й інтернет-магазину рибтоварів. товари такого роду не є покупкою першої необхідності, тому намагайтеся будувати бізнес на рибальському магазині таким чином, щоб зацікавлювати покупців хорошим та унікальним асортиментом з прийнятними цінами.
Як стверджують експерти у цьому виді підприємництва, для більш-менш хорошого старту необхідно від 30 тис. дол., які за хорошого збігу всіх обставин повернуться приблизно за рік. Успіхів!