Реклама турагентства

Де розміщувати рекламу, в якому обсязі, скільки витрачати кошти? Для відповіді ці питання необхідна характеристика цільової аудиторії вашого турагентства. Яку пресу її представники читають, які сайти в мережі відвідують, у якому районі живуть, якими користуються послугами тощо.

Реклама турагентства

Без визначення цільової аудиторії рекламну кампанію провести можна, але ймовірність її ефективності буде низькою.

Якщо ви нещодавно відкрили турфіру, то спочатку ваші витрати на рекламу будуть значними. Згодом рекламний бюджет можна буде зменшувати, оскільки з’являться лояльні клієнти.

Основні рекламні інструменти, якими користуються турагентства — це: інтернет, реклама в пресі, спільна реклама з туроператорами, cross-promotion, PR, нестандартні методи реклами.

Реклама на радіо, ТБ через високу вартість, як правило, не використовується.

Рекламна пропозиція

Який би рекламний носій Ви не обрали, важливо правильно подати інформацію та привернути увагу потенційних клієнтів. Головне правило – ваше повідомлення не повинно мати загальний іміджевий характер. Наприклад, такий текст як «запрошуємо Вас до нашої турфірми, у нас завжди є недорогі путівки, що горять», не привертає увагу і ніяк не виділяється на тлі іншої численної реклами.

Рекламна пропозиція, яка закликає відвідати сайт турагентства повинна мати конкретне пропозицію та очевидні переваги. Наприклад:

 • Сплануй свій зимовий відпочинок заздалегідь! Найкращі пропозиції відлетів зі знижкою 30% від туркомпанії «Топтревел»
 • Ідеальний відпочинок за доступною ціною! Гарячі тури до Єгипту та Туреччини від компанії «Меридіан»
 • Літній відпочинок рівня люкс у Єгипті від 15 000 гривень із компанією «Віптревел»!
 • Гарячі тури до Туреччини на найближчі вихідні від 4 000 гривень!
 • Подаруй собі романтичний відпочинок у Парижі лише за 7 000 гривень!
 • Найкращий відпочинок на Мальті! Спецпропозиція від 8 000 гривень за 7 днів!
 • Відвідайте Октоберфест у Німеччині лише за 10 000 гривень! Обмежена кількість турів!
 • Сплануй ідеальну подорож за доступною ціною! Тури до Праги від 12 000 гривень!
 • Весняні канікули в Діснейленді: спецпропозиція від 11 тис. гривень!
 • Відпочинок у Тунісі: знижки 20% на всі тури у оксамитовий сезон!
 • Всі літні тури на виплат під 0% від компанії «Навколо світу»!
 • Подаруй коханій романтику! Тури до Парижа на 7 днів від 12 тис. гривень!

Рекомендації щодо планування рекламної кампанії турагентства

 1. Реклама має бути витримана у фірмовому стилі. Якщо у вас логотип синьо-жовтий, то на всіх рекламних носіях логотип повинен бути таким, а не бірюзово-жовтим, синьо-помаранчевим, блакитно-жовтим і т.д.
 2. Реклама має бути комплексною, одночасно розміщуватися на кількох майданчиках для охоплення різної аудиторії. Розмістивши модуль у туристичному журналі, телефони у спільній рекламі з туроператорами та в інтернеті, ви в рази підвищуєте ймовірність того, що інформація знайде вашого клієнта.
 3. Реклама має бути регулярною. Не варто чекати на ефект від розміщення модуля в одному випуску журналу, періодичність якого чотири рази на місяць.
 4. Чим більше конкретики та реальних пропозицій у рекламному повідомленні, тим воно привабливіше для потенційних клієнтів. За відсутності у змісті реклами конкретних пропозицій вона матиме лише іміджевий характер.
 5. Вибравши рекламний носій, проаналізуйте рекламу конкурентів і свою робіть краще.
 6. Візьміть за правило ввічливо цікавитись у клієнтів, звідки вони про вас дізналися. Оцінюйте ефективність рекламних носіїв та відмовляйтеся від тих, які не «наводять» клієнтів.
 7. Розрахуйте вартість кожного клієнта — розділіть витрати на рекламу на кількість клієнтів, і ви зрозумієте, наскільки цінним є кожен з них. Обов’язково робіть такий розрахунок на початковому етапі — це допоможе оцінити ефективність проведення рекламної політики загалом.
 8. Відвідуйте професійні виставки, сайти та форуми з реклами.
 9. Експериментуйте з методами просування послуг турфірми.

Слід зазначити, що туристичні компанії у перший рік роботи витрачають більше коштів на залучення клієнтів, але на другий, третій рік і далі рекламний бюджет становить приблизно 20% від прибутку. Чим довше турагентство працює на ринку, тим менший бюджет на рекламу по відношенню до прибутку компанії.

Залишити відповідь