Правила викладення продуктів харчування

Красива продуктова вітрина, яка привертає до себе увагу покупців, здатна значно збільшити продаж магазину. Давайте розглянемо основні правила викладення товарів у продуктовому магазині.

Правила викладення продуктів харчування

  1. Насамперед слід дотримуватися чистоти та гігієни в приміщенні та на прилавках. Бруд та неохайний зовнішній вигляд продукції відлякає більшість покупців.
  2. Товара на прилавку має бути досить багато. Декілька упаковок одного продукту або невеликий шматочок вагового товару викликає асоціації з поганою якістю продукції. Мінімальна кількість однієї назви товару 5 штук. В ідеалі має бути не менше трьох рядів упаковок з одним видом продукту.
  3. Товар потрібно розміщувати на полицях якомога ближче до покупця, а не ставити вглиб стелажу.
  4. Продукцію одного найменування слід розміщувати поряд, а не розкидати по всьому магазину. Також можна розмістити всю товарну лінійку одного бренду, якщо це можливо.
  5. Дорогий товар має стояти окремо від свого дешевого аналога. Розташування недорогих товарів поруч із більш дорогими можливе лише з метою просування перших. Градація за вартістю товарів повинна бути поступовою або можна мати продукцію на різних полицях. Більш дорогі товари мають стояти вищими, ніж дешеві. Товар повинен розташовуватися на полицях від найдешевшого спочатку до дорогого кінця, враховуючи основний потік покупців.
  6. Конкуруючі марки в одній ціновій категорії повинні бути поруч.
  7. Якщо у вашому магазині присутні маловідомі марки, їх краще оточувати з двох сторін товаром того ж найменування, але більш відомих брендів. Цей прийом допоможе звернути увагу покупців на незнайомі йому марки та підвищить рівень продажів.
  8. Продукція одного виду, але різної фасування також має стояти поряд. Це допоможе покупцеві вибрати відповідну упаковку.
  9. Товари з коротким терміном придатності повинні бути розташовані на рівні очей і доступні для покупки насамперед.
  10. Товари, які продаються на вагу, повинні мати товарний вигляд і регулярно при необхідності зрізатися. Підсохлі зрізи на ковбасі чи сирі створюють враження, що вони не свіжі чи поганої якості.

Залишити відповідь