Полетів південний міст у ноутбуці… що робити?

Південний міст — це пов’язана за допомогою північного мосту з процесором, оперативно пам’яттю та відеокартою мікросхема. До складу південного мосту входить кілька контролерів: 1. Контролер переривань. Цей контролер відповідає за пріоритет вироблених операцій; 2. Контролер шини PCI. Він відповідає за зв’язок зі звуковою картою, вбудованим модемом, мережевою картою та іншими периферійними пристроями; 3. Контролер шини SMbus. Він контролює температуру корпусу у процесора; 4. Контролер DMA, що забезпечує прямий доступ до пам’яті і дозволяє підвищувати швидкість системи.

Крім того, до складу можуть входити також мережевий, USB та звуковий контролер.

Причиною виходу з ладу південного мосту найчастіше є стрибок напруги чи перегрів. Зрозуміти, що проблема у вашого ноутбука саме з південним мостом можна за такими ознаками: – перестали працювати клавіатура, тачпад, порти USBЮ – оптичний привід; – завантаження системи відбувається повільніше звичайного, ноутбук може вимикатися мимовільно;
– при включенні комп’ютера загоряються всі індикатори, проте система не виявляє жорсткий диск; ;
– рівень заряду батареї відображається не правильно або ноутбук зовсім відмовляється від неї працювати. Відновити ноутбук самостійно можна, але це зможуть зробити одиниці! Краще звернутися до спеціалістів. Як відомо, скупий – платить двічі! Якщо вам необхідний ремонт телефону, ноутбука або планшета, радимо звернутися в сервіс-центр «Ремобі», офіційний сайт якого remobi. ru. Сервіс-центр «Ремобі» надає послуги з ремонту техніки за дуже приємними цінами!

Для того, щоб ви могли самостійно вирішити проблему, вам потрібно запастися: феном, каліброваними кульками, трафаретом, викрутками, паяльником з паяльною пастою.

Для початку вам необхідно повністю знеструмити ноутбук, не тільки відключивши його від мережі, а й вийнявши акумулятор. Тепер розбирайте ноутбук. Якщо ви бачите, що контактні кульки, що калібруються, на чіпі відсутні, вам необхідно виправити це. Якщо повністю замінити мікросхему ви не можете з будь-якої причини, спробуйте її відреставрувати.

Для цього потрібно підготувати трафарет та нанести на мікросхему флюс. Після цього закріплюйте її між пластинами трафарету і додайте калібровані кульки в ті місця, де вони повинні бути. Обов’язково здійсніть продування гарячим повітрям, щоб кульки розплавилися. Після цього можете спокійно витягувати мікросхему з трафарету та видаляти флюс із неї. Пам’ятайте, що ви повинні бути гранично обережні та уважні, щоб не нашкодити мікросхемі замість того, щоб полагодити її. Не зачіпаючи покриття плати, зніміть надлишки припою за допомогою паяльника.

Залишити відповідь