Якщо ви ставитеся до тієї категорії людей, які люблять приймати гостей та давати елегантні обіди, якщо ваші гості не втомлюються розхвалювати вас за гостинність та вишукані прийоми, то, можливо, організація різних застіль та вечірок, і є ваш « шматок хліба з олією та ікрою».
В англійській є термін, який називає цю професію одним словом – catering (кейтеринг). Займаючись цим видом діяльності, ви складатимете меню для різноманітних урочистостей, весіль, презентацій, організовуватимете та пікніки, готуватимете або замовлятимете страви, прикрашатимете святковий стіл та домовлятиметеся про обслуговування заходів.
Якщо є час, бажання та вміння, ви можете також самостійно готувати «коронні» страви або запропонувати своїм клієнтам «фірмові» солодощі, пироги, печиво. Якщо ви не плануєте мати великий штат співробітників, то частину роботи можна віддати на аутсорсинг. Наприклад, Ви можете замовляти у спеціалізованих пекарнях-кондитерських випічках та вишукані солодощі. Не багато кейтерингових компаній можуть собі дозволити утримувати висококваліфікованих кондитерів у штаті та забезпечувати їм достатній обсяг робіт.
Можна спеціалізуватися на одному виді урочистостей, наприклад, весілля, корпоративні вечірки або організація благодійних заходів.
Кому підійде цей бізнес?
Майте на увазі, що бізнес є бізнес, і це далеко не те саме, що нашвидкуруч приготувати святковий стіл для своєї сім’ї. Для успіху на терені організації прийомів та застільок потрібно мати гарні організаторські здібності та навички спілкування з різними людьми, бути скрупульозним, відповідальним та пунктуальним. Крім цього, потрібно чуття, щоб догодити смакам клієнта та непогано бути в курсі останніх модних тенденцій у «застільному» світському житті.
У кейтерингу немає дрібниць: ця робота передбачає ретельне планування, повний контроль за виконанням цього плану, відповідальність не лише за красу страв, а й за якість продуктів, а отже, знання санітарних норм та вимог.
Переваги цього бізнесу в тому, що це творча робота, і це досить весело – ви можете влаштовувати вечірки кілька разів на тиждень, знаходити та куштувати нові страви, а хтось інший платить за рахунками. До того ж ви можете розпочинати бізнес із частковою зайнятістю та з домашнього офісу. Отже, по кроках розглянемо, як відкрити кейтерингову компанію.
Де шукати клієнтів?
Вашими клієнтами можуть бути люди, яким є що святкувати – весілля, ювілей, випускний чи будь-який інший урочистий момент життя. Тому свою рекламну продукцію потрібно роздати всім, чий бізнес пов’язаний зі святами та подарунками: власникам весільних бутіків та магазинів подарунків, пекарям, які займаються святковою випічкою, художникам-оформлювачам та декораторам, флористам тощо.
Роздавайте свої буклети та візитки якомога більше. Можна взяти з собою щось із фірмових, красиво прикрашених закусок чи солодощів та пригощати цих людей, щоб вони потім розповідали потенційним клієнтам про ваші вміння. Всім подобається несподіване, несподіване частування і це створить сприятливе враження про вас і ваш бізнес.
Ну, і, звичайно ж, не варто нехтувати традиційними способами подачі реклами: оголошення в газетах та довідниках, участь у благодійних акціях, ток-шоу на місцевих радіостанціях та інше.
Необхідне обладнання
Крім оренди комерційної кухні, єдине, що вам потрібно – це подбає про засоби зв’язку (телефони) та про спосіб доставки. Комп’ютер, принтер та інша офісна техніка це завжди дуже добре, але не є обов’язковою умовою для початківців. До речі, щоб зменшити орендну плату, ви можете домовитись про використання кухні невеликого ресторану у неробочий час або взяти приміщення у спільну оренду з іншим бізнесменом.