Організація лазерного шоу.

Організація лазерного шоу. В даний час в Україні одними з перспективних є бізнес-ідеї, в різного ступеня пов’язані з відпочинком і розвагами. Протягом усіх дванадцяти місяців вони можуть приносити непоганий дохід. Ілюстрацією такої бізнес-ідеї можуть служити лазерні шоу, чия популярність з року в рік збільшується, що знову ж таки доводить її перспективність. В даний час в Україні одними з перспективних є бізнес-ідеї, в різного ступеня пов’язані з відпочинком і розвагами. Протягом усіх дванадцяти місяців вони можуть приносити непоганий дохід. Ілюстрацією такої бізнес-ідеї можуть служити лазерні шоу, чия популярність з року в рік збільшується, що знову ж таки доводить її перспективність.

Зверніть увагу – це напрямок і бізнесмену цілком під силу! Так як лазерні шоу популярні і затребувані на різних святах – весіллях, корпоративах, вечірках, то не буде проблем і з пошуком замовників у великих і середніх населених пунктах. Нічні клуби і аналогічні їм закладу часто і з задоволенням використовують лазерне супровід в своїх програмах, адже ці шоу можна замовити і в приміщенні, і на свіжому повітрі. Зрозуміло, для втілення цієї ідеї буде потрібно спеціальне обладнання, в необхідний мінімум якого входять лазерна система і запрограмований контролер. Сьогодні на ринку відповідних товарів лазерне обладнання представлено досить широко. Ціновий діапазон формується з декількох чинників – розмірів і можливостей системи, кількості програмного забезпечення, потужності лазерної установки та іншого. Для лазерного шоу в ресторанах цілком достатній найпростіший комплект устаткування, куди не входить контролер.

Хоч ця лазерна установка не призначена для складних зображень, але зате і має невисоку вартість – від 0,4 до 1 тисячі доларів. Управляється комплект за допомогою персонального комп’ютера. Компактність і простота в управлінні є безсумнівним позитивним моментом цього варіанта, негативна сторона – у цій лазерної установки низька функціональність. Професійна одноколірна, складна система обійдеться покупцеві як мінімум в 2,5 тисячі доларів, діапазон вартості багатобарвним – 5 до 10 тисяч доларів, а універсальна найпотужніша установка обійдеться покупцеві не менше ніж в 70-100 тисяч доларів. Матеріальні витрати на цей варіант для новачків в бізнесі не окупляться (потрібна велика клієнтська база), отже, він їм не підійде. Набагато більш вигідною покупкою для початківців бізнесменів стане система середньої цінової категорії – 5-6 тисяч доларів, що видає цілком довгий і потужний лазерний промінь: відповідно 50 м і до 1 тис. МВт. Контролер, який забезпечить управління системою, обійдеться як мінімум в 0,7 тисячі доларів, але ціна його може доходити і до 7 тисяч доларів.

За рекомендаціями фахівців в цій області, найкраще купувати універсальні пристрої, які при необхідності підключаються відразу до декількох лазерним системам. Обов’язково потрібно переконатися, що контролер під мікшер адаптований, інакше буде неможливо поєднати відео та звук. Для створення дійсно запам’ятовується і видовищного шоу, потрібно буде придбати деяке додаткове обладнання, а саме: – стробоскопи – від 0,3 до 0,5 тисячі доларів (ціна однієї одиниці); – ультрафіолетові світильники – близько 0,35 тисячі доларів; – генератор пара – 0,5 тисячі доларів. Для шоу поза приміщеннями знадобиться спеціальний екран (який може бути автоматичним і водним). Мінімальна вартість такого екрану складає 0,6 тисячі доларів. У робочий штат лазерного шоу (при реалізації серйозного бізнес-проекту) входить фахівець з лазерної графіку, в чиї обов’язки будуть входити постановки шоу при використанні стандартних прошитих в контролері програм, реалізація індивідуальних інсталяцій.

Є програми, за допомогою яких фахівця з досвідом не важко організувати для глядачів дійсно незабутнє видовище. Зрозуміло, у даного фахівця повинні бути яскрава фантазія і виражена креативність. Від вартості шоу (за 5 хвилин – від 6 до 1000 доларів) 15 відсотків зазвичай йде на оплату його праці. У робочий штат також входять: – оператор лазерної установки; – його помічники (досить двох чоловік); – менеджер, в чиї обов’язки входять рекламна кампанія, продажу, оформлення і підтримка сайту. Атестація з використання обладнання повинна стати обов’язковою умовою при прийомі фахівця на роботу. Разом, для повного впровадження в життя бізнес-проекту, в штат співробітників повинно входити 5-7 чоловік. Фінансовий розрахунок бізнес-ідеї.

Початковий капітал в цьому бізнесі розраховується виходячи з масштабу і складності лазерного шоу, запланованого майбутнім бізнесменом. На розробку і проведення рекламної кампанії, створення і підтримку сайту піде приблизно 4 тисячі доларів. Сюди ж додадуться поточні витрати на заробітну плату співробітників, податки. Сьогодні вартість простого лазерного шоу становить 2,5 тисячі доларів, складного screen-шоу – 3-3,5 тисячі доларів, а програми за індивідуальним замовленням – від 7,8 до 9 тисяч доларів. При наведеному розкладі початкові вкладення вже на другий рік дії бізнес-проекту повинні окупитися.

Важливо пам’ятати, що, хоча деякі фахівці не використовують бізнес-план, вважаючи його зайвим, стихійний підхід виправданий тільки в разі дрібних витрат. Планування діяльності в інших випадках є обов’язковим.

Залишити відповідь