Організація бухгалтерського обліку іп та тов – як правильно вести бухгалтерію

Мабуть, найпоширенішою на даний момент формою ведення бізнесу є ведення його в якості індивідуального підприємця. Перевагами ІП у порівнянні з відкритими і закритими акціонерними товариствами єпростіші схеми ведення бухгалтерського обліку і порядок реєстрації. Мабуть, найпоширенішою на даний момент формою ведення бізнесу є ведення його в якості індивідуального підприємця. Перевагами ІП у порівнянні з відкритими і закритими акціонерними товариствами єпростіші схеми ведення бухгалтерського обліку і порядок реєстрації. Однак, як і в будь-якій справі, необхідно враховувати всі нюанси, щоб уникнути небажаних наслідків. Іноді навіть фахівці-бухгалтери оформляють документацію з помилками. Тим більше ризик їх допустити самими підприємцями, які не мають спеціальних знань.

Основним звітним документом ІП, незалежно від обраної форми оподаткування, повинна бути прибутково-видаткова книга, заповнювати яку обов’язково навіть при малому числі операцій. Законодавством РФ у всіх випадках, крім використання поставлений податку, для підтвердження доходу ІП встановлений касовий спосіб. Однак така система обліку не дає можливості внесення в графу витрат кошти, витрачені на закупівлю товару підприємцем. Також врахуйте, що до Пенсійного фонду виробляються внески у фіксованій сумі, що не залежить від ведення індивідуальним підприємцем комерційної діяльності.

Як правильно заповнити книгу обліку. Ви можете використовувати в якості книги обліку доходів і витрат ІП прошитий і пронумерований блокнот або зошит. За бажанням книгу можна запевнити податковими органами. Вибачте за тимчасові незручності вноситься до книги обліку? Це число вироблених або закуплених товарів і послуг, відомості про витрати на виробництво або закупівлі, кількості проданого товару та отриманий прибуток.

Витрати не відображаються в книзі обліку, якщо ІП обрав для себе спрощену схему нарахування податків, оскільки розрахунок в такому випадку проводиться виходячи з суми доходу. Фіксується в книзі обліку інформація в обов’язковому порядку підтверджується прибутково-видатковими ордерами, накладними, чеками, тобто первинними документами. Якщо діяльність ІП передбачає надання послуг, дані про клієнта (прізвище, ім’я, по батькові та адреса) записуються в книзі. Індивідуальні підприємці, яким встановили єдиний поставлений податок, можуть не вести книгу обліку. Ведення бухгалтерії. Складання звіту про прибутки і збитки. Відкрите акціонерне товариство не зобов’язане проводити сплату податків і внесків до Пенсійного фонду, якщо не здійснює комерційну діяльність – це є відмінною рисою ведення бухгалтерської звітності для ТОВ. Відповідно до закону «Про товариства з обмеженою відповідальністю», такі організації готують за типовою формою звіт про прибутки і збитки, що відображає їх розмір і складові даних показників.

Звіт відображає збитки (прибуток) від продажу послуг, товарів, витрати і доходи ТОВ – операційні і від некомерційної діяльності (штрафи, борги), а також управлінські і комерційні витрати, чистий прибуток, отриманий в результаті реалізації, що підлягає сплаті суму податку, витрати на виробництво. З моменту виконання споживачем обов’язків по оплаті товарів і послуг методом нарахування проводиться розрахунок доходів. Відповідальність за порушення у веденні фінансової документації. Індивідуальні підприємці відповідають за боргами власним майном, а товариства з обмеженою відповідальністю – статутним капіталом організації, в цьому полягає принципова різниця між ІП і ТОВ. Слід врахувати, що в разі неправильного ведення бухгалтерської документації передбачено штраф у розмірі двохсот рублів за кожен документ. Якщо ж не дотримані терміни надання звітності в статистичні і податкові органи, стягнення становитиме від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для ТОВ і від трьохсот до п’ятисот рублів для ВП. Не варто ухилятися від ведення фінансової звітності, а тим більше надавати невірні відомості про свої доходи або піддавати знищення документи, оскільки це може призвести до адміністративної відповідальністю. У тому випадку, якщо сума податку, невиплаченого підприємцем або організацією, перевищує мільйон рублів, передбачено кримінальну відповідальність, і навіть виплата даного боргу не є гарантом того, що справа не буде порушена. Розмір виплат для індивідуального підприємця, який не в змозі оплатити штраф, може бути за рішенням суду змінено.

Також слід врахувати, що ТОВ або ІП, що виробляють невірне обчислення суми податку, зобов’язані будуть виплатити штраф, що становить двадцять відсотків суми, яка не була отримана в повному обсязі. Кому довірити ведення бухгалтерії. Зрозуміло, перед кожним підприємцем, який би спосіб ведення бізнесу він не вибрав, постає питання про те, як вести бухгалтерію. На даний момент російським законодавством передбачено кілька можливих варіантів здійснення бухгалтерського обліку. Ви маєте можливість вести таку документацію власними силами, взяти в штат бухгалтера або декількох (тобто організувати бухгалтерську службу), а також передати свій бухоблік для ведення централізованої бухгалтерії або спеціалізуються на цій діяльності організаціям.

Зрозуміло, вибір залишається за вами, адже будь-який підприємець має право вибирати ту форму ведення фінансового обліку, яка зручна і вигідна для нього. Хоча більшість ІП займаються веденням бухгалтерії самостійно, підприємець-початківець може відчувати якісь побоювання. Насправді ніяких особливих знань, якщо застосовуються поставлений податок або ССО (спрощена система оподаткування), не потрібно. А щоб ваші звіти, каса, банк і книга обліку формувалися автоматично, досить купити програму 1С бухгалтерія для ССО. Встановивши її, ви значно полегшите ведення бухобліку.

Що стосується труднощів ви завжди можете звернутися за порадою на одному з безлічі сайтів. Прості в освоєнні і оптимальні для роботи з бухгалтерською документацією ІП та ТОВ онлайн-сервіси. Вони хороші ще і тим, що надають на безкоштовній основі послуги з здачі в податкову звітів, а повідомлення про їх отримання ви можете бачити на сайті в «Особистому кабінеті». Такі сервіси користуються великою популярністю серед підприємців, їх річна вартість користування становить приблизно три тисячі рублів. До безперечних і очевидних переваг ведення бухгалтерії онлайн слід віднести той факт, що при цьому враховуються всі зміни в чинному законодавстві РФ. Проте, онлайн-сервіси не можуть бути панацеєю, адже іноді потрібно особиста допомога професіонала. Штатний бухгалтер або аутсорсинг? Самостійне ведення бухгалтерської звітності, навіть з використанням спеціалізованих інтернет-сервісів, для компаній, чисельність штату в яких перевищує 10 співробітників, проходить понад ста операцій по звітності щомісяця, а номенклатура товарів велика, не представляється можливим.

Найпростіший і звичний шлях – взяти на роботу штатного бухгалтера. Як і завжди, існують плюси і мінуси такого рішення. До перших можна віднести те, що фахівець буде вести документацію відповідно до вимог законодавства та взаємодіяти з податковими та іншими органами. До других – супутні витрати (заробітна плата, необхідна для трудової діяльності техніка, обладнання робочого місця) і так званий людський чинник, адже співробітник може піти на лікарняний і т. д. Якщо ж підприємець може впоратися із заповненням первинної документації самостійно, а штат і асортимент товару невеликі, доцільніше звернутися до послуг бухгалтерської компанії. На що звернути увагу при виборі спеціалізованої фірми? В першу чергу – на її розташування. Чим ближче знаходиться компанія, тим зручніше.

Крім того, потрібно мати на увазі, що в гонитві за заробітком багато фірм вдаються до хитрощів, створюючи ілюзію низьких цін на свої послуги. Одні з них вказують вартість документа, інші – операції. При цьому ціна однієї операції приблизно дорівнює вартості оформлення трьох документів. Слід, однак, відзначити, що незаперечним плюсом цього варіанту ведення бухгалтерії є те, що робочий процес проходить безперервно. Ви застраховані від можливих простоїв, оскільки штат бухгалтерської фірми укомплектований не одним співробітником. Та й послуги такої організації дешевше витрат, що виникають при прийомі на роботу штатного бухгалтера. До мінусів можна віднести зниження оперативності обліку, а також те, що діяльність подібних компаній ви не можете контролювати, і недотримання конфіденційності даних.

Будь-який підприємець зобов’язаний здійснювати ведення бухгалтерії і здачу звітності в строго встановлені терміни. Це запорука успішного розвитку бізнесу. Тим, хто тільки починає свою справу, слід підходити до ведення бухобліку особливо відповідально, оскільки саме недосвідчені бізнесмени допускають помилки і прорахунки. Щоб цього не сталося, запасіться знаннями в цій сфері.

Залишити відповідь