Оподаткування малого бізнесу

Одним із пріоритетних напрямків державної політики є підтримка малого бізнесу. Основна перевага, яке мають індивідуальний підприємці, як на старті, так і в процесі всієї своєї діяльності – пільгове оподаткування малого бізнесу. Сьогодні податкове законодавство пропонує наступні режими сплати податків суб\’єктами малого бізнесу:Одним із пріоритетних напрямків державної політики є підтримка малого бізнесу. Основна перевага, яке мають індивідуальний підприємці, як на старті, так і в процесі всієї своєї діяльності – пільгове оподаткування малого бізнесу. Сьогодні податкове законодавство пропонує наступні режими сплати податків суб\’єктами малого бізнесу: ССО – спрощена система оподаткування; ЕНВД – єдиний податок на поставлений дохід; ПСН – патентна система оподаткування.

Упрощённая система налогообложения (УСН). «Спрощенка» на сьогоднішній день, мабуть, найвигідніша система оподаткування малого бізнесу. Укупі вона замінює собою сплату цілого ряду податків, таких як податок на додану вартість, податок на майно фізичної особи, якщо його майно використовується для здійснення підприємницької діяльності, податок на доходи фізичних осіб, або як його частіше називають, прибутковий податок. Економляться не тільки кошти і час, але і значно скорочується документообіг. З 2013 року заяву про перехід на ССО можна подавати до 31 грудня поточного року.

Раніше це потрібно було зробити в термін до 30 листопада. Крім того, новоспечені суб\’єкти малого бізнесу можуть застосовувати «спрощенку» з моменту своєї реєстрації. У 2012 році було потрібно протягом 5 робочих днів віднести заяву на застосування ССО своєму податковому інспектору. З 2013 року цей термін збільшили до 30 днів.

Але якщо і в цей час недбайливий підприємець не вкладався, то втрачав право на застосування цього режиму оподаткування малого бізнесу. Єдиний податок на поставлений дохід (ЕНВД). Єдиний податок до 2013 року суб\’єкти малого бізнесу зобов\’язані були платити без винятку, якщо в регіоні здійснення ними підприємницької діяльності був введений такий режим. Починаючи з 2013 року застосування ЕНВД перестало бути обов\’язковим. Перехід на цей режим оподаткування малого бізнесу для всіх став добровільним. Вдосконалили і розрахунок податку при здійсненні діяльності неповний місяць.

Податок нараховується сьогодні тільки за фактично відпрацьовані дні. А гранична кількість найманих працівників (не більше 100 чоловік) можна розрахувати, спираючись на середню чисельність на підприємстві, а не на середньоспискову. Патентна система оподаткування. Ця система оподаткування малого бізнесу була розроблена з метою поступової заміни ССО. Вона більш прогресивна і зрозумілою суспільству. А також допомагає грамотно розподіляти грошові потоки індивідуальним підприємцям. Спочатку суб\’єкти малого бізнесу платили і за патент і ССО. У 2013 році уряд вніс ряд змін в цю систему.

На сьогоднішній день при патентній системі оподаткування купуючи патент, звільнена від сплати ряду податків. А платиш 6 відсотків від імовірної річного прибутку. Причому патент можна придбати як на термін до 6 місяців, так і на більший термін. У першому випадку підприємець зобов\’язаний внести всю суму вартості патенту не пізніше двадцяти п\’яти днів з початку його діяльності.

Якщо патент на термін від 6 місяців до року, то в перші 25 днів діяльності патенту оплачуєш третину його вартості. А іншу частину грошей вносиш за 30 днів до закінчення терміну його діяльності. У порівнянні з попередніми нормами закону, з 2013 року вартість патенту не зменшується на суму сплачених страхових внесків обов\’язкового страхування. Тут указано: http://patriotrf. ru/, как на официальном сайте президента России написать письмо Путину В. В. о поддержке малого бизнеса в снижении налоговых ставок для начинающих предпринимателей. Податкове законодавство, мабуть, одне з найбільш динамічно мінливих.

Часом непросто відстежити всі його нововведення вчасно. Але інтернет-бухгалтерія «Моя справа» чудово справляється з цим завданням. Досить зареєструватися в сервісі, і самостійне повністю професійне податкове супроводження гарантовано. Ви зможете і скласти необхідні документи, і розрахувати суму сплати податку, і навіть відправити заповнені звітні форми в електронному вигляді до податкової та фонди.

Залишити відповідь