Найоригінальніші приклади презентацій бізнес-ідеї

Приклади презентацій бізнес-ідей

презентація

В умілих руках хороші презентації можуть бути дуже корисними в плані просування того чи іншого продукту, будь то оригінальне печиво, мармелад або високотехнологічна робототехніка з функцією душевних розмов вечорами. Презентація – це спосіб донести до інвестора чи прямого покупця мету та користь вашої ідеї. Від того, наскільки точно і чітко ви зможете викласти свою ідею і залежатиме успіх. Але варто зазначити, що презентації створюються лише для донесення інформації до аудиторії. Якщо ви хочете реальних вкладів у вашу бізнес-ідею, для цього потрібні кілька етапів, у тому числі ділові зустрічі, переговори і т.д. Але про це не в цій статті.

Мета та мотиви презентацій бізнес-ідей

презентація

Важливо! По-перше, потрібно чітко розуміти, чого ви бажаєте. Просто збільшити продажі на 10-15% чи завоювати купівельну аудиторію доброї половини земної кулі?

Потрібен чіткий план дій, кошторис з усіма розрахунками витрат, прибутку та термінами окупності, коротше кажучи — бізнес-план. Припустимо, все це у вас вже є, отже, можемо переходити до найцікавішого. Є ідея бізнес-план, але немає презентації. З чого розпочати її побудову? Почніть з того, що візуалізуйте, уявіть собі, якою буде ваша презентація, як вона виглядатиме, з чого складатися, скільки часу займе. Пропонуємо вам 4 етапи класичної побудови презентації бізнес-ідеї для прикладу:

  • запровадження, чи вступне слово, тобто. подання товару чи послуги. Це, так би мовити, обкладинка продукту, що презентується. Ви знайомите аудиторію зі своїм дітищем, можете розповісти, як і коли, за яких обставин народилася ця ідея;
  • позначення ідеї. Тут мають бути вказані всі майбутні витрати та ризики, які можливі під час запуску бізнесу. Ця частина найбільш хвилююча, потрібно триматися твердо та впевнено. т.к. завжди все, що стосується грошей та майбутніх витрат, сприймається болісно та неохоче. На щастя, далі йде більш позитивна та обнадійлива частина;
  • рішення. Ось у цій частині і має полягати головна думка та ідея. Ця частина повинна зайняти максимальний проміжок часу у всій презентації. У цей момент ви повинні викластися на 101%, т.к. саме тут можна і потрібно саме зацікавити аудиторію, переконати в користі та необхідності вашої ідеї;
  • висновок. Тут ви розповідаєте (показуєте) гаданий результат ваших старань, тобто. реальну вигоду і користь товару, послуги, і навіть терміни окупності (якщо є). Ця частина найцікавіша для слухачів (глядачів) – видно реальну вигоду, користь та необхідність втілення ідеї в життя. Тут формується кінцеве враження, що відіграє ключову роль для ухвалення єдино правильного рішення.

Види презентацій бізнес-ідей

Нижче зібрано 5 найцікавіших прикладів презентацій бізнес-ідеї з описом.

1. Презентуємо проект за допомогою візуалізації. Є маса ресурсів, які допоможуть будь-що перетворити на картинку: дії, дані, людські якості, предмети. Наприклад, час можна не просто написати на слайді 30 sec, краще зобразити його у вигляді секундоміра, що відраховує ці 30 секунд. Розрахунки як калькулятора, ідею чи думка – як запаленої лампочки тощо. Тут можна використати весь нескінченний політ фантазії. Головне, не перестаратися та не втратити ключову ідею серед маси картинок та ікон. Такий вид бізнес-ідеї ідеально підходить людям креативним та нестандартно мислячим.

2. Презентація як порівнянь. Такі програми хороші, якщо потрібно показати контраст між двома або більше продуктами. Тут добре пограти контрастними шрифтами, колірною гамою, здатною розділити слайди або відео на дві сторони, що конкурують. Недарма кажуть: «Все пізнається порівняно». Чому б і вам не спробувати застосувати цю цитату користь для своєї бізнес-ідеї?

3. Зараз дедалі більшої популярності набувають так звані ЧБ-презентації (чорно-білі). Вони виглядають дуже стильно, стримано, без зайвого пафосу та пихатості. Якщо ви не хочете вибуху емоцій, галасливого обговорення, а рівного, зваженого рішення та подальшої співпраці, то цей варіант саме для вас. Спробуйте «старити» фото продукту для слайдів і ви побачите саме той стрижень, ціль та ідею презентації, без зайвих деталей і яскравих моментів, що відволікають.

4. Наступний приклад можна з упевненістю вважати повною протилежністю попереднього варіанта. Тут ми пропонуємо, навпаки, якомога яскравіше виділити основну ідею. Яскраві фарби допоможуть привернути увагу та з цікавістю спостерігати за тим, що відбувається на діапроекторі. Для її застосування важливо розуміти, яку аудиторію націлена презентація. Серйозним і похмурим товстосумам вона навряд чи підійде, а от людям креативним та позитивним – дуже навіть!

5. Ідея та принцип розміщення інформації – ось основа даної презентації. На думку деяких маркетологів, успіх прихований саме за деталями та текстами, які залишені на документах, а не перенесені картинкою на слайд. Залишені у своєму первозданному вигляді, так би мовити. Іноді аудиторії набагато цікавіше бачити, як насправді все виглядає, а не перетворену картинку на слайді.

Підіб’ємо підсумки

презентація

Важливо правильно вибрати потрібний вектор дій, знати і розуміти, чого ви хочете від потенційних інвесторів чи покупців.

Ми представили лише малу дещицю різноманітних варіантів. Все залежить від мети, бажаного результату, самовіддачі та настрою на позитивний результат. Коли ви вкладаєте душу, сили, знання та вміння, ваша ідея має бути успішною.

Хороша презентація тільки допоможе вам у цьому. І, перш ніж розробити програму, пам’ятайте, що просто – це не означає дешево і нудно, яскраво – не означає пихатим і дратівливим, коротко і лаконічно – не означає нецікаво. Шукайте ідею, що підходить саме для вас та вашого продукту. Ідею цікаву та націлену на потрібну аудиторію чи потенційних інвесторів. Іншими словами, чітко спланована, креативна та максимально інформативна презентація автоматично збільшує ваші шанси на успіх!

Залишити відповідь