Бізнес ідеї за 200 000 гривень
Гроші на дорозі не валяються – їх треба заробляти. Можна піти традиційним шляхом: звичайна робота, стандартний офіс та невелика сума щомісяця, більша частина з якої йде на комуналку та інші необхідні речі. У такий спосіб досить складно заробити собі на життя.
Другий варіант це відкрити власну справу. Знайти хорошу бізнес-ідею та спробувати вдало її реалізувати. Це складно. Спочатку буде дуже важко – знадобиться стартовий капітал, багато енергії, кмітливості, волі до досягнення мети та чимало фантазії. Підніматися завжди складно, але якщо вкласти всі засоби правильно, то всі зусилля окупляться у сто разів.
Ми склали список найвдаліших бізнес-ідей, 200 000 гривень для яких є достатнім стартовим капіталом:
- кисневий бар;
- виготовлення фотомагнітів;
- дитяча кімната в ТРЦ;
- студія малювання піском;
- атракціон Real Strike;
- інтерактивна пісочниця.
Кисневий бар
Для цього проекту знадобиться закупити деяке обладнання – кисневий концентратор та посуд. Посуд можна використовувати і постійний, і одноразовий – все залежить від того, як подати цю ідею. Також обов’язково знадобляться кисневі та соковмісні концентрати.
Основних ідей реалізації дві. Перша – це просто невеликий заклад (бар чи кіоск), який спеціалізується на кисневих коктейлях. У разі витрати на оренду приміщення будуть мінімальними. Другий випадок передбачає створення невеликого кафе або ресторанчика. Тут доведеться витратитися на наймання бармена, кухаря, офіціанта і, залежно від масштабів закладу, керуючого. Останню роль можна виконувати і самостійно, але для цього знадобляться якісь базові знання з галузі фінансів. Також складністю у створенні кафе є необхідність документів – дозволи із санепідемстанції, офіційна реєстрація закладу та підприємця у податковій службі тощо.
Виготовлення сувенірних магнітів
Виготовлення об’ємних магнітів – досить молода галузь, але вже встигла стати дуже популярною. Майже кожному хотілося б мати на холодильнику магніт зі своїм фото чи зображенням якогось пам’ятного місця. Зважаючи на це відкрити бізнес з виробництва таких дрібниць – справа прибуткова і при правильному вкладенні досить швидко окупається.
Важливо! Для створення подібної сувенірної продукції спеціальних державних дозволів не потрібно. Лише реєстрація у податковій службі як ІП (індивідуального підприємця).
Отдельного приміщення для початку бізнесу з виготовлення магнітів не потрібно, на перших етапах все можна робити в окремій кімнаті у своїй квартирі. Але знадобляться:
- потужний комп’ютер. Його мета – працювати з графічними зображеннями високої якості, тому в ньому має бути не менше 16 Гб оперативної пам’яті, інакше його продуктивність може виявитися недостатньою;
- принтер. Перед придбанням пристрою слід визначитися з основним матеріалом роботи, адже технічні можливості друку кожного принтера обмежені. Принтер для роботи з папером обійдеться дешевше, але непридатний для роботи з деревом або керамікою;
- фотоапарат. Якщо ціль вашої справи – створення індивідуальних магнітів, то без хорошої дзеркалки не обійтися;
- офіційна версія графічного редактора. Найбільш популярний у цьому випадку Adobe Photoshop CS5. Купувати одразу не обов’язково – у нього, як і багатьох інших, є пробна версія (залежно від типу редактора – десять чи чотирнадцять днів, рідко місяць). Зрозуміло, є безкоштовні програми для роботи з графікою або піратські копії ліцензійних, але вони не дають всіх можливостей, які надає офіційна програма;
- витратні матеріали. У будь-якому випадку це магніти або магнітне полотно (воно зручніше, тому що його можна використовувати і як основу для фотопаперу, і як простий магніт більш жорстку основу). Також буде потрібно фотопапір або інший матеріал, на якому ви створюватимете свої вироби (глина, дерево, метал тощо).
Рідко бізнес-ідеї за 200 000 гривень отримують таку окупність, як ця.
Студія малювання піском
Еще одна дуже цікава ідея розвитку своєї справи. Для неї багато не потрібно, але можна отримати високу окупність через майже повну відсутність конкуренції.
На законодавчому рівні знадобляться:
- свідоцтво про державну реєстрацію;
- ліцензія, що дозволяє надавати додаткову освіту;
- документ, що підтверджує право використання приміщення;
- план освітньої програми.
Звучить страшно, але насправді жоден із цих документів не стане проблемою. Головне – заздалегідь продумати функціонал та напрямок роботи студії, програму курсів. Останнє особливо цікаво, адже правильно підібрана програма стане запорукою успішної роботи студії. Наприклад, щоб охопити велику цільову аудиторію, можна зробити кілька програм: для дітей дошкільного віку, для школярів, для підлітків та для дорослих.
Витрати на відкриття цього бізнесу такі:
- оренда приміщення;
- столи для малювання (вони мають бути з підсвічуванням). Оптимальна кількість для початку шість штук плюс стіл викладача;
- пісок (що точно не буде проблемою);
- відеообладнання та монітор для трансляції. При навчанні цього виду мистецтва неможливо показати все на дошці крейдою – треба лише малювати на спеціальному столі. Для того, щоб учні могли бачити, що робити, знадобляться камера та монітор (можна і проектор, але це не так зручно);
- наймання фахівців. З цим пунктом можуть виникнути складнощі – цей вид мистецтва дуже молодий, тому якісних фахівців знайти складно. Для дитячих курсів можна залучати психолога – це буде величезним плюсом, що сприятиме популярності вашої студії серед батьків дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.