Бізнесом не займаються просто для розваги, отримання задоволення та покращення морального стану. Звичайно, це супроводжує підприємницьку діяльність, проте головним показником успішності є прибутковість. Відповідно, при виборі на стартовому етапі подальшого шляху необхідно орієнтуватися на максимально рентабельні варіанти, здатні швидко окупити вкладення і принести дохід. Ми застерігаємо від прагнення тільки швидко заробити будь-яким способом, проте забувати про це не слід – без заробітку бізнес стає безглуздим.
Рентабельність можна умовно поділити на реальний та потенційний показник. Реальний існує, коли ринок давно показує окупність певної діяльності, наприклад деякі види товарів добре продаються. Тут слід розуміти, що всупереч високому попиту існує великий ризик – вже діє кілька суб’єктів з ідентичною спрямованістю, тому доведеться витримувати конкуренцію.
Потенційна рентабельність можлива на локальному ринку. Наприклад, певна ідея показала себе у схожих до ваших умов дуже добре, але місцевий ринок не містить такої пропозиції. Це дозволяє першому зайняти прибуткову нішу та отримувати вигоду без конкуренції.
Цікаво! Завжди насамперед оцінюйте потенційно окупні проекти. Добре, якщо є впевненість, вдалий приклад, проте відсутність конкуренції дає практично 100% гарантію, що вдасться знайти свого цільового покупця. Звичайно, відразу оцініть попит на певний товар чи послугу.
Поради для започаткування бізнесу
Оцінюючи ідеї strong>високорентабельного бізнесу, необхідно враховувати, що ми говоримо переважно про мікро і малий бізнес – великі підприємства не цікавлять ділків-початківців, крім того, всі ніші великими підприємствами вже освоєні в різній мірі, тому витримати цю конкуренцію початківцю людині неможливо. Також не слід «бігти попереду», оскільки орієнтуватися на початкових етапах слід на дуже локальні успіхи та строго певну цільову аудиторію. Також розумійте, що слід мати кілька варіантів діяльності, оскільки одна ідея може провалитися та розвивати її далі стане безглуздо. Будьте готові перебудуватися будь-якої миті.
Відразу розділимо сфери діяльності на вироблення продукції, надання послуг та змішану діяльність. Якщо ваше завдання щось зробити, знадобляться деякі промислові потужності – сировина, пристрої для виробництва, спеціальне приміщення – навіть законодавство забороняє виробляти багато товарів у житловому будинку. Якщо ви надаєте послуги, не завжди потрібно окреме приміщення – наприклад, масажисту достатньо облаштувати одну з кімнат та поставити масажний стіл. Юридичні та інші консультаційні послуги краще надавати у спеціальному офісі.
Змішана діяльність включає ознаки двох перерахованих – наприклад, ремонтні послуги мають на увазі, що маючи якусь сировину, ви облаштуєте приміщення, збудуєте будівлю тощо. Відповідно, ви одночасно надаєте послуги, виробляючи щось нове.
Щодо фінансових вкладень, вони повинні повністю відповідати реальному стану справ. Краще відразу почати вести кошторис витрат, включаючи навіть найдрібніші – наприклад, купівлю канцелярії, юридичні консультації. Не скупіться на маркетинг, оскільки сьогодні без хорошого розкручування навіть дуже затребувана послуга може не отримати належної аудиторії та «згаснути». Тут на руку підприємцям відіграє відносна простота реклами на просторах інтернету.
Якщо великих грошей немає, і певної суми недостатньо, можна спробувати залучити спонсорів. На хорошу ідею деякі люди готові витратити непогані гроші. Однак застережемо від втрати здорового глузду – просіть мінімум, який потрібний. Краще піднапружитись трохи більше, ніж потім стати слабкою ланкою у відносинах з бізнес-партнером.
Завжди складайте бізнес-план. Ідеї великого бізнесу, середнього чи малого мають бути викладені на папері з докладним описом усіх сильних і слабких сторін – така тактика навіть для особистого користування виявиться вкрай вдалою, адже передбачувані недоліки можна буде оперативно помітити та виправити. >
Кращі ідеї для початку підприємництва
Отже, приступимо до розгляду найрентабельніших бізнес-ідей. Постараємося навести зразковий перелік (звісно, вичерпний скласти просто неможливо):
- швидке харчування – фаст-фуд сприймається у наших широтах як щось вкрай негативне, проте популярність його не зменшується. Хорошою ідеєю буде створити щось своє, внести корективи залежно від потреб цільової аудиторії;
- спортивні заклади – клуби самооборони, секції, тренажерні зали сьогодні стали вкрай популярними у всіх людей, незалежно від віку та статі. Відкрити свій клуб не так складно, проте фінансові вкладення тут потрібні дуже суттєві;
- масажні послуги – кваліфікований масажист, здатний швидко усунути біль у спині, дискомфорт, розслабити після важкого дня буде затребуваний у будь-якому регіоні;
- приватні будівельні фірми – надання послуг з будівництва та ремонту, оформлення квартири в потрібний дизайн здатні принести непоганий дохід. Враховуючи високу кваліфікацію чоловіків старше 40 у цій сфері, це не складе труднощів, а попит буде постійним;
- юридичні послуги. Прийнято вважати, що юристів багато, але добрих і досвідчених — одиниці, які особливо знаються на важливих для сучасного бізнесу аспектах. Якщо ви маєте належну кваліфікацію, ваша праця буде оплачуватись дуже високо.
Це стосується найбільш стандартних варіантів, доступних багатьом людям за належного старання. Звичайно, сьогодні є безліч сучасніших, проте специфічних варіантів. Наприклад, хороша рекламна агенція, що складається з кількох фахівців у сфері SMM, може чудово заробляти за фактом, роботою в інтернеті. Також IT компанії заробляють величезні гроші, але реально добрих фахівців вкрай мало. Компанія фахівців у цій сфері також швидко набере необхідну аудиторію для ведення успішного бізнесу. Тут, правда, будуть потрібні деякі виробничі потужності, у вигляді досить дорогого комп’ютерного обладнання.
Звичайно, сфера відеоблогерства залишається «неораним полем», адже наразі кордонів такої діяльності не видно. Маючи хороше обладнання та знання у певних сферах, можна швидко набрати суттєвий капітал простим зніманням відеороликів.