Націнка на товар – як порахувати щоб не прогоріти

Націнка на товар – як порахувати щоб не прогоріти. Кожна людина, хоч скільки-небудь цікавиться економікою, неодноразово зауважує, що роздрібні ціни як правило істотно перевищують оптові. Остання, в свою чергу, може бути набагато більше закупівельної ціни, а мінімальної є собівартість товару. Кожна людина, хоч скільки-небудь цікавиться економікою, неодноразово зауважує, що роздрібні ціни як правило істотно перевищують оптові. Остання, в свою чергу, може бути набагато більше закупівельної ціни, а мінімальної є собівартість товару. Як дізнатися наскільки велика націнка? Як визначити чи порахувати націнку на товар? Покрокова інструкція.

Розрахувати націнку на певний вид товару, звичайно, цілком можливо. Але для цього потрібно знати, що націнка, наприклад, на продукти харчування і алкоголь дуже сильно відрізняється. Як правило, при роздрібній реалізації алкогольної продукції націнка перевищує 30%, їжа продається з націнкою, яка дорівнює 25%. За даними статистичних досліджень, націнка на різні види товарів в минулому році становила 16-30% (в залежності від конкретного виду і торгової мережі). Визначилися з розміром націнки? Далі все просто – варто лише взяти калькулятор і відняти від загальної вартості товару потрібну кількість відсотків.

Так ви зможете дізнатися закупівельну ціну. Порівнявши націнки в декількох торгових мережах, можна виявити закономірність – чим менше мережу, тим вище націнка. Саме тому багато людей вважають за краще купувати продукти в супермаркетах – виходить значно дешевше. Можна розрахувати націнку точніше – але для цього вам потрібно знати закупівельну ціну. Цю цифру необхідно відняти від роздрібної ціни, і ви отримаєте націнку, виражену в абсолютних цифрах.

Щоб уявляти собі процентне співвідношення, можна розділити роздрібну ціну на закупівельну, потім відняти одиницю і помножити число, що вийшло на 100. Тепер, отримавши в своє розпорядження простий і ефективний інструмент розрахунку націнки, ви зможете оцінювати вигоду і економію перед тим, як купити житло.

Залишити відповідь