Класифікація житла: в чому різниця. Купуючи нерухомість в новобудові, багато інвесторів сподіваються, що їхнє житло буде комфортним, просторим, затишним і сучасним. Наявність цих характеристик залежить від того, до якого класу належить придбана нерухомість. Десять років тому Українська будівельна асоціація розробила спеціальну класифікацію житла. І хоча з тих пір було кілька спроб внести в неї зміни, розробити інші класифікації, іноді її використовують до сих пір. Документ асоціації не є нормативним, а має рекомендаційний характер. Поділ житла на класи – це так звані критерії, які характерні певному типу житла. За задумом авторів це повинно працювати на благо ринку нерухомості. Адже багато експертів говорять, що деякі будівельні компанії спеціально «підвищують» клас житлового комплексу, для того, щоб підняти і ціни на квартири в ньому.
Вони «грають не за правилами», наприклад, продаючи квартири в будинках класу економ за вартістю бізнес-класу, тим самим роблячи гроші з повітря. вивчаємо категорії За класифікацією десятирічної давності, житло ділиться на п’ять класів: соціальне, економ, бізнес, преміум і де-люкс. Але з тих багато що змінилося, забудовники випробували сучасні будматеріали, а споживачі змінили вимоги до житла. Два роки тому градацію нерухомості трохи поміняли.
Зараз практично всі будівельні компанії використовують такі категорії житла: – економ, – комфорт, – бізнес, – еліт. У новій градації немає поняття «соціальне житло». Його замінили іншим – «економ-клас», а той тепер називають «комфорт-клас». Будь-які інші комбінації класифікатора зазвичай використовують ріелтори для залучення клієнтів і забудовники для залучення інвесторів. Для того, щоб визначити категорію житла автори пропонують використовувати більше сотні параметрів. Вони розділені на 7 основних критеріїв: розташування; будівельні і технічні характеристики будинку; благоустрій будівлі і прибудинкової території; соціальна інфраструктура; матеріали та обладнання; технічна інфраструктура; організація управління та експлуатації. Найменше вимог пред’являється до економ-будівлям.
Найбільш жорсткі вимоги до новобудов еліт-класу (за іншою класифікацією – де-люкс). Якщо ви вирішили купити собі житло і не хочете потрапити в халепу, розгляньте докладніше найбільш популярну серед забудовників класифікацію. Отже, що потрібно знати, щоб не переплачувати за неправильну градацію обраного вами житлового комплексу? Квартири економ-класу Зараз, продаючи квартири в економ-новобудовах, компанії розповідають покупцям, що в будинку буде консьєрж на вході, ТБ та інтернет, відмінна інфраструктура, ЖЕК тощо. Але на ділі це не так, наприклад, забудовники не завжди навіть вчасно здають в експлуатацію будинок.
Особливих вимог до житла цього сегмента немає, оскільки це найбільш низький рівень класифікації. Але вимог до дотримання стандартів будівництва житлового будинку ніхто не відміняв. Зазвичай в таких будинках не менше двадцяти поверхів, на кожному з них може розміщуватися скільки завгодно квартир. До цього класу можуть належати будівлі після реконструкції, які побудовані в будь-який час. Така нерухомість зазвичай будується на околиці або за містом.
Безсумнівним пріоритетом цієї категорії житла є ціна. Такі будинки будуються набагато швидше через те, що використовуються панельна технологія будівництва (по типу зведення каркасних будинків). Ось тільки зробити індивідуальну перепланування в таких будинках буде складно, видаляти несучі стіни в Україні заборонено. Тепло економ-будинку тримають погано, звукоізоляція теж змушує бажати кращого. Термін експлуатації панельних будинків не більше п’ятдесяти років. Новобудови класу комфорт Два роки тому на українському ринку нерухомості з’явилася нова категорія – “комфорт”. Це вважається поліпшена версія бюджетного житла.
Це щось середнє між житлом класу економ і бізнес. Цей сегмент займає майже чверть ринку нерухомості Києва. Колись для нерухомості такого рівня використовували назву – “економ-плюс&”. Житло класу комфорт має розвинену соціальну інфраструктуру, хорошу прибудинкову територію, такі будинки зазвичай зводяться за типовими планами, обробка стін необов’язкова, гостьові парковки – в вигляді відкритих майданчиків.
Квартир на поверсі повинно бути не більше восьми. Подібні житлові комплекси зазвичай не розташовуються в центрі. Зараз через відчутну конкуренцію на ринку нерухомості багато забудовників в своїх комфорт-новобудовах пропонують квартири під чистову ремонт, використовується монолітно-каркасна технологія будівництва будинку, є своя житлово-експлуатаційна компанія, територія охороняється і ін. Апартаменти бізнес-класу Житлові комплекси цієї категорії будуються з використанням монолітних бетонних блоків. Тут є можливість індивідуального планування.
Таке житло має свої переваги: підвищена довговічність і міцність. На відміну від будівель комфорт-класу, воно унікальне і індивідуально, в житлових комплексах цієї категорії добре зберігається тепло, відмінна звукоізоляція. До речі, більшість хмарочосів у всьому світі зводиться саме у вигляді монолітного блоку. До категорії еліт житло бізнес-класу «не дотягує» всього по одному-двом параметрам. Фасади таких будинків не типові. Однокімнатні квартири в таких будинках повинні бути не менше 45 метрів квадратних, а двокімнатні – не менш 60 метрів квадратних. Будинки цієї категорії можуть мати від дванадцяти поверхів і до восьми квартир на поверсі.
В обов’язковому порядку повинна бути упорядкована парковка, двір, вся необхідна інфраструктура та ін. Елітні метри Найбільш дорогою і комфортний сегмент нерухомості – елітне житло. Такі будинки будуються з цегли, що забезпечує екологічність будматеріалів, хорошу циркуляцію повітря між стінами і перекриттями. Це допомагає уникнути шкідливої для мешканців цвілі, яка є частим гостем недорогого житла. Незважаючи на всі свої переваги, ця категорія житла менш популярна серед покупців з-за очевидних причин: дорожнечу і тривалого терміну будівництва.
Такі апартаменти набувають ті, у кого завищені вимоги до нерухомості, хто готовий заплатити більше. За наявною класифікації, будинки категорії еліт повинні мати не більше семи-дванадцяти поверхів. Але, наприклад, є в українській столиці житлові будинки, які мають більше двадцяти поверхів, а будівельна компанія визначила їх як еліт-клас, ціна теж відповідає цій категорії житла, тобто досить висока. Також наприклад, на жодному об’єкті в Києві не дотримуються вимоги класифікації, яке стосується кількості паркувальних місць. Проект фасаду елітних новобудов зазвичай роблять імениті архітектори. Площа квартир в таких будинках – не менше ніж 120 квадратних метрів, висота стель не нижче 3 метрів. Будинки цього класу повинні вміщувати не більше тридцяти квартир, по дві-чотири квартири на поверсі.
В обов’язковому порядку повинна бути парковка (зазвичай підземна, паркомісць в два рази більше, ніж квартир), а також добре упорядкована територія, своя служба безпеки. Про сміттєпроводі мова навіть не йде, в таких будинках цим займається спеціальний персонал. Варто також відзначити, що для цієї категорії нерухомості розташування поруч з метро буде «мінусом».