Відпочинок та розваги є невід’ємною частиною нашого життя. Це те, що необхідно будь-якій людині. Існує досить велика їхня різноманітність — походи на природу, відвідування пейнтбольного клубу, тиру, роллердрому, скеледрому тощо. Кожен вибирає собі найбільш прийнятний і близький варіант розслаблення чи отримання адреналіну. Картинг як бізнес досить перспективне заняття, яке принесе гарний прибуток своєму власнику та масу позитивних емоцій та задоволення оточуючим.
Активні види спорту завжди користувалися величезною популярністю серед населення, адже вони допомагають скрасити сірі будні та внести щось нове до щоденної рутини. Картинг – це і розвага, і спорт у вигляді їзди на маленьких автомобільчиках, так званих картах, що складаються з рами, сидіння та мотоциклетного двигуна.
Найголовніший крок, який необхідно зробити для початку будь-якого бізнесу, насамперед — це опрацювати та написати хороший бізнес-план з урахуванням усіх дрібниць. Якщо всі ваші розрахунки вказують на прибутковість цієї ідеї, приступайте до реєстрації своєї діяльності.
Для організації бізнесу на картингах вам знадобиться:
Місце для траси. Вона може бути крита та відкрита. Другий варіант вважається більш прибутковим. Ділянку землі, яку ви придбаєте або орендуєте, слід правильно підготувати – спуски, підйоми, повороти. Покриття має бути ідеальним, інакше вам постійно доведеться витрачатися на ремонт карток. Краї дороги обкладають старими шинами, що створює межі траси та пом’якшує удари при поворотах.
Обладнання. Ціни на нові карти не маленькі, в середньому від 2500 до 5000$. Для траси 2000 м. кв. знадобиться приблизно 5 машинок. Будьте готові до того, що періодично доведеться витрачатися на їх обслуговування та ремонт – запчастини, ремкомплекти, паливо. Не обов’язково купувати нові карти, вартість б/в значно нижча за нові, тому, при обмежених фінансових можливостях цей варіант не варто відкидати. Також подбайте про закупівлю шоломів та спеціальних комбінезонів, які допоможуть гонщику вжитися в роль та убезпечити себе.
Персонал. Без хорошого механіка, інструктора та адміністратора вам ніяк не обійтися. Підійдіть до їхнього вибору дуже відповідально. Від того, наскільки вони професіонали своєї справи значною мірою залежить успіх картингу як бізнесу.
Реклама. Використовуйте всі доступні її види, а також періодично організовуйте різноманітні змагання та акції. На старті у вас буде не дуже велика кількість клієнтів, але весь свій час. Створюйте всі умови для того, щоб максимальна кількість людей дізналася про ваш бізнес.
Бізнес на відкритому картингу є сезонним (критий майданчик — це дороге задоволення, яке окупається дуже довго). Вашими джерелами доходу будуть: прокат карток (5-7$ за 5 хвилин катання), курси з навчання їзди на машинках та робота з корпоративними клієнтами (організація різних заходів).
На думку експертів, при правильній організації та благополучному розвитку картингу як бізнесу, вже через 4 — 6 місяців можна отримувати очікуваний прибуток. Успіхів!