Цікава та перспективна ідея для бізнесу – інструктор по риболовлі. Якщо ви з нетерпінням чекаєте гарної погоди, щоб вирушити на найближчу водойму з вудкою в руках, з метою просидіти там півдня, виловивши або не виловивши трофейну рибку, то сьогоднішня ідея бізнесу підійде вам якнайкраще. Чому б не заробляти на своєму коханому захопленні? Ви запитаєте, як? Так, дуже просто. Стати платним інструктором для рибалок-початківців (як правило, ваші потенційні клієнти – це люди, які і вудку жодного разу в руках не тримали), які готові на все, аби тільки навчитися ловити рибу.
ЩО ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ БІЗНЕС-ІДЕЇ?
Від Вас потрібно придбати все необхідне спорядження для лову риби (як велике, так і не дуже) – спінінги, волосіні, котушки, гачки, поплавці і так далі, загалом, все необхідне. Все це приладдя Ви здаватимете напрокат, і, тим самим, отримуватимете додатковий дохід. А можете відкрити й невелику точку продажу рибальських снастей, що стане додатковим джерелом прибутку.
Крім того, ви повинні знати дійсно «рибні» місця, щоб зарекомендувати себе як професіонала, а не звичайного любителя. Хто піде в учні до майстра, який сам не може зловити трофейного коропа чи окуня? Ваша мета – показати, що ви дійсно крутий рибалка. Для кращого ефекту, купіть компас, карту, бінокль, навіть якщо ви й так чудово знаєте місця. Ці предмети будуть незайвими аксесуарами, що вказують на професіоналізм.
Після того як все необхідне спорядження придбано, можна починати пропонувати свої послуги. Особливо популярна рибалка у приїжджих із великих міст. Ось на них якраз і варто націлити свій бізнес з навчання рибальській майстерності. А щоб клієнтів було по-справжньому багато, радимо скористатися засобами масової інформації (хоча б на місцевому рівні) і запустити рекламну кампанію.
Організація реклами “Інструктор по риболовлі”
Розмістіть оголошення в місцевій газеті, зробіть собі рекламний банер і повісьте його в місцях скупчення відпочиваючих, створіть рекламну Інтернет-сторінку (в такий спосіб ви зможете заявити про себе навіть тим, хто ще тільки збирається у відпустку). Не шкодуйте грошей на рекламу і через деякий час люди потягнуться і бажаючих скористатися вашими послугами відбою не буде! Звичайно, це все в ідеалі, але все може бути. Головне – вірити в успіх операції.
Можна зупинити розвиток бізнесу на цьому етапі і радіти стабільному та дуже непоганому заробітку (при серйозному підході до справи, звичайно ж). А можна розвивати бізнес далі.
Ви спитаєте, що можна зробити далі? Як розвиватись? Найкращий варіант – обзавестися своєю водоймою з рибою. Якщо коштів на покупку ставка у Вас ще недостатньо, можна його орендувати. Після того, як у Вас з’явиться своє (або орендоване) водоймище, необхідно подбати про зариблення. Але перед цим потрібно очистити його від усього зайвого водоростей, мулу тощо. — тобто навести «товарний» вигляд. Рибу для ставка можна придбати у спеціальних установах, які займаються розведенням, продажем та транспортуванням представників прісноводної фауни.
Вигода від використання в бізнесі свого водоймища в наявності. Ваші клієнти будуть платити, не тільки за спорядження та супровід, а й за саме місце лову риби. Можна піти ще далі і організувати на своїй водоймі повноцінну базу відпочинку , але ця окрема ідея бізнесу, до якої ми повернемося ще в майбутніх публікаціях.
СКІЛЬКИ МОЖНА ЗАРОБИТИ НА НАВЧАННІ РИБОЛОВЛІ?
Це насамперед залежить від виставлених Вами цін. А ціни залежать від вашої майстерності рибалки . Ви можете брати оплату погодинно, наприклад, 200 – 300 гривень з особи на годину, а можете брати плату і за всю групу, наприклад, 500 – 800 гривень на годину. Крім того, можна пропонувати послуги весь день за 1500-2500 гривень. Варіантів маса. Це зразкові цифри, все залежить від регіону, від вашого рибальського досвіду та пори року. Щоб привернути увагу клієнтів, можна ввести систему знижок на колективні заявки.
А якщо Ви ще й власник водойми, то зайві кілька тисяч гривень на день вам забезпечені. Ось і рахуйте, вигідно це чи ні.