Наразі Америка вважається рекордсменом за кількістю приватних підприємців. Американське законодавство дуже лояльно ставиться до тих, хто вирішив завести свою справу та всіляко заохочує таких людей. Можливо, саме тому заповзятливі американці створили величезну кількість ідей для розвитку власного бізнесу, отримуючи непогані дивіденди.
Цікаво! За даними офіційної статистики, кожна четверта американська сім’я має свій бізнес.
Утворюється величезне конкурентне середовище, де досягти успіху можна двома способами – удосконалити та якісно надати вже добре відому ідею або придумати щось нове, щось таке, до чого ще ніхто не здогадався.
Більшість нових ідей для бізнесу в Америціпов’язана тим чи іншим чином зі сферою обслуговування, прагнучи зробити життя навколо якомога комфортнішим. І не забуваючи при цьому про власний прибуток.
Є також невелике застереження. Перед тим, як застосувати американську ідею в країнах колишнього Радянського Союзу, потрібно врахувати два фактори – різниця менталітетів та особливості економічного розвитку. Те, що в США пройде гладко і без перешкод, у нас може знайти несподіване підводне каміння. Ну і те, що в нас можуть вважати дивовижним і неприпустимим, там може сприйматися абсолютно спокійно, тому треба ретельно зважити всі за і проти, перед тим як займатися якоюсь ідеєю. Ми пропонуємо розглянути такі варіанти: популярних бізнес-ідей з Америки:
- субаренда;
- відкриття піцерії;
- створення квіткового магазину;
- бургерна.
Далі, ми розглянемо докладніше кожну ідею.
Субаренда
Цей спосіб заробітку не вимагає наявності будь-якої власної площі для здачі в оренду або будь-якого обладнання. Спочатку потрібно мати лише суму грошей, достатню для тривалої оренди будь-якого приміщення. Суть цієї ідеї полягає в наступному: ви укладаєте договір тривалої оренди з власником площі з позначкою, що ви маєте право на перездачу площі третім особам. Далі, проводьте невелике «обладнання» приміщення – косметичний ремонт, можлива зміна меблів, якщо це житлове приміщення, або встановлення спеціального обладнання, якщо це майстерня чи кухонне приміщення. Далі оброблене приміщення передається за вартість, яка в кілька разів перевищує суму, витрачену на початкову оренду.
Субаренда повністю заснована на довірі між власником орендованого приміщення та орендарем. Це необхідно для того, щоб уникнути конфліктів із передчасним розірванням договору або несумлінними орендарями, які можуть зіпсувати не лише майно, а й саме приміщення (пожежа чи затоплення). Ризик досить великий, але у суборенди дуже висока окупність. Головне – вдало вибирати орендарів, адже від того, наскільки затребуване приміщення для замовника залежатиме тривалість та вартість оренди. Ті, хто вже займався цим способом заробітку, радять шукати клієнтів для тривалої оренди.
Відкриття піцерії
Подібна ідея набула поширення вже досить давно – ще під час Другої світової війни, коли всьому світу широко стала відома італійська кухня. У сучасному світі піца, як блюдо, дуже популярна, тому справа відкриття власної піцерії дуже популярна. На відміну від попереднього варіанта, треба буде замислитися над обладнанням та приміщенням для роботи.
Важливо! Як і в будь-якому закладі громадського харчування, знадобляться дозволи від санітарно-епідеміологічної служби, пожежників тощо.
Є дві основні концепції для таких закладів – або повноцінний заклад харчування, де можна буде спокійно сісти і поїсти, або просто пункт приготування та роздачі замовлень. У першому випадку необхідне приміщення площею щонайменше сто квадратних метрів. Також необхідний обслуговуючий персонал – як мінімум двоє-троє кухарів, кілька підсобних робітників та офіціанти. Також для послуги адресної доставки знадобляться кур’єри – молоді люди, бажано з власним транспортом. Можна винайняти кілька студентів на неповний робочий день. У другому випадку знадобляться лише кухарі, кур’єри та один адміністратор – для прийому замовлень.
З обладнання потрібно кілька печей, столи для різання продуктів, холодильники тощо. Також варто потурбуватися про навчання персоналу – кілька спеціальних курсів, що оплачуються за рахунок закладу, стануть непоганою підмогою надалі. Не забувайте про яскраві, барвисті упаковки для своєї продукції і про назву, що запам’ятовується. Від того, наскільки ваша піцерія впадатиме в очі і залипатиме в пам’яті, залежатиме ваш рівень доходу. Подивіться на ваші кошти та витрати – можливо, є сенс звернутися до друкарні для створення та друку листівок, наклейок з логотипом піцерії або роздруківки відповідного малюнка на коробках із продукцією, що доставляється за адресами.
Створення квіткового магазину
Мабуть, за словосполучення «бізнес ідея» вкрай рідко виникає асоціація з квітами. Однак створення магазинчика з живими квітами стане прекрасним, у всіх сенсах, початком для започаткування власного бізнесу. Окупність таких закладів напрочуд висока, тому проблем із поверненням вкладених коштів не передбачається.
У квіткового бізнесу є кілька основних моментів. По-перше – вдало обрана торгова площа. Навіть крихітний магазинчик, розташований на вулиці в центрі міста, зможе приносити гідний дохід. Другий чинник – це товарні дні. Ні для кого не секрет, що основна маса квітів, що купуються, припадає саме на великі свята, такі як міжнародний жіночий день (Восьме березня), День Перемоги, День Знань (Перше вересня) і т.д. Також тим, хто серйозно зважився займатися продажем квітів, слід врахувати кілька вкрай важливих факторів, таких як популярність певного виду квітів у певні дати.