Ідеї для бізнесу в провінційному місті

Великою проблемою маленьких містечок є недолік чи малий обсяг послуг у сфері продажу чи обслуговуючій сфері. Це пояснюється тим, що більшість приватних підприємців не поспішають починати справи в маленьких провінційних містечках. Насправді – даремно, адже конкурентне середовище у таких місцях невелике. Крім того, для відкриття бізнесу у провінції не потрібно великого вкладення коштів. Якщо говорити про конкретні сфери діяльності, то можна зазначити такі:

  • торгівля. Як правило, попит на товари в невеликих містах досить обмежений і не має великої різноманітності, тому, створюючи власний магазин, треба бути дуже обережним. Особливо це коливається специфічного товару, який може користуватися як шаленим попитом, так і не викликати інтересу зовсім. Варто провести кілька соціальних опитувань чи дослідження щодо смаків покупців з метою з’ясування найвдалішого товару для продажу;
  • здавання приміщень в оренду. Здача житла в оренду завжди була актуальною – у будь-якому місті та в будь-який час. Однак варто зауважити, що у невеликих містах буде швидше актуальна подобова здача нерухомості, аніж довгострокова оренда. Можливий також варіант суборенди – але до нього слід вдаватися лише в тому випадку, якщо ви впевнені, що знайдете орендарів;
  • сфера послуг. Тут велика різноманітність – від перукарень до покупки продуктів і доставки їх додому. Однак слід пам’ятати, що жителі маленьких міст рідко користуються дорогими та рідкісними послугами. Швидше, віддадуть перевагу більш поширеному і меншому порядку, що стоїть на порядок;
  • ремонтні майстерні. Як правило, у невеликих містах не прийнято викидати речі, що зламалися, або техніку. А ось полагодити – запросто. Однак рівень навичок рідко дозволяє зайнятися цим самостійно – ось тут і знадобляться хороші ремонтники. Взуттєві, годинні майстерні, сервіси з ремонту побутової та цифрової техніки.

Знання цих факторів допоможе вам визначити, який бізнес відкрити в провінційному місті буде найбільш просто.

Ми підібрали десять найвдаліших бізнес ідей для провінційного міста:

  • відкриття дитячого садка;
  • заточення сільськогосподарського інструменту;
  • відкриття закусочної;
  • майстерня з ремонту та пошиття одягу;
  • створення магазину одягу;
  • відкриті точки розповсюдження аксесуарів та біжутерії;
  • створення кафетерію;
  • створення кіоску з фруктами та овочами;
  • відкриття м’ясної крамниці;
  • створення точки продажу напоїв на розлив.

Пропонуємо докладніше розглянути кілька ідей.

Відкриття приватного дитячого садка

Відкриття приватного дитячого садка

Більшість батьків маленьких дітей стикалися з проблемою визначення своїх спадкоємців у дитячий садок. Величезні черги, які змушують батьків ставати в чергу за кілька років до того, як малюк має бути зданий у садок, власними силами оптимізму не вселяють. А додати до цього низьке матеріальне забезпечення, низьку кваліфікацію та небажання більшості вихователів працювати з маленькими дітками, то державний дитячий садок може запросто перетвориться на філію пекла на Землі. Багато батьків побоюються потрапляти в такі установи, тому останнім часом нерідко випадки, коли дитина вступає до соціуму вперше лише у школі. Зважаючи на це, відкриття приватного дитячого садка буде чудовою ідеєю для розвитку – адже це завжди буде затребуваним.

Для початку знадобиться досить велике приміщення, добре освітлене, але при цьому тепле і з новим ремонтом. Також необхідні вихователі, які працюватимуть з дітьми, кухарі, прибиральники та дитячий психолог. Як особливість закладу можна запропонувати спеціальну програму навчання – скажімо, вивчення якоїсь мови або поглиблене вивчення природничих наук.

Важливо! Величезною складністю у створенні дитячого садка є отримання всіх дозволів, необхідних для роботи. Це і пожежна служба, і санітарно-епідеміологічна служба тощо. До того ж, освітню програму необхідно затвердити у районному відділі освіти, а працівники, які мають доступ до малюків, мають регулярно проходити медогляд, щоб мати право працювати з дітьми.

Майстерня з пошиття та ремонту одягу

Майстерня з пошиття та ремонту одягу

У цій ідеї можлива безліч варіантів – від створення спеціалізованого ательє до роботи вдома. Перевага цієї ідеї полягає в незалежності кількості замовлень від пори року та свят, адже одяг це завжди потрібний і затребуваний.

Обладнання для ательє дещо специфічне – таке в будь-якому магазині не купиш. Однак, якщо ви вже займалися шиттям, то проблем не виникне, адже всі необхідні інструменти та обладнання у вас є як і навички роботи. Головне – правильна реклама, і тоді стабільна притока клієнтів вам забезпечена.

Створення кафетерію

Створення кафетерію

Ця ідея вже давно не є новою, але від того не пропадає простір для фантазії власника закладу – від зовнішнього оформлення до концепції самого закладу. Особливою популярністю користуються ті заклади, які можуть «зачепити» клієнта за живе – наприклад, наявність у закладі живого талісмана або постійні акції від закладу. В даному випадку, непоганим варіантом буде посвята кафетерію будь-якій певній темі – це допоможе створити правильну атмосферу та залучити якнайбільше відвідувачів.

Серед витрат на старт будуть присутні – закупівля кухонного обладнання, оренда приміщення (можливо – косметичний ремонт), закупівля столів та стільців, а також найм персоналу – кухарів, офіціантів, бухгалтера, менеджера та адміністратора. Якщо ви хочете зробити акцент саме на каві, то варто найняти хорошого бариста.

Відкриття точки продажу напоїв на розлив

Прекрасна ідея на літо. Коли навколо так жарко, що починає плавитися асфальт, то багато хто готовий душу продати за склянку холодного напою. Тому влітку продавці холодних напоїв на розлив ніколи не залишаться без роботи, потрібно лише вибрати правильне місце та можна працювати. Обмежень немає – можна створити магазин, який працюватиме цілий рік, а можна обмежитися і маленьким переносним кіоском, який закриється із закінченням сезону.

Залишити відповідь