Припустимо, у вас є певна сума коштів (400000 гривень), і ви хочете вигідно вкласти їх у бізнес. Для цього слід мати гарну ідею та чіткий бізнес-план, за результатами якого вдасться повернути вкладення та заробити. Саме тому слід розглянути різноманітні варіанти, які дадуть змогу з розумом витратити гроші. Отже, розберемо ідеї бізнесу за 400000 гривень.
Грамотні інвестиційні кроки та поради фахівців

Часто нам доводиться стикатися з тим, що стандартні види роботи забирають безліч сил, а бажаного заробітку не приносять. Саме тому все частіше виникає запит або про те, куди варто вкласти свої кошти, або як відкрити свій бізнес.
Оскільки нас цікавить перше питання, розберемо нюанси докладніше. Головною формулою такого заходу варто вважати те, що гроші мають крутитися, тим самим заробляючи більші кошти, якщо простіше – «гроші роблять гроші».
Обумовлену суму у розмірі 400000 гривень можна вважати найоптимальнішою для того, щоб вкласти їх у справу, що приносить стабільний прибуток. Саме тому важливо чітко розібратися у основних правилах вибору такого інвестиційного проекту.
Важливо! Розберіться з усіма порадами фахівців. Це допоможе скоригувати максимально ефективний бізнес-план і, як наслідок, просунутися у наміченому напрямі.
Кілька основних правил
Відразу зазначимо, чому не варто спочатку робити великі вкладення. Природно, що велика сума коштів дозволяє зробити більшу кількість дій, проте зростає ризик значних втрат. Саме для збереження коштів слід дотримуватись правил, встановлених фахівцями:
- розділяйте або диференціюйте. Напевно, кожен чув фразу: «яйця потрібно зберігати в різних кошиках», тут принцип такий самий. Намагайтеся не віддавати великі суми в одну справу, компанію. Найкраще взяти відкладені кошти, чітко розділити їх на рівні частини, та зробити вклади у різноманітні сфери діяльності, задіяти максимум бізнес-напрямків. Таким чином відбувається страхування, оскільки не всі ідеї надійні та успішні. Так, втративши кошти від однієї компанії, можна примножити їх до іншої. Наприклад, краще тримати гроші в різних банках, тоді за умови банкрутства одного ви не залишитеся без заощаджень;
- користуйтесь вільними заощадженнями. Якщо виникло бажання зайнятися інвестиційним бізнесом, краще застосовувати накопичення, які не вплинуть на загальний життєвий рівень сім’ї. Фахівці називають таке рішення «подушкою безпеки». Нагромадивши певну суму, відбувається підстрахування, що дає можливість продовжити стабільність існування. Також варто розуміти, що при вкладі коштів у деякі види діяльності повернення вкладень може відбутися не скоро – протягом 1, 2, 3 років. Протягом цього терміну за умовами деяких договорів гроші не зможуть передаватися на руки вкладнику. Саме тому потрібно переконатися, що вкладення не зіпсують життя;
- дізнайтеся про ризики. Це правило є банальним, але вкрай важливим. Молоді підприємці та вкладники, навіть знаючи про необхідність прорахунку ризиків, пропускають етап повз. Причиною помилки стає надмірна емоційність та імпульсивність. При вкладенні такої неабиякої суми важливо мати холодну голову і розважливий розум. Побачивши цікаву ідею з прекрасними перспективами заробітку, не варто відразу кидатися у вир із головою. Важливо сісти, розрахувати, вивчити ринок, почитати відповідну інформацію. Краще кілька разів перерахувати, ніж потім гризти лікті. Поступальні рішення, розрахунки допоможуть не втратити вкладення, а надалі значною мірою збільшити дохід;
Важливо! Спочатку спробуйте скористатися вкладеннями консервативного характеру, які здійснюються відповідно до правил проведення операцій з фінансами.
- відразу забирайте вкладені кошти. Найкраще цю схему зрозуміти на прикладі. Припустимо, інвестор поклав на рахунок певної компанії третину від обумовленої суми (100 000 гривень). Підприємство прибуткове, та відрахування кожного місяця становитимуть близько п’ятнадцяти-двадцяти відсотків. Таким чином, протягом півроку вкладник поверне суму і примножить її вдвічі. Правильно одразу вивести вкладену суму (100000 гривень), а залишок залишити на рахунку для подальшого обігу. Так, за можливого банкрутства, вкладник залишиться зі стартовим капіталом;
- десять разів подумайте. Фінанси люблять рахунок та ретельне планування. Краще мільйон разів вивчити по колу пропозицію, ніж вкласти гроші у сумнівне підприємство.
Бізнес-ідеї
Відклавши суму 400000 гривень, саме час подумати про те, щоб закласти старт свого бізнесу. Пам’ятайте, що таке рішення краще, ніж великі суми, що лежать вантажем у сейфі. Ефективніше, щоб кошти крутилися, приносили дохід – менша ймовірність, що вони знеціняться. Наприклад, це може призвести до знецінення валюти, кризи в межах фінансового ринку тощо.
Розберемо кілька цікавих ідей бізнесу, які мають такі характеристики:
- мінімальний фінансовий ризик;
- стабільне зростання прибутку;
- інвестиції у довгостроковому проекті;
- простість вкладення.
Важливо! Запропоновані варіанти орієнтовані на зазначену суму, проте якщо є накопичення більше, це лише допоможе.
Першою ідеєю виступають стартапи та інноваційні винаходи. У вік винаходів та технологічного розвитку, вкрай важливо залишатися у колії та спостерігати за рухом світу в цій галузі. Відвідуючи спеціальні форуми, часто можна натрапити на цікаву пропозицію, яка в перспективі стане ідеальним способом заробітку грошей. При цьому сьогодні проводити такі інвестиційні операції можна безпосередньо тим, хто вигадав проект, і через спеціальні біржові майданчики. Головне ретельно ознайомитися з планом та пропозицією.
Другою чудовою ідеєю стане придбання франшизи. Вклавши накопичення у бренд, який вже є розкрученим лейблом, покупець автоматично отримує розкручене ім’я, рекламу, технологічні карти та нюанси роботи. Найяскравішим прикладом франчайзингу є МакДональдз. На сьогодні маючи 400 000 гривень, можна підшукати різноманітні варіанти бізнесу. Найбільш стабільними та затребуваними фахівці вважають підприємства, пов’язані з продажем товарів у роздрібному форматі та точці громадського харчування. Окупність такого проекту безпосередньо залежатиме від грамотної постановки бізнесу.

Третім прикладом вдалого вкладення сьогодні виступають інтернет-проекти – магазини, блоги, відеоканали і так далі. Зайнявши свою нішу, вигадавши унікальний контент, можна заробляти значні суми грошей. У цій ситуації гроші можна вкладати у купівлю обладнання, сайту, дизайн тощо. Також варто пам’ятати, що можна піти перевіреним шляхом, і віддати гроші на покупку цінних паперів чи відкриття власного бізнесу. Будь-яке рішення має супроводжуватися якісними обдуманими розрахунками та консультаціями фахівців.