Ідеї бізнесу з Туреччиною

Протягом останніх кількох років Туреччина стала одним із світових лідерів з цінової політики та якості товарів і послуг, що поставляються. Ідеї бізнесу з Туреччиною є актуальними і на сьогодні. Чимало жителів країн колишнього СНД ведуть свій бізнес із турецькими компаніями або прагнуть відкрити власну компанію на території цієї держави.

Серед головних переваг ведення діяльності з турецькими партнерами, або безпосередньо на території цієї держави є його географічне положення. Багато експертів відзначають плюси трансконтинентального розташування між Європою та Азією. Цей чинник зумовлений розміщенням великої кількості торгових шляхів, залучаючи значні маси інвесторів. Саме тому бізнес ідеї з Туреччиною варто виділити в окрему категорію.

Більше того, зараз активно розглядається питання вступу до Європейського Союзу, що також сприятиме припливу інвестицій та покращенню співробітництва в різних сферах.

Країна відрізняється досить вигідними умовами для підприємців різного класу, розташуванням досить близьким до багатьох пострадянських країн і історично економічними зв’язками, що вже склалися, з країнами СНД.

Бізнес із Туреччиною – ідеї: особливості економіки держави

Бізнес з Туреччиною
Turkey flag waving in the evening

Окрім вищезгаданих переваг, ця країна відрізняється наявністю спеціалізованих зон економіки, що використовується як інструмент залучення інвестицій. Такі місця існують у кількох містах цієї держави і є своєрідними комплексами промислового призначення, що поєднують бізнес середнього та малого сегменту, який працює у певних регіонах. Розвиток ідей бізнесу з Туреччиною у цих регіонах має особливі перспективи.

Прискорений розвиток підприємництва в таких галузях здійснюється за рахунок використання спеціалізованих пільгових програм у податковій сфері, видачі кредитів, а також щодо цінової політики на енергетичні ресурси.

Ці зони можна умовно розділити на три основні групи:

  • сфери технологічного розвитку – відрізняються підтримкою діяльності науково-дослідного характеру;
  • організовані галузі індустріального типу – відрізняються відсутністю ПДВ при придбанні земельного наділу та виключенням податку на нерухомість на п’ятирічний термін;
  • вільні зони не мають митного контролю, при цьому вони розташовані поблизу Європи та східних регіонів або ж у портових містах, виключаються ПДВ та митні збори.

Бізнес ідеї з Туреччиною: імпорт товарів

Бізнес з Туреччиною
Unidentified Tourists visiting and shopping in the Grand Bazaar in Istanbul. Interior of the Grand Bazaar with Turkish Flag on the foreground.Istanbul, Turkey.April 17, 2017

Безумовно, однією з найбільш затребуваних ніш у роботі з турецькими партнерами залишається постачання різноманітних товарів та продаж їх на ринках країн СНД.

Знайти постачальників можна як на просторах інтернету, так і на тематичних виставках та заходах – існує низка спеціалізованих виставок щороку. Особливим попитом користується одяг та взуття з Туреччини, проте товари побутового призначення та побутова техніка також користуються попитом на вітчизняних ринках.

Необхідно заздалегідь скласти бізнес-план, після чого створити торговий майданчик для реалізації Вашої бізнес ідеї з Туреччиною. Збут товарів можна виробляти через власні торгові точки на ринках, проте найсучаснішим та економнішим методом стане відкриття інтернет-магазину.

Існує безліч комерційних пропозицій від турецьких постачальників. Ознайомитися з ними можна на сайті місцевої торгово-промислової палати або звернувшись до спеціальної посередницької організації.

Важливо! При організації поставок необхідно мати офіційно оформлене підприємство з гарною репутацією, оскільки постачальники нерідко перевіряють сумлінність партнерів.

Бізнес із Туреччиною, ідеї: відкриття власної справи в Туреччині

Бізнес з Туреччиною
High angle view of a smiling young couple in meeting with a financial adviser at home

Уряд цієї держави відрізняється дуже лояльним ставленням до інвесторів з-за кордону. Передбачаються програми, які здійснюють підтримку малого та середнього сегменту підприємницької діяльності. Варто зазначити, що такі програми можуть використовуватись як місцевими, так і зарубіжними підприємствами. Практично всі іноземні організації мають такі самі права, як і місцеві.

Бізнесмени з країн колишнього СНД у більшості випадків реалізують ідеї бізнесу з Туреччиною у таких сегментах, як: інвестиційна діяльність, надання ріелторських послуг, консультаційних послуг, відкриття ресторанів та готелів, салонів краси. Крім того, поза увагою не залишається і сфера торгівлі, яка вважається однією з найвигідніших на сьогоднішній день. Давайте розглянемо детальніше можливості для бізнесу на території держави.

Інвестування – один із найпопулярніших та найвигідніших сегментів підприємницької діяльності. Найчастіше даний сектор характеризується придбанням об’єктів нерухомого майна і наступною здаванням їх у найм у сезон відпочинку. Важливою перевагою цієї бізнес ідеї з Туреччиною є відсутність потреби реєстрації Вашого підприємства на території держави. При цьому власники нерухомого майна можуть отримувати доходи як при зростанні цін, так і при короткостроковій або довгостроковій оренді.

Не менш затребуваною галуззю є надання ріелторських послуг. Фахівці з країн колишнього СНД можуть працювати як найманими менеджерами, так і оформити власну організацію. Безумовно, ці послуги постійно користуються попитом.

Особливо варто виділити ідею бізнесу з Туреччиною у вигляді створення бюро консультаційних послуг. Зважаючи на розвиток електронного ринку товарів та різних послуг, даний рід діяльності стає все більш популярним.

Споживачі користуються можливістю придбати професійне оформлення переїздів, допомогу в отриманні посвідки на проживання, рекомендацій в інвестиційній сфері або ж у сфері нерухомості. Нерідко такі організації надають і прості послуги на побутовому рівні.

Важливо! Оформлення бізнесу цієї категорії здійснюється в обов’язковому порядку, оскільки турецьке законодавство передбачає серйозні покарання.

Ідеї бізнесу з Туреччиною: ресторани та готелі, сфера послуг

Для організації цього виду підприємництва необхідні суттєві капіталовкладення. Для відкриття власного ресторану чи готелю обов’язково необхідно законне оформлення індивідуального підприємства.

Серед бізнесменів із країн колишнього СНД одним із найпопулярніших сегментів підприємництва є відкриття салонів краси. При цьому як їх створення, так і ліквідація – досить прості процедури і не займають багато часу. При цьому необхідна реєстрація як ІП.

Якщо ідеї бізнесу з Туреччиною можна розглядати і готові підприємства, а також франчайзинг. Вкрай важливо виявляти особливу увагу і обережність, оскільки серед сучасних посередників зустрічаються шахрайські та несумлінні організації. Також варто виключити порушення місцевих законів, оскільки існують серйозні покарання у цій сфері.

Залишити відповідь