Готельний бізнес – як відкрити готель, готель, міні готель

Готельний бізнес – як відкрити готель, готель, міні готель. У готельному бізнесі в наш час існує велика конкуренція. Але це не означає що тут взагалі неможливо добитися успіху. Згідно зі статистичними даними 40% відвідувачів припадають на готелі та мотелі великого розміру. Частку складають міні-готелі, малі готелі. Такий стан справ залучає в даний вид бізнесу невеликі комерційні фірми та індивідуальних підприємців.

При грамотному підході можна отримувати хороший прибуток в сфері готельного бізнесу. Не обов’язково відкривати великий готель, можна спрямувати зусилля на створення міні-готелів. Їх перевагою є обстановка, максимально наближена до домашньої. Невеликі затишні номери, мала кількість людей, спокійне, розмірене атмосфера. Плюс в деяких подібних готелях є невелика кухня на якій готують домашні страви. У готельному бізнесі в наш час існує велика конкуренція.

Але це не означає що тут взагалі неможливо добитися успіху. Згідно зі статистичними даними 40% відвідувачів припадають на готелі та мотелі великого розміру. Частку складають міні-готелі, малі готелі. Такий стан справ залучає в даний вид бізнесу невеликі комерційні фірми та індивідуальних підприємців. При грамотному підході можна отримувати хороший прибуток в сфері готельного бізнесу.

Не обов’язково відкривати великий готель, можна спрямувати зусилля на створення міні-готелів. Їх перевагою є обстановка, максимально наближена до домашньої. Невеликі затишні номери, мала кількість людей, спокійне, розмірене атмосфера. Плюс в деяких подібних готелях є невелика кухня на якій готують домашні страви. Рентабельність готельного бізнесу становить приблизно 15-75%, якщо це міні-готель.

Термін окупності близько 4-5 років. У процесі ведення бізнесу можна зіткнутися з певними труднощами, якщо намагатися збільшити прибуток, підвищуючи вартість номерів. Результат може виявитися прямо протилежним очікуваному. Краще йти по шляху зниження витрат на поточні витрати, такі як: покупка чистячих і миючих засобів, прального порошку та інших витратних матеріалів.

Щоб відкрити бізнес, перше, що вам потрібно буде зробити – це купити нерухомість. І в цьому випадку дешевше придбати пару секцій комунального житла – так званих гостинок. Вони ідеально підійдуть для створення номерів. До того ж в подібному житло є просторі кухні, що важливо, якщо планується розміщення харчоблоку. Однак тут виникають свої складності, так як доведеться зібрати деякі документи, щоб перевести житлові приміщення в нежитловий фонд. Далі потрібно зробити мінімальний косметичний ремонт, купити необхідні меблі. Вона не повинна бути шикарною і її краще купувати на розпродажах.

Головне – це створити необхідний затишок, щоб людині було комфортно. Вам буде потрібно 300-400 тисяч доларів на покупку і облаштування готелю з 10-15 номерами. Якщо ви захочете відкрити бізнес в столиці або в курортному місті, сума вкладень зросте в кілька разів. Для того щоб відкрити готель, не потрібно ніяких спеціальних документів. Ліцензування теж скасовано в даній сфері бізнесу, якщо тільки ви не збираєтеся продавати спиртні напої в вашому готелі. У цьому випадку знадобиться ліцензія на продаж алкоголю.

Добровільної є і сертифікація готельних послуг, а на початковому етапі взагалі можна обійтися без цього. Увійдіть в якості юридичної особи. Приведіть у порядок документи, що підтверджують право власності на куплене або побудований будинок. Не забудьте, що вам не можна здійснювати свою діяльність, якщо приміщення по документації є житловим.

Окрему увагу потрібно приділити узгодженню з СЕС та іншими чинними інстанціями. Якщо ваш готель буде знаходитися в житловому будинку, необхідно буде дотримуватися всі санітарні та будівельні норми, протипожежні правила. Наявність харчоблоку так само потребують від вас наявності документів, узгоджених і схвалених СЕС. Для ведення грошових відносин з відвідувачами, вам знадобиться апарат ККМ, щоб надати всі необхідні чеки і квитанції, якщо клієнт вас попросить про це. Що стосується оподаткування готельного бізнесу, міні-готелі на 10 номерів і великі готелі на 300 і більше номерів, працюють в однакових умовах. Тому єдино правильним рішенням для зниження витрат буде перехід на спрощену систему оподаткування та бухгалтерського обліку. Приділіть увагу вибору району, в якому буде розташовуватися ваш готель. Бажано, щоб поблизу не було конкуруючих організацій.

Найбільш оптимальне розташування – далеко від жвавих доріг, але при цьому недалеко від центральних вулиць. Хороші під’їзні шляхи і зручна парковка будуть додатковою перевагою. Після того як у вас з’явиться приміщення для вашого міні-готелю, вам необхідно буде обладнати номера. Для оснащення найскромніших номерів будуть потрібні ліжка, тумбочки, шафи і столи. Добре якщо в номерах стоятиме телевізор і холодильник (але не обов’язково).

Заздалегідь продумайте підведення води і каналізації до номерів, купите необхідне сантехнічне обладнання. Виділена телефонна лінія – ще одна необхідна умова для вашого готелю. Заздалегідь потрібно подумати і про безпеку, нехай на початковому етапі це будуть елементарні засоби і пристрої захисту. Для готелю в 10 номерів загальна площа приміщень повинна бути не менше 500 квадратних метрів. При плануванні не забудьте, що крім номерів і побутової кімнати, необхідно виділити окреме приміщення для котельні або бойлерної. Якщо в будинку є центральні комунікації, то на площі цих приміщень можна значно заощадити, як і на покупку спеціального обладнання. Крім одноразових витрат, у вас будуть також і поточні витрати, в першу чергу: оплата опалення, водопостачання, рахунки за електрику, телефон, покупка чистячих засобів і т. д. Що стосується персоналу готелю, то на обслуговування 10 номерів або 20 ліжко-місць вистачить 4-х чоловік (при обліку що у вас не буде харчоблоку та інших додаткових послуг).

У штаті повинен бути керівник, пара адміністраторів, які будуть працювати позмінно і одна покоївка. Для зовсім крихітних готелів допустимо, якщо обов’язки керуючого і адміністратора виконуватиме одна людина. Для забезпечення безпеки знадобиться охоронець. Ну і якщо у вас буде харчоблок, сауна, бар, більярд, то кількість персоналу природно буде більше. Вигідне і зручне місце розташування готелю буде гарною рекламою. Клієнти будуть рекомендувати один одному скористатися вашими послугами.

Так що підійдіть уважно до вибору місця для готелю. Гарне обслуговування, ввічливі покоївки, затишні номери забезпечать вам хорошу прохідність. Зробіть візитки, якісь прості листівки або буклети з описом, контактною інформацією, схемою проїзду. Надалі можна буде створити сайт, де буде розміщений корисний інформаційний матеріал. Примусьте вашого клієнта повертатися до вас знову і знову і не забувайте, що хороша репутація має властивість забуватися згодом, а погана, яку часом можна заробити за п’ять хвилин непрофесійної роботи, може істотно зашкодити популярності і послабити позиції вашого бізнесу.

Залишити відповідь