Така модель побудови бізнесу, як придбання франшизи з правом представляти якийсь відомий бренд, вже не новинка. Більше того, франчайзинг продовжує стрімке зростання і в економіці країн західного ринку, а також в Україні.
Щоб визначити найбільш підходящу франшизу для вашого маленького міста, ми із задоволенням поділимося каталогом найкращих пропозицій, а також кількома порадами.
Переваги бізнесу з франшизи
Для підприємців-початківців відкриття своєї справи по франшизі – правильний крок.
Для початку нагадаємо які вигоди обіцяє франчайзинг і чому взагалі варто розглядати такий варіант підприємницької діяльності:
- Мінімальні фінансові вкладення;
- Не потрібно розробляти цілу низку складних бізнес процесів та технологій;
- Не потрібно створювати та розкручувати власну торгову марку;
- Вам нададуть всю необхідну інформацію щодо товару, статистику його продажу в інших регіонах тощо;
- Якщо франшиза досить відома, ви одразу отримуєте величезний бонус до впізнаваності бренду;
- Як правило, досить короткий термін окупності;
- Рекламна та технічна підтримка материнської компанії.
Як бачите, така система побудови бізнесу має цілу низку переваг. Але користуватися ними, як показує практика, дуже складно. Ключову роль в успішності такого проекту є правильний вибір франшизи, особливо якщо це стосується маленького міста.
Які ніші не підходять?
Давайте відразу визначимо, франчайзинг у яких категоріях буде недоречним практично для будь-якого невеликого міста:
- Автомобілі – ви можете відкрити гарний автосалон з високими скляними вітринами, але, швидше за все, на машини, що продаються, будуть лише дивитись. У невеликих містечках люди, в основному, купують машини на авторинках, у друзів і знайомих або через сервіс «Авіто». Багаті жителі не проти зайвого разу покататися в найближчий мегаполіс і вибрати потрібну модель там. Винятком для цього правила є містечка, які знаходяться недалеко від великих міст, бажано федеральною трасою;
- Інновації – маленьке містечко, як правило, це населений пункт із дуже консервативними жителями, яким немає справи до нових технологій. Магазини еко-їди, салони з продажу 3д-принтерів, а також франшиза великого інтернет-бізнесу прикрасять місто, але не окупляться;
- Нерухомість – у цієї нової для України, але давно поширеної на Заході, області франчайзингу стає дедалі більше пропозицій. Це різного роду брокерські та маклерські послуги, консультування з питань управління нерухомістю, оцінка ризиків страхування тощо. Потенційні клієнти такої компанії, швидше за все, у вашому містечку не мешкають.
Каталог актуальних франшиз
Що ж тепер приступимо до хорошого – огляду можливих і найбільш підходящих франшиз для маленького міста.
Позитивним моментом є те, що і самих ніш досить багато, і франшиз, які пропонуються, також достатньо.
Отже, які сфери найпривабливіші та найперспективніші.
Громадське харчування
Громадське харчування є актуальним, можна сказати, у будь-якому місті, незалежно від його розміру. У цьому сегменті є кілька пропозицій щодо франчайзингу російських компаній, які ми й розглянемо далі.
- Food-mix позиціонують себе як перший вітчизняний фаст-фуд. Особливістю цього проекту є можливість мобільного розгортання торгової точки в найбільш сприятливому місці.
Продуктом є вже готові страви широкого асортименту, які потребують лише розігріву. Найбільш популярною серед пропонованих цією франшизою продуктів є «Пельмішки».
Співпраця: немає первинного внеску, ні платежів роялті; необхідний обсяг вкладень – від 150 до 750 тис. грн.
KILLFISH – це мережа популярних дисконт-барів.
Концепція проекту полягає у відкритті закладів з дуже простим, але функціональним дизайном, а також дешевим алкоголем та супутніми товарами. Дуже популярно серед молоді як у мегаполісах, так і регіонах. Кількість закладів під егідою цієї франшизи наближається до першої сотні.
Умови: паушальний платіж – 600 000 гривень та 6% від обороту щомісяця.
Салони краси та перукарні
Незалежно від того, де живуть люди, вони завжди потребують послуг перукаря. Цей напрямок бізнесу також має пропозиції щодо франчайзингу.
Так, наприклад, компанія Steffany пропонує за 5 000 доларів відкрити свою студію зачісок . При цьому роялті лише 30 доларів на місяць.
У пропозицію входить допомога в навчанні персоналу, участь у всіх рекламних акціях компанії, розроблений фірмовий стиль та багато іншого. Окупність бізнесу становить у середньому 6-8 місяців.
Мережа перукарень «Експрес Стрижка» також пропонує всім бажаючим співпрацю. Компанія пропонує унікальну систему роботи з швидкого та якісного обслуговування клієнтів. Початкові вкладення для відкриття перукарні – 12 000 доларів. Період окупності в середньому становить 6-10 місяців.
Роялті за користування франшизою 2.5%.
- Студія манікюру «Лені Леніна» – один з найвідоміших брендів по всій РФ , відкриті за франшизою салони якого вже можна зустріти у маленьких містах. Як видно з назви, основним напрямком є надання широкого спектру послуг, пов’язаного з доглядом за нігтями.
Співпраця: Є три варіанти студій: від маленького острова в торговому центрі до повноцінного бутіка площею 50 кв.м. Стартові вкладення становитимуть суму в районі від 1 000 до 2 800 000 гривень.
Одяг та аксесуари
Завжди і скрізь жінки хочуть виглядати красиво та модно. У невеликому місті вигідно відкривати магазини біжутерії та недорогого одягу.
SERGE — відомий бренд нижньої білизни та трикотажу пропонує відкрити фірмовий магазин з початковими вкладеннями 600 тисяч гривень. Компанія має багаторічний досвід роботи у 7 країнах та мережу з 270 магазинів.
Головною перевагою цього бренду є висока якість продукції та невисока ціна.
Будинок бусин — мережа магазинів з продажу біжутерії та аксесуарів пропонує франшизу за 10 000 доларів.Низькі ціни та широкий асортимент із 5 000 найменувань товару забезпечують високі продажі.
- Moodo — це бренд молодіжного недорогого одягу, що динамічно розвивається. Для відкриття фірмового магазину та входження в мережу потрібно 5 00 доларів початкових вкладень. Пропонуються вигідні умови співпраці: відсутні паушальний внесок та роялті.
Товари для дітей
Товари для дітей будуть особливо актуальними у містах, де багато молодих сімей та є робочі місця. Дитячий одяг, іграшки, памперси, а також харчування для найменших – це ваш основний асортимент.
У цій галузі є дві великі компанії, які надають франшизи.
Orby – один з лідерів у цьому сегменті.Девіз компанії< /ins>: “Діти в моді”. Вона спеціалізується на власному проектуванні, дизайні та пошитті сучасного дитячого одягу. До асортименту пропонованих товарів входить дуже багато моделей, як правило, розбитий за відповідними сезонами року.
Ключові умови: Немає роялті та паушального внеску, обсяг інвестицій 2,8 млн гривень, площа від 70 до 100 квадратних метрів.
- .
Помаранчевий слон – за підсумками 2013 року була визнана однією з трьох найкращих франшиз у сегменті товарів для дітей. Основним напрямком та головною фішкою компанії є унікальні товари для дитячої творчостіТут ви знайдете різні кулькові пластиліни, фарби, тісто для ліплення та багато іншого. Більше того, компанія має десятки готових творчих наборів у яскравих упаковках і з докладними інструкціями.
Умови співробітництва: обсяг інвестицій – 175 000 гривень, паушальний внесок – 15 000 грн., роялті відсутні.
Послуги для дітей
Вони йдуть пліч-о-пліч з вище розглянутим сегментом. У цій сфері ще не так багато франшиз, але, як і товари для дітей, послуги – ринок, що постійно зростає.
Ми запропонуємо вам пару франшиз, які можуть бути реалізовані у маленькому місті.
«Весела гребінець» — мережа унікальних, спеціально спроектованих та оформлених для дітей перукарень . Цільовою аудиторією цієї марки є сучасні батьки, які вважають за краще поєднувати корисне з приємним. У цих перукарнях все зроблено для того, щоб дитині не було нудно. Крісла у формі кабін машинок, яскраві фарби, мультфільми, що постійно йдуть, рибки, а також ігрова зона.
Умови співпраці: паушальний внесок – 90 тис. грн., роялті – немає перших півроку, після 2% від обороту, але не більше 12 000 гривень на місяць. Імовірний повний обсяг інвестицій, включаючи всі внески та первісні витрати – 500 000 тис. грн.
«Бебі-клуб» — мережа сучасних дитячих клубів, покликаних забезпечити ідеальне для розвитку дитини простір. Компанія існує на ринку майже 15 років, а з 2009 року почали надавати франшизу.
На сьогоднішній день по всій Україні налічується понад 120 клубів, відкритих по цій франшизі як у великих, так і в маленьких містах.
Ключові умови: паушальний внесок – 900 000 гривень, роялті від 15 до 25 тис. грн., площа – від 70 кв.м.
Розваги
Галузь розваг і, зокрема, ставок на спортивні події, не перестає набирати популярності. Букмекерські компанії прагнуть збільшити охоплення аудиторії та потрапити до невеликих містечок.
Для цього вони також пропонують вигідні варіанти співпраці.
- PhotoGorki – це популярна всеросійська мережа розважальних фотокабінок. Бувають як стаціонарного, так і мобільного формату. Як правило, їх можна зустріти біля торгово-розважальних центрів і парків. Материнська компанія здійснює доставку та встановлення кабін, повну техпідтримку, а також послуги з навчання персоналу.
Умови співробітництва: немає паушального внеску та роялті, стартовий капітал — 159 000 грн.
- “Квест-Хаус” – одна з найпопулярніших франшиз в 2017 році, яка є практично у всіх каталогах.
Квест-кімнати набирають просто величезну популярність, тому що є чудовим композитом атмосферності та бажання перевірити свій інтелект.
Левову частку майбутнього успіху будь-якої квест-кімнати забезпечує високоякісне тематичне оформлення приміщення у стилі відомого фільму чи книги, а також продуманий сюжет головоломок та бездоганна робота різних механізмів (важелів, перемикачів, замків та т.п.).
Материнська компанія має все, що потрібно для успішного старту вашої філії: досвідчені сценаристи і вже готові шаблони сценаріїв, вся необхідна електроніка та інвентар для декорування, рекламна підтримка та додатки для телефонів.
Умови: паушальний внесок 200 000 грн., роялті 10% від обороту.
Туризм
Незважаючи на високу конкуренцію в туристичній галузі, цей бізнес, як і раніше, залишається привабливим і прибутковим. Якщо ви вирішили відкрити своє турагентство, то придивіться до широкого кола пропозицій від великих туркомпаній.
Мережа туристичних агенцій «ПОПУТІ» пропонує вигідну співпрацю. Стартові витрати на початок бізнесу становлять 230 000 гривень. Головною перевагою цієї мережі є продаж недорогих путівок, що горять, у найбільш популярних напрямках. Окупність турагентства в середньому 5-9 місяців.
Ломбарди
Люди завжди і всюди користувалися послугами лихварів. Це, як і раніше, вигідна і високоприбуткова ніша. Під час затяжної економічної та фінансової кризи у 2015-2017 роках послуги ломбардів стали дуже популярними.
Крім роботи з прийомом у населення різного роду коштовностей та дорогоцінних металів, ломбарди стали надавати послуги з беззаставного мікро-кредитування та комісійні послуги.
Єдиним мінусом є неминуча паперова тяганина при оформленні ліцензій та дозволів.
Так мережа ломбардів КОМОД пропонує відкрити свою точку всього за 7 700 доларів. Компанія допомагає в оформленні всіх ліцензій та інших дозвільних документів, які будуть потрібні для початку роботи.
«Ломбард №1» — ще один дуже відомий бренд, франшиза якого зараз дуже популярна. Працюють не лише по Україні, а й у Білорусії та Казахстані. Має широку партнерську мережу, цілодобову клієнтську підтримку, здійснює юридичний супровід під час відкриття нового ломбарду.
Умови співробітництва досить гнучкі. Є можливість вибору різних стартових планів, які відрізняються розміром початкового внеску та ставкою роялті.
Крім того ви отримуєте вже готову схему роботи та всі маркетингові матеріали.
Ще пара порад
Якщо це ваш перший бізнес-проект, то ми рекомендуємо вам дуже ретельно підійти до питання вивчення підприємницького клімату у вашому населеному пункті. Ідея, бажання та можливість реалізувати задумане є гарною базою для успішного початку, але постарайтеся не поспішати.
Оцініть загальний рівень життя у місті, прикиньте багато в ньому молоді, відвідайте ключові точки комерції. Якщо населений пункт живе добре, то можна придивитися до відомих франшиз, які призначені для великих міст.
Зваживши всі за і проти, приступайте до реалізації Вашої мети та удача обов’язково Вам усміхнеться!