Де взяти гроші на бізнес – 6 джерел фінансування

Багато людей, які вирішили розпочати свій власний бізнес, мають чудову ідею, здібності та віру в успіх, часто стикаються з проблемою фінансування. Отже, де ж взяти гроші, що бракують, підприємцю-початківцю?

Де взяти гроші на бізнес - 6 джерел фінансування

Пропонуємо розглянути шість варіантів, де взяти гроші на бізнес з нуля.

Позичити у друзів і родичів

Заручиться фінансовою підтримкою у близьких людей один із найпростіших шляхів отримати гроші, що бракують, на ваш бізнес. Родичі та друзі знають вас краще за всіх і їм не потрібно від вас розгорнутого бізнес-плану. Однак, ви повинні докладно пояснити, коли і як ви плануєте повертати гроші. Також потрібно чесно озвучити всі можливі ризики та те, як ви збираєтесь вирішувати можливі фінансові проблеми.

Позбутися непотрібних речей

У кожної людини згодом накопичуються речі, які вже зовсім не потрібні, але викинути шкода. У вас є чудовий шанс навести лад у будинку, гаражі або на дачі і одночасно непогано заробити. В інтернеті є чимало сайтів аукціонів та дощок оголошень, де можна продати старі речі. Наприклад, виставити на продаж лоти можна на таких сайтах, як ebay.com, molotok.ru, irr.ru, avito.ru. Ви здивуєтеся кількості бажаючих купити старі платівки, плівкові фотоапарати, самовари та інші раритети.

Взяти кредит

Коли ви відкриваєте свою справу, ви можете звернутися до банку за кредитом на малий бізнес. Однак більшість банків не готові фінансувати підприємства, які лише починають працювати і не мають жодної фінансової історії. Деякі банки готові видавати кредит на розвиток бізнесу лише під заставу нерухомого майна.

Якщо цей варіант вас не влаштовує, можна оформити споживчий кредит або звичайну банківську картку з кредитним лімітом. Звичайно, умови тут будуть гіршими: сума кредиту менша, а відсоток за користування вищий. Однак оформити такий кредит може будь-яка людина, яка має документи, що підтверджують щомісячний дохід.

Лізинг

Лізинг набирає популярності серед підприємців, як одна з форм фінансування бізнесу. Суть лізингу зводиться до того що, що банк купує і дає вам у найм майно з наступним правом викупу. Наприклад, це може бути нерухомість, обладнання для виробництва чи автомобілі. На підставі договору ви щомісяця випалюєте банку суму оренди за користування. Наприкінці терміну оренди ви маєте право викупити у банку це майно за зниженою вартістю.

Перевагою лізингу є його відносна доступність та легкість оформлення. Крім того, договір лізингу може бути укладений зазвичай на більшу суму, ніж видача грошей під кредит.

Недоліком лізингу перед кредитом є те, що ви не маєте прав власності. Ви не будете власником цього майна, а лише користуватися ним. Також ще один недолік лізингу – це його тривалість, оскільки зазвичай договір укладається терміном не більше п’яти років.

Виграти грант

Ще один спосіб отримати гроші на відкриття бізнесу – виграти грант. Є чимало організацій, фондів та приватних спонсорів, готових надавати фінансування підприємцям-початківцям на конкурсній основі. Якщо у вас є перспективна ідея та добре опрацьований бізнес-план, ви можете взяти участь у конкурсі.

Краудфандінг

Краудфандинг є колективним фінансуванням будь-яких проектів і стає все більш популярним способом збору коштів. Якщо у вас є оригінальна ідея, але немає грошей на її реалізацію, ви можете спробувати отримати підтримку за допомогою краудфандингу. В Україні одними з найпопулярніших майданчиків для таких цілей є planeta.ru та boomstarter.ru. Найпопулярніший міжнародний майданчик краудфандингу kickstarter.com.

Як бачите, є чимало варіантів знайти фінансування для започаткування власної справи. Пробуйте та втілюйте свої ідеї в життя!

Залишити відповідь