Де шукати оптових постачальників для інтернет-магазину

Ви вирішили відкрити свій інтернет-магазин з нуля, але не знаєте, як і де шукати постачальників? У цій статті ми розповімо про те, як знайти оптових продавців та налагодити з ними співпрацю.

Де шукати оптових постачальників для інтернет-магазину

Після того, як ви визначилися з вибором товару, потрібно знайти постачальників. Інтернет бізнес-магазини працюють за різними схемами: без власного складу або маючи свій склад та запас товарів.

Кожна з цих схем роботи має свої плюси та мінуси. Залежно від того, який варіант роботи ви виберете, залежатиме коло можливих постачальників.

Без складу

Можна не мати свій склад і закуповувати товари у постачальника, коли ви вже маєте замовлення. Але знайти постачальників, які готові продавати товар поштучно, вкрай складно. Простіше домовитися з іншим магазином про купівлю у нього товару поштучно, але за зниженою ціною. Звичайно, магазин не зможе запропонувати вам ціну таку ж, як оптова у постачальника, але вам не потрібно буде ризикувати великою сумою, закуповуючи цілу партію товару.

Така схема співпраці буде вигідна всім: ви зможете надати широкий асортимент без будь-яких вкладень, а магазин збільшить свій обіг за рахунок постійних замовлень з вашого боку.

Єдиним недоліком такої роботи є необхідність постійно уточнювати наявність товару в магазині, з яким ви співпрацюєте.

Власний склад

Якщо ж ви вирішили закуповувати партії товару у постачальників, то вам знадобиться хоча б невеликий склад. Вибираючи приміщення для складу враховуйте його розташування, оскільки це безпосередньо впливатиме на швидкість доставки.

Основні шляхи пошуку оптових постачальників:

  • Виробники товарів. Найкращі постачальники – це виробники. Якщо ви збираєтеся продавати щось у достатніх обсягах і на регулярній основі, то вам не просто є сенс, а й необхідно налагодити контакти безпосередньо з виробником. Так ви зможете бути впевнені, що не купуєте товар за завищеною ціною та зможете поставити таку ціну, щоб було цікаво і вам та покупцям.
  • Ярмарки та виставки. Хорошим способом завести потрібні контакти та отримати корисну інформацію про виробників та великих постачальників у вашому регіоні є різноманітні виставки та ярмарки. Як правило, на таких заходах можна знайти відразу кілька відповідних постачальників.
  • Тематичні інтернет-каталоги. В інтернеті велика кількість різноманітних каталогів підприємств, які готові постачати товари оптом. Крім того, деякі великі інтернет-магазини також готові стати дилерами.
  • Звичайні паперові довідники та каталоги. Можна також знайти оптовиків по бізнес-довідникам, таким як «Жовті сторінки».

Не забувайте про закордонних постачальників, співпраця з ними може бути більш ефективною економічно, ніж купувати товари з третіх рук.

І дуже уважно вивчайте будь-який, навіть типовий договір на постачання, намагайтеся, щоб у ньому були передбачені всі можливі ситуації. Набагато простіше захистити себе заздалегідь, ніж потім шукати справедливості.

Пропонуємо Вам також переглянути відео з рекомендаціями щодо пошуку постачальників для інтернет-магазину.