Будівництво багатоквартирного будинку як бізнес

Будівництво багатоквартирного будинку як бізнес. Трудомістким процесом вважається навіть споруда звичайного котеджу, що вже говорити про вкладення грошей, часу і праці на будівництво та ремонт багатоквартирного будинку. Багато складнощів створить паперова тяганина при отриманні великої кількості дозволів. Однак така справа досить вигідна. Дуже часто перший і другий поверх побудованого будинку призначається для здачі в оренду площ під офіси та магазини – а інші поверхи відводяться під квартири. Прибуток значно перевищує витрати. Але якщо ви зважилися почати будівництво багатоквартирного будинку або житлового комплексу, майте на увазі, що для цього буде потрібно багато часу як на саме спорудження, так і на продаж квартир, адже продати їх швидко не вийде, хіба що за дуже низькими цінами, що помітно знизить ваш дохід.

Перш ніж складати план побудови будинку, необхідно визначитися, де саме ви будете його будувати. Оскільки будинок багатоквартирний, то, відповідно, квартири повинні задовольняти цілий ряд вимог, тобто бути «під прописку». Буде краще, якщо сам будинок буде спроектований спеціалізованою організацією, яка зробить всі необхідні розрахунки. Однак місце для будівництва вибирати вам. Всі ваші труди підуть коту під хвіст, якщо будинок не підключиться до комунікацій: каналізації, газопостачання, водопроводу і електропостачання. На практиці це найчастіше означає, що розташування будинку має бути в межах міста, а ще краще – на околиці, (оскільки нижня щільність забудови і є вільною площею), або ж там, де комунікації зможуть витримати додаткове навантаження. Також не менш необхідна інфраструктура: школи, дитячі сади, дороги, магазини і так далі.

Крім того, якщо ви плануєте реалізувати квартири дорожче, то на ваших плечах також виявиться підведення доріг, облаштування території двору та інше. Незайвою буде і організація підземного поверху з паркуванням, за яку вам надійдуть окремі гроші. Так діє більшість забудовників. Важливо взяти до уваги властивості ґрунтів – чи можлива на обраному місці взагалі будь-яка споруда по масі більше гаража або сарая. Виведемо по порядку кілька основних етапів: – вибір місця для будівництва: кращим варіантом буде «влитися» в загальний план містобудування, і звести будівлю в такому місці, де в найближчі кілька років буде здійснюватися житлова забудова, також необхідно зібрати інформацію про можливість забудови і про те, чи витримають інженерні мережі побудований хата; – отримання безлічі дозволів; – складання кошторису і проекту майбутньої будівлі: цим займаються проектні організації, виходячи з ваших фінансових можливостей і бажань; – етап будівництва: найголовніший і відповідальний етап, який починається з підготовки території, після чого йде риття котловану, потім підведення комунікацій, далі пристрій фундаменту і, нарешті, зведення самої будівлі (до речі, вартість фундаменту найчастіше становить приблизно половину всіх витрат на будівництво) . Під будівництвом багатоквартирного будинку мається на увазі робота інженерів, архітекторів, а також монтажних і проектних організацій. Також у вас повинні бути підрядники (або кілька підрядників) і субпідрядники (швидше за все, їх буде багато).

Ці люди створюють проект майбутнього будинку, його зовнішній вигляд, також вони розрахують конструкцію будинку і змонтують його. Комплекс здійснюваних робіт досить великий. Будівництво багатоквартирного будинку – підприємство досить вигідне, але в той же час, трудомістке і досить відповідальне.

Залишити відповідь