Бізнес з виготовлення ключів

Надання дрібних побутових послуг населенню завжди було і залишається затребуваним бізнесом. Якщо ви шукаєте бізнес ідею з невеликими стартовими вкладеннями, то зверніть увагу на майстерню з виготовлення ключів. З часом та розвитком технологій з’явилося безліч видів ключів: автоключі з чіпом, сейфові, домофонні та ін.

Бізнес з виготовлення ключів

Обладнання

Для того, щоб відкрити майстерню потрібно придбати верстати, заготівлі та витратні матеріали.

На ринку пропонується безліч варіантів верстатів від різних виробників: російські, китайські, італійські та німецькі. Німецьке та італійське обладнання довговічне, але й найдорожче. Китайські верстати дуже привабливі з погляду вартості, але з якості. Оптимальним варіантом на початковому етапі будуть верстати вітчизняного виробника. Вони не такі дорогі, як італійські та німецькі, досить довговічні та до них легко знайти комплектуючі.

Ціна на верстати для виготовлення ключів коливається в діапазоні 300-1000 $. На жаль, на кожен тип ключів потрібен окремий верстат. Звичайно, є у продажу і комбіновані верстати, які підходять для широкого кола ключів, але вони коштують дорожче.

Для відкриття невеликої майстерні достатньо буде 3 верстати:

 • вертикальний,
 • універсальний,
 • апарат для виготовлення ключів для домофону.

Також вам будуть необхідні напилки, лещата, круги для заточування, комплект надфілів та вимірювачі. Всі ці додаткові інструменти коштуватимуть приблизно 200$.

Заготівлі для ключів зазвичай продаються комплектами. Ціна на них залежить від типу ключа. Для початку роботи вам знадобиться запастися заготовками на суму близько $150.

Повністю обладнати майстерню всім необхідним для роботи можна за 1500-2000$.

Рентабельність

Прибутковість майстерні багато в чому залежатиме від кількості клієнтів та кола послуг.

Заготівля звичайного квартирного ключа коштує 0,14-0,22 $. А готовий дублікат ключа буде коштувати вже 1,20-1,80 $. Таким чином, прибуток з одного ключа становить 500-600%.

Комплексні послуги

У цьому бізнесі важливо надавати якомога ширше коло послуг. Окрім виготовлення дублікатів ключів, ви можете також надавати такі послуги:

 • Продажу замків, брелоків, ключниць,
 • Ремонт замків,
 • Аварійне розкриття сейфів, квартир, гаражів та автомобілів,
 • Відновлення та подовження (наварювання) ключів,
 • Заміну батарей у ключах та брелоках,
 • Заточування ножів, ножиць, садового інструменту.

Оформлення

Для початку роботи вашого бізнесу потрібно зареєструвати підприємницьку діяльність. Найкращим варіантом для такого роду послуг є оформлення ІП (індивідуальний підприємець). При виборі системи оподаткування краще зупиниться на ЕНВД (єдиний податок на поставлений дохід). Коли ви реєструватимете ІП, вам знадобиться вказати види економічної діяльності:

 • код ЗКВЕД 28.6 «Виробництво ножових виробів, столових приладів, інструментів, замкових та залізних виробів»,
 • код ЗКВЕД 28.63 «Виробництво замків та петель»,
 • код КВЕД 28.7 «Виробництво інших готових металевих виробів»,
 • код ЗКВЕД 52.4 «Інша роздрібна торгівля у спеціалізованих магазинах».

Організація бізнесу

Найважливішим фактором для успіху в секторі побутових послуг населенню є розташування. Цей бізнес можна відкрити в маленькому місті чи мегаполісі – попит на такі послуги є скрізь. Однак, якого б розміру не було місто, завжди варто обирати людні місця.

Майстерню слід розміщувати у місцях, де постійно є великий потік людей: поблизу станцій метро, поряд із торговими центрами, супермаркетами, ринками тощо. Щоб залучити максимальну кількість клієнтів, зробіть помітну вивіску.

Для організації невеликої майстерні буде достатньо приміщення 4-5 кв. метрів. У приміщення має бути проведена електрика, потрібна лінія 220 В.

Для організації роботи майстерні достатньо лише одного фахівця. Ви можете найняти досвідченого майстра або працювати самостійно. Багато продавців обладнання надають навчальні матеріали або навіть проводять курси по роботі з верстатами.

Як бачите, виготовлення ключів як бізнес — це прибуткова і перспективна справа, яка не вимагатиме від вас великих інвестицій.

Залишити відповідь