Бізнес з продажу фруктів і овочів з нуля. Торгівля овочами та фруктами завжди було дуже прибутковою справою. Великі магазини, супермаркети овочі та фрукти закуповують великими партіями по, цьому вони не беруть стиглі плоди. Відповідно на прилавки потрапляють не достиглі овочі і фрукти. А от не великі магазини і торгові лавки з невеликим об’ємом, можуть створити репутацію як продавець стиглої, свіжої ягоди.
У передноворічні свята прибуток може скласти 1000 доларів на місяць. Перший підводний камінь на шляху підприємця, вибір торгового приміщення. Якщо, магазин не великий то цілком вистачить площею 52 квадратних метра, хоча досить і менших квадратів. Торгівля овочами та фруктами завжди було дуже прибутковою справою. Великі магазини, супермаркети овочі та фрукти закуповують великими партіями по, цьому вони не беруть стиглі плоди.
Відповідно на прилавки потрапляють не достиглі овочі і фрукти. А от не великі магазини і торгові лавки з невеликим об’ємом, можуть створити репутацію як продавець стиглої, свіжої ягоди. У передноворічні свята прибуток може скласти 1000 доларів на місяць. Перший підводний камінь на шляху підприємця, вибір торгового приміщення. Якщо, магазин не великий то цілком вистачить площею 52 квадратних метра, хоча досить і менших квадратів. Краще відкривати магазин на жвавій вулиці, поблизу метро, можна в спальному районі або на центральному ринку. Хоча на ринку висока оренда, зате в подібних місцях ціни не маленькі.
Попутно можна продавати свіже вичавлені соки, Відкрити торгову крамницю з великим складом і торгові точки в різних районах міста. Якщо ви захочете встановити ларьок в зручному під торгівлю місці, доведеться звернутися в районну адміністрацію. Подасте заявку про встановлення торгового кіоску. Після, цього вас перенаправляють до Земельного комітет і Архітектуру, де потрібно отримати дозволи. Як тільки орендуєте або купіть приміщення, відразу ж реєструйтеся.
ІП або ПБОЮЛ. Ще доведеться отримати дозвіл на використання приміщення під торгівлю фруктами та овочами від СЕС, пожежної інспекції та Держторг інспекції. Закупівля обладнання виллється в 3500 -4000 доларів. 1) прилавки, гірки, вітрини (1000 $); 2) вітрина холодильна (1500 – 2000 $); 3) камера морозильна (400 $); 4) ваги (15 $); 5) апарат касовий (460 $). Для обслуговування купленого вами при укладенні договору виллється в 2000 гривень в 30 календарних днів. При розмірі площі приміщення в 50 кв. м на торгове приміщення піде 40 кв. м, а решта залишається під битовку, склад, кімнату для персоналу і сан кімнату.
Для того, що б приміщення виглядало у відповідності з нормами СОС краще зробити ремонт і провести вентиляцію. При закупівлі товару треба орієнтуватися на місце положення торговельної точки і пору року. Екзотичні овочі і фрукти добре розпродаються в передсвяткові дні або на торгових ринках і торгових центрах. У кіосках, торговельних крамницях знаходяться в спальних районах цей товар зіпсується. Вигідніше купувати продукцію у різних постачальників, так як буде зручніше знайти продавця з низькими цінами і якісним товаром. Для того, що б товар завжди був свіжий, його краще купувати щодня, приблизно на 10 – 15 тисяч гривень. Буває фрукти, овочі починають псуватися, зробіть уцінку відсотків від 30 до 250. Спочатку псування товару може доходити до 20 відсотків, сучасний все нормалізується, покупців стане більше, а збитків менше.
На весь товар, який продається потрібні сертифікати. На середніх полицях треба розташувати найбільш затребуваний товар, щоб відвідувачеві в очі кидався. Екзотичні овочі і фрукти розташувати на верхніх полицях. Поруч з продавцем на нижніх полицях у великому обсязі повинен знаходиться менш дорогий товар. Так само в продаж варто виставити масла, соки, свіжоморожені овочі, фрукти. Відмінним способом для залучення покупців рекомендується насичений запах фруктів, тому не варто їх закривати скляною вітриною.
Свіжий тільки що надійшов товар, не повинен загороджувати раніше надійшов. На самому видному місці повинен лежати швидкопсувної і раніше надійшов товар. Умови зберігання товару, а зокрема фруктів, як на складі, так і в торговому залі повинні відповідати як за температурою, так і по вологості. Ніжні фрукти не треба зберігати в ящиках їх треба відразу на вітрину.
Влітку при високій температури в приміщенні початися посилена псування фруктів, малини, черешні, полуниці. Їх бажано закуповувати не великими партіями, тому як основний відсоток псування саме з цих ягід. Якщо місцеві органи самоврядування дадуть дозволу, то в літній період перед магазином можна буде поставити намет. Ретельно відбирайте персонал. Краще більше виплачувати З. / П. ввічливому продавцю, ніж стабільно міняти нероб, готових сидіти за мізерну зарплату і мріють по можливості обрахувати, обважити, обдурити покупця.
Жінці 30.-40. Років буде набагато простіше домовитися з покупцями, тому як молодь в магазин за покупками ходить рідко. Продавець зобов’язаний мати сан книжку з печатками про проходження лікарів, яких, як правило, оплачують роботодавці. При роботі магазину по 12 годин, цілком прийнятно взяти на роботу одного вантажника і двох продавців і укласти з ними трудовий договір Оренда приміщення обійдеться 1000 – 1500 $ в місяць, оформлення документів плюс ремонт магазину ще 10000 $ прикупити обладнання 3500-4000 $ і першу партію товару 2000-2500 $, разом ми маємо 17000-20000 $. Якщо магазин знаходиться в прохідному місці він окупиться протягом півроку.
Як залучити покупця у фруктово-овочевий магазин? Найпростіший спосіб заманити покупця, це рекламні листівки. Розклейте їх на прилеглій території і прилеглих будинках. Ніякого збрехав вигадувати не треба, цілком достатньо пояснити народу, який у вас в наявності товар і якої він якості.
Не завадить в листівки написати ціною на ваш товар. Зацікавити покупця можна яскравим оформленням вітрини. У передноворічний свято можна дарувати не великі подарунки. Як правило, фруктово-овочеві магазини безкоштовно дають пакети, для куплених у них товарів. Якщо ви не вдамося до такого ж маркетинговому ходу, то це позначиться на вашій репутації. Залучити покупця і стабільно приходити, допоможуть заохочення за покупки на значні суми (матусям дарувати частування для маленьких дітей або виділяти знижки).
Кращою рекламою, звичайно ж, будить служити репутація, про прийнятну ціну і відмінній якості товарів. Якість обслуговування та чесність розрахунків йде на першому місці.