Зимовий сезон може надихнути заповзятливих людей розпочати бізнес, який окупиться вже за кілька місяців. І це не лише напрямки, пов’язані з підготовкою до святкування Нового Року та Різдва. Самі кліматичні умови підказують, чим можна зайнятися з користю для людей та прибутком для себе. Для реалізації деяких ідей будуть потрібні невеликі вкладення.
Важливо вибрати напрямок, у якому вже є певний досвід, певні знання. Визначившись із ідеєю, слід скласти бізнес-план. Можливо, необхідно буде зареєструвати ІП або статус самозайнятого. Продумати відповідну рекламу.
Підготовка та святкування Нового Року
У нашій країні Новий Рік святкується з розмахом і люди готові витрачати не малі кошти на подарунки, святковий стіл, декорування інтер’єру та розваги.
Вітання від Діда Мороза
За наявності таланту та кмітливості можна працювати Дідом Морозом. Ця ідея не потребує великих вкладень. Вартість костюма – 10-15 тисяч гривень. За вітання однієї родини вдома протягом 30 хвилин можна заробити від 1 тисячі гривень. За виступ у дитячому садку, школі чи у робочому колективі розцінки близько 5 тисяч гривень.
На роль Снігуроньки краще запросити знайому дівчину чи родичку, щоб уникнути розбіжностей. Вигадати кілька сценаріїв виступу. Закупити дрібні сувеніри, цукерки для винагороди учасників у конкурсах та іграх. При продуманій рекламі та гнучких розцінках можна знайти достатню кількість клієнтів, щоб заповнити розклад з 24 грудня до 13 січня, окупити витрати та отримати прибуток.
Новорічні аксесуари
Продаж Новорічних прикрас та сувенірів прибуткова ідея, але потребує суттєвих вкладень. Необхідно орендувати приміщення у ТЦ, оснастити необхідним торговим обладнанням, закупити товар. До асортименту бажано включити штучні ялинки, гірлянди, ялинкові іграшки, сувеніри із символом наступного року. Якщо є творчі здібності, то можна продавати листівки, ялинкові іграшки та сувеніри, зроблені своїми руками. Вони дорожчі і на них є попит.
Щоб заощадити на оренді, можна запустити оголошення на дошках онлайн (Авіто, Юла) або створити свою сторінку в Інстаграм. Але для отримання великої кількості заявок потрібно буде вкластися в рекламу.
Важливо врахувати, що у цьому напрямі існує висока конкуренція. Плюс у тому, що торгову точку можна використовувати для продажу листівок та сувенірів для інших свят протягом усього року.
Організація розваг
Взимку люди вважають за краще проводити свій відпочинок активно, наскільки можна на відкритому повітрі. Популярне не тільки катання на гірських лижах, а й на санках з гірки, і просто прогулянка крижаним містечком з дітьми.
Крижане містечко
При негативній температурі повітря, крижане містечко можна побудувати за кілька днів, використовуючи лише сніг та воду. У комплексі містечка можна спланувати спорудження крижаної гірки та невеликої ковзанки, що привабить додаткову кількість відвідувачів.
Звичайно, без фінансових вкладень не обійтися. Необхідно найняти архітектора для розробки проекту, робітників для будівництва містечка та скульптора для створення крижаних фігур мультиплікаційних героїв. Також укласти договір про оренду ділянки, домовитися з адміністрацією міста, якщо спорудження планується на території міста.
Загалом для реалізації ідеї потрібно не менше 100-150 тисяч гривень. Інвестиції окупляться за пів сезону, адже кожен відвідувач платить за вхід. Додатково біля містечка можна організувати продаж гарячих напоїв та випічки.
Прокат спортивного обладнання
Катання на гірських лижах з кожним роком набуває все більшої популярності. Але не кожен може дозволити придбати власне встаткування. Тому багато хто користується прокатом гірських лиж та супутнього спорядження.
Цей вид бізнесу потребує вкладень, але затребуваний буде щороку. Для початку необхідно оформити ІП. Закупити 2-3 пари лиж. Можна заощадити на купівлі лиж, що були у використанні. Забезпечення доставки лиж додому клієнтам вигідно виділить серед конкурентів. Прокат лиж за добу 450 гривень. У комплект можуть входити гірськолижні черевики та палиці за додаткову плату. Бізнес окупається за перший місяць погоди для катання.
Сфера послуг, пов’язані з погодними умовами
У багатьох регіонах нашої країни снігові та холодні зими. Тому послуги зі збирання снігу та захисту квартири від холоду користуються попитом щороку.
Сфера послуг зі збирання снігу та бурульок затребувані як у приватному секторі, так і на підприємствах. Потрібна своєчасна реклама. Свої послуги можна запропонувати через компанії, що управляють.
Для реалізації ідеї необхідно мати машину для перевезення обладнання, закупити міні-прибиральну машину, лопати, стрічку для огородження території прибирання, страхове обладнання для даху. Корисно придбати причіп, на якому можна вивозити сніг. Снігоприбиральна машина коштує 50-80 тисяч гривень. Причіп також близько 50 тисяч гривень. Для вивезення великих обсягів снігу можна орендувати техніку із водієм. У середньому збирання 1 кв. м снігу коштує 25 гривень, вивезення кубометра снігу 250 гривень. За кілька місяців бізнес окупиться.
Утеплення вікон
Хороший та корисний бізнес. Для надання даної послуги потрібна наявність навичок, а не лише вкладення для придбання необхідних інструментів та матеріалу для теплоізоляції. Ефективні методи утеплення можна знайти та вивчити в Інтернеті.
Утеплення одностулкового вікна коштує 1 тисячу гривень, балконного блоку близько 3 тисяч гривень. Важливо як продумати рекламу, але якісно виконувати роботу. За рекомендацією задоволених клієнтів можна отримати нові контакти.
Продаж сезонних товарів
Взимку завжди будуть потрібні товари, які дають тепло та захищають від холоду.
Продаж обігрівачів може принести чималий прибуток. Необхідно мати гарний вибір моделей, включаючи новинки сезону. Наприклад, інфрачервоний обігрівач та обігрівачі, які мають додаткові функції відкладеного старту або дистанційного керування.
Взимку завжди є попит на теплий одяг: шапки, теплі шкарпетки, рукавички, термобілизна, піжами. Але варто враховувати високий рівень конкуренції у цьому напрямі.
Для творчих та заповзятливих ініціативних людей навіть узимку знайдеться перспективна ідея, реалізація якої принесе прибуток та дозволить розширити бізнес надалі.