Бізнес-план млинцевої. Млинці, млинчики! Відразу уявляєш їх – рум’яних, тоненьких або товстіший, з начинкою або без неї. Це улюблене блюдо росіян і всіх слов’ян. Однак, сучасний ритм життя не дає в потоці суєти навіть вдома ними часто займатися, так як справа ця клопітка і забирає багато часу. Млинці, млинчики! Відразу уявляєш їх – рум’яних, тоненьких або товстіший, з начинкою або без неї. Це улюблене блюдо росіян і всіх слов’ян. Однак, сучасний ритм життя не дає в потоці суєти навіть вдома ними часто займатися, так як справа ця клопітка і забирає багато часу. При великому ринку підприємств громадського харчування, сервісів по випічці млинців не так вже й багато, а шкода, адже це візитна картка національної кухні.
Але якщо сміливці знайдуться і зважаться на оформлення млинцевій як бізнесу, повинні знати, що підприємство створюється в першу чергу для швидкого і якісного обслуговування клієнтів, які вважають за краще в раціоні елементи меню домашньої кухні. Даний матеріал підготовлений в якості прикладу, як відкрити млинцеву. Дано економічні її обґрунтування та юридичні тонкощі, що стосуються підприємств громадського харчування. Отже, рішення прийнято – проект на початку шляху. Оформити його необхідно ІП, зі спрощеною системою оподаткування. І підготувати детальний бізнес план – інструмент для ведення бізнесу та отримання прибутку з нього. Бізнес план для відкриття млинцевій.
Підприємство, з спрямованістю роботи на випікання млинців, має відповідати вимогам різних інстанцій. Для цього заводяться журнали по виконанню норм і вимог: виконання санітарних правил, згідно з нормативами підприємств громадського харчування, знання рецептури і умов зберігання продуктів, виконання медико-біологічних вимог і санітарних норм сировини, знання і виконання правил профілактики пожежі, виконання правил електробезпеки, забезпечення безпеки навколишнього середовища та екології, журнал з техніки безпеки співробітників, журнал обліку проходження медогляду персоналом. Приміщення. Сфера громадського харчування на ринку має широку мережу, але млинцевих серед них не так і багато.
Проте, розташовувати млинцеву поруч зі столовою недоцільно. Блинную краще розташувати на більш нейтральній території в жвавих місцях, зручною для користування, як городян, так і приїжджих (ринкові і вокзальні площі, широкомасштабні траси, парки). У цьому випадку, кафе краще розташувати в окремому приміщенні площею в межах 150 кв. м. Добре прикрасити яскравою вивіскою із запрошенням «зайти на млинці». Необхідне обладнання для борошна.
Для безперебійної роботи млинцевій, кафе повинно себе забезпечити обов’язковим обладнанням для виготовлення страв: форми для випікання млинців, охолоджуваний прилавок для зберігання підготовчих інгредієнтів, морозильні та холодильні шафи, кавоварки, кип’ятильники, меблі з нержавійки – мийні ванни, робочі столи і полиці, інвентар для кухні – посуд для сервірування столу, столові прилади, меблі для відвідувачів – столи, стільці, крісла. Персонал. Кадровий склад: 14 осіб на невелике млинцеве кафе. З них: старший менеджер – 1 людина, старші кухарі – 2 людини, помічники кухарів – 6 осіб, офіціанти – 5 осіб. Фонд заробітної плати розподіляється за певною схемою: Кафе працює в дві зміни в часовому вимірі – 13 годин (з 10 до 23), де має виконувати роботу рівну кількість співробітників.
Техніко-економічне обґрунтування проекту. На момент відкриття підприємства з метою уникнення збитків багато борошна продукції виготовляти недоцільно і додатковий асортимент теж робити невеликий. Зараз все націлене на рекламу свого бізнесу і залучення клієнтів. З додатком клієнтів можна збільшити асортимент млинців і добавок до них. Поступово асортимент можна довести до 25 видів. Добре котирують фірмові страви – відвідувачі з задоволенням ходять в такі підприємства громадського харчування. Існує велика кількість рецептів млинців, які користуються попитом. Наприклад, млинці ситні з печінкою, сиром, куркою, грибами.
Або такий рецепт – млинці солодкі (з фруктами, шоколадом, сиром з родзинками, варенням або джемом). І багато інших рецептів з численними начинками і без них. Можна до млинців з солоною начинкою в меню додавати салати, перші страви, різні десерти і напої. Добре додавати також фреш і газовані води. Фінанси. Витрати на відкриття підприємства: витрата на ремонт приміщення обійдеться в 400 тис. гривень, закупівля обладнання – 500 тис. гривень, закупівля продуктів на відкриття кафе – 200 тис. гривень, витрати на рекламу, початкові – 50 тис. гривень, оплата оренди за місяць – 90 тис. гривень Разом: 1.2 млн. гривень Щомісячні витрати: оплата оренди – 90 тис. гривень, закупівля продуктів -200 тис. гривень, оплата комунальних послуг та оформлення різних договорів – 50 тис. гривень, різні фінансові витрати – 250 тис. гривень. Разом: 600 тисяч гривень. Потенційні доходи: При прохідності за зміну 200 чоловік відвідувачів і середньому чеку на одну людину від 250 гривень, денна виручка становитиме приблизно 50 тис. гривень, але кожен день так бути не може, тому, середній дохід потрібно брати в два рази менше на вихід, в такому випадку за місяць виручка складе 750 тис. гривень.
Висновок. З урахуванням витрат на утримання кафе, сплати податків, чистий прибуток в місяць становитиме 120 тис. гривень. Таким чином, витрати на кафе окупляться в межах року.