Бізнес на зварювальних послугах

Організація бізнесу на зварювальних роботах – напрямок, який може стати відмінним стартом для підприємця, який розбирається в технологічному процесі і хоче на цьому заробляти. А якщо Ви не дуже розбираєтеся у зварюванні, тоді можна прочитати все про зварювання на сайті zvarka.info – Довідник зварника. Ініціатор проекту може запустити його в поодинці, вклавши невелику суму грошей. Можна займатися тільки зварюванням, але таких фірм у вашому місті, напевно вже багато, тому має сенс паралельно виробляти і інші роботи.

 

Що таке зварювальні послуги

В зварювальні послуги входить з’єднання металевих конструкцій різними видами зварювання:

 • газової;
 • електро-дугового;
 • аргонной;
 • контактної;
 • плазмової і лазерної.

Крім цього, в процесі зварювання виконується додаткова обробка конструкції (шліфування, фарбування, захист від корозії) і складання конструкцій.

ІНФОРМАЦІЯЗа технологічними особливостями зварювання поділяється на ручне, напівавтоматичне і автоматичну. Два останні види застосовуються в основному на великих виробництвах. Приватному підприємцю під силу надавати послуги з ручного зварювання.

Ручне зварювання широко поширена, тому що підходить для робіт з різними за складом металами, а деталі можна з’єднувати під різним кутом, в тому числі – в місцях з обмеженим доступом. Крім того, цей вид робіт широко затребуваний не тільки в металообробній промисловості та будівництві, а й у побуті.

Зварювальні роботи потрібні для виробництва вуличних металевих конструкцій: парканів, огорож, рекламних споруд, навісів, грат на вікна і т.п.

Не обійтися без зварювання при:

 • установці тепличних комплексів;
 • монтажі воріт;
 • виготовленні банних котлів, мангалів, печей-буржуйок для заміського господарства;
 • заміні труб різного призначення;
 • демонтажі старих будівель і т.д.

Також зварювання потрібна при ремонті автомобілів і будівництві металевих гаражів.

Попит на послуги зі зварювання досить великий, і часто замовникам зручно звертатися до приватних майстрів.

 

Як запустити зварювальний бізнес в гаражі

Невисокі капіталовкладення дозволяють запустити зварювальний бізнес, не маючи великих площ – наприклад, в гаражі. Він цілком підійде для організації невеликого підприємства.

Приміщення для зварювальних робіт

При виборі приміщення враховуйте деякі вимоги:

 1. Площа приміщення – не менше 25-30 м² для комфортного розміщення робочих місць і зберігання обладнання.
 2. Установка потужної витяжки та локальних витяжних пристроїв на кожному робочому місці, відділеному високими перегородками.
 3. Електрика достатньої потужності.
 4. Опалення.
 5. Негорючі оздоблювальні матеріали.
 6. Зручні під’їзні шляхи.

ПОРАДАНа старті бізнесу можна обійтися без офісу, хоча з розвитком компанії знадобиться невелике приміщення як представництво. Досить близько 25 м²: там буде працювати менеджер або сам ініціатор проекту. Також в офісі можна зберігати витратні матеріали і негабаритний обладнання.

обладнання цеху

Для різних типів зварювання потрібні різні апарати (дугового, плазмовий, газовий і т.д.). Їх вибір залежить від видів робіт, які ви плануєте робити, і матеріалу, який потрібно буде обробляти.

Для звичайної зварювання потрібно трансформатор і інвертор з пальником. Додатково добре мати перетворювачі, подовжувачі, різаки.

Витратні матеріали:

 • електроди і електродний дріт;
 • зварювальні флюси для зниження активності металів при високих температурах;
 • прутки для формування зварювального шва;
 • газ в балонах (при газозварювання);
 • прокладки з кераміки для захисту металу від окислення в процесі роботи.

Крім обладнання потрібно подбати про спецодяг. У комплект входять: костюм, черевики, маска або окуляри з якісними фільтрами, рукавиці. Не економте на захисті – вона повинна дійсно захищати працівника від шкідливого впливу світлового випромінювання, іскор і т.п.

Також потрібно продумати доставку обладнання на об’єкт замовника. Для виконання виїзних робіт буде потрібно автомобіль. Досить невеликого фургона, наприклад, «Газелі».

персонал

Якщо у вас є достатня кваліфікація для виконання зварювальних робіт, вам буде легше керувати виробничими процесами. З простими завданнями можна впоратися самостійно, для більш складних – найняти помічників. У цьому випадку ваша бригада складатиметься з 2-3 чоловік.

Визначте, як буде формуватися фонд оплати праці. Зазвичай в малому бізнесі зарплата співробітників складається з невеликого окладу і відсотка від замовлення.

Для малого підприємництва оптимально мати одну-дві бригади зварників-універсалів 4-5 розряду. Вони повинні мати досвід роботи, знати технологію, дотримуватися техніки безпеки і посадові інструкції.

вкладення

Основні вкладення в цей бізнес йдуть на покупку устаткування. Також важливо закласти бюджет на рекламу,  на оренду приміщення (якщо необхідно). В середньому вам знадобиться близько 30 000- 50 000 гривень.

Скільки коштують зварювальні роботи

На вартість сильно впливають обсяг робіт і їх складність. Орієнтовна оплата за дві години роботи 500-1000 гривень. Щоб зрозуміти рівень цін в вашому регіоні, проаналізуйте розцінки конкурентів. Часто неможливо визначити вартість роботи, не бачачи об’єкт і умови роботи – особливо якщо замовляють зварювання складних конструкцій. У такому випадку потрібно врахувати безліч параметрів. Для оцінки складних заявок необхідно залучити фахівця з інженерною освітою.

ІНФОРМАЦІЯ: Працюючи з приватними замовленнями, на високий прибуток розраховувати не доводиться.

При роботі з з юридичними особами дохід буде значно вище. Наприклад, на будівельному об’єкті вартість зварювальних робіт може бути від ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – при створенні складних конструкцій і великих обсягах роботи.

Як розрахувати вартість зварювальних робіт

Як вже говорилося, щоб розрахувати вартість зварювальних робіт потрібно врахувати всі параметри. У таблиці наведено приблизні ціни на деякі види послуг:

Найменування Одиниця виміру Вартість (тис. Грн.)
Огородження (решітки, ворота і т.п.) Погонний метр 1
Забір (рабиця, зварна) – // – 1,2
Устаткування для торгових підприємств, складів – // – 1,6
Грати (прості, орні) Квадратний метр 1-2
Огородження (з монтажем) – // – 1,5-3
Сходи, перила, навіси (з монтажем) Погонний метр 2-5
Ворота гаражні (орні / автоматичні) 5-30
Врізання хвіртки в ворота гаражні 0,4
посилення воріт 1
Виїзд фахівця з обладнанням на об’єкт 0,5

У розрахунках застосовуйте коефіцієнти подорожчання при роботі в нестандартних умовах і в важкодоступних місцях – від 1,1 до 1,5.

Реклама зварювальних робіт

Мало бути висококласним фахівцем і якісно виконувати зварювальні роботи, щоб про вашу компанію дізналися, – потрібна реклама. Оскільки конкуренція висока, пропозицій на ринку багато, маркетингу потрібно приділити особливу увагу. У невеликих населених пунктах основним маркетинговим ходом буде «сарафанне радіо», коли задоволені клієнти рекомендують вас своїм знайомим. Але на напрацювання позитивної репутації піде якийсь час. На самому початку роботи варто подумати, як, кому і де ви будете пропонувати свої послуги.

ПОРАДА: Має сенс завести акаунти в соцмережах, де можна спілкуватися з потенційними клієнтами і отримувати замовлення. Не зайвим буде і свій сайт з описом послуг, розповіддю про компанію, акціями.

Відмінним способом виходу на ринок буде співпраця з компаніями, які займаються будівництвом і ремонтом будівель, якщо у них немає зварювальників. Таке партнерство може бути взаємовигідним: ви отримуєте замовлення, а партнер може запропонувати своїм клієнтам більш широкий перелік послуг.

Розробіть систему лояльності для постійних клієнтів – знижкові або накопичувальні картки, подарунки за наведеного «друга» і т.п.

Можна спробувати оголошення на дошках, а також в гаражах, під’їздах, в котеджних селищах. Крім цього, можна розмістити яскраву помітну рекламу на автомобілі компанії.

висновок

Перевага бізнесу на зварювальних роботах в тому, що вони потрібні широкому колу споживачів, і є можливості для розширення асортименту послуг. При вкладеннях близько 50 тисяч гривень, грамотному підході до організації компанії, підборі кваліфікованих кадрів  розвиток бізнес окупиться за рік максимум. Надалі він буде приносити стабільний прибуток.

 

Залишити відповідь