Бізнес на виготовленні чогось завжди був дуже цікавим і багатообіцяючим (наприклад, шлакоблоки, пінопласт, лего-цегла). Особливо, якщо на його організацію не потрібно величезного стартового капіталу, а попит на продукцію, що виготовляється, великий. Бізнес на виробництві поролону може стати відмінним стартом для будь-якого підприємця-початківця.
Соняшникова олія – продукт щоденного народного вживання. Поряд із хлібом, молочними та м’ясними продуктами воно включається до щоденного раціону харчування будь-якої людини. Конкуренція в цьому бізнесі досить велика, від великих холдингів до маленьких олійниць. Незважаючи на це, зайняти нішу в даному виробництві досить просто. Жителі навколишніх населених пунктів із задоволенням купуватимуть свіжу олію. При цьому не потрібно турбуватися про дальнє перевезення і це знизить собівартість товару. Такий початок справи може мати успіх. Крім того, деяка частина населення самостійно вирощує соняшник, щоб вичавити олію зі своєї сировини. Така послуга також цілком рентабельна.
На початковому етапі слід подбати про надійних постачальників та збут продукції. Для впевненості в успіху – складіть договори з господарствами з вирощування соняшника та найближчими магазинами або оптовими базами. Було б розумно домовитися з підприємствами, які розташовані неподалік вашого заводу. Це знизить собівартість товару та підвищить його конкурентоспроможність.
Приміщення для олійниці має відповідати вимогам СЕС та пожежної служби. Наприклад, воно не повинно бути поблизу АЗС. Також виробничі цехи та кімнати для зберігання сировини, відходів та готового продукту мають бути певною площею. Зберігати рафіновану олію краще в ємностях від 10 до 15 кубів.
Яке знадобиться обладнання?
Для повного циклу виробництва вам знадобляться:
— маслопрес;
— маслофільтр;
— сушарка;
— жаровня;
— калібратор насіння;
— фусовий прес;
— техніка для навантаження сировини та готової продукції;
— ємності для олії;
— спеціальний інструмент.
Звичайно ж, головними тут є маслопрес (250-500 $) та маслофільтр (150-200 $). Щоб зробити якісну соняшникову олію, варто придбати хороші агрегати.
У сучасний час найкращим методом тиску є шнековий. Він дозволяє зберегти в олії всі корисні вітаміни та мінерали. Також шнекові преси здатні отримувати масло з насіння в лушпайці. Це дозволяє виключити з виробництва етап очищення насіння від шкірки. Вам не доведеться купувати відповідне обладнання.
Ми розглянули варіант відкриття заводу з виробництва олії без аграрної складової. Таким же успіхом може користуватися і бізнес із використанням власне вирощеної сировини. Якщо ви великий сільгосп виробник, то чому б не доповнити свою справу і міні олійниці. Також варто розглянути варіант виробництва олії не тільки з соняшника.