Бізнес на розведенні шиншил

Розведення тварин дуже цікаве та прибуткове заняття. Раніше, на нашому сайті вже були статті, присвячені цій темі — собаки, кішки, страуси, нутрії, в’єтнамські свині, кролики. Адже різноманітні смаки та пристрасті людей до різних речей формують попит на великий перелік послуг і товарів, що виникають. Бізнес на розведенні шиншил може бути відмінним стартом підприємцю-початківцю.

Шиншили — це маленькі пухнасті звірята, які відносяться до роду гризунів із сімейства шиншилових. Південна Америка вважається їхнім рідним місцем. На сьогоднішній день вони мешкають у гірському пустельному масиві Анд (Перу, Болівія, Чилі, Аргентина). Через те, що хутро є дуже цінним, їх кількість значно знизилася, оскільки інтенсивність полювання на них стала дуже високою. Тому вони були занесені до Червоної книги. У природних умовах проживання живуть зграйками до 35 особин та активні у нічний час доби. Тривалість життя — близько 20 років (з них 15 репродуктивних). Отже, для організації бізнесу на розведенні шиншил вам знадобиться сухе приміщення з нормальною вентиляцією та без протягів. Мінімальна температура повітря для комфорту цих маленьких тварин +15 градусів. Вони не люблять гучних звуків і шум, тому дуже полохливі (продумайте варіант шумоізоляції приміщення). Утримують шиншил у металевих клітинах, в яких слід постійно підтримувати чистоту, адже вони дуже не люблять бруд. Хоч би раз на місяць проводите дезинфекцію. Обладнайте клітини напувалками, годівницями та ємностями з піском. Можна ще подбати про час проведення шиншил і розташувати в клітинах всякі іграшки для їхньої фізичної активності.

Годувати звірків слід один раз на день, через їхній нічний спосіб життя найкраще це робити ввечері. До їх раціону харчування можуть входити гранульовані та зелені корми, підсушені фрукти, сіно, а також вітаміни (дозволить уникнути різних хвороб). Обов’язкове постійне наявність води в напувалках. Найбільш значуще капіталовкладення в бізнес на розведенні шиншил це придбання самих звірків. Найчастіше, сім’я складається з 3 – 4 самочок і 1 самця, її вартість від 300$ і вище, все залежить від якості вовни та комплектації. За рік одна самка може двічі чи тричі принести нащадка, в середньому, від 2 до 6 цуценят за один послід. Вагітність триває 4 місяці. До 7 місячного віку шиншили доростають до статевої зрілості. Основним доходом від бізнесу на шиншилах є продаж хутряних шкурок (від 40 $ за штуку). Їхня перевага в тому, що вони зовсім не линяють і не мають неприємних сторонніх запахів, їхнє хутро однорідне і щільне. .

Бізнес на розведенні шиншил можна починати з мінімальними капіталовкладеннями навіть на своїй присадибній ділянці. Спробувавши і розібравшись у всіх тонкощах можна переходити більш серйозний рівень господарювання. Успіхів!

Залишити відповідь