Заповзятливі власники приватних, заміських будинків дуже часто замислюються і шукають варіанти заробітку на своїй ділянці. Кожен вибирає для себе те, що йому найближче і вигідніше – тваринництво (в’єтнамські свині, вівці, нутрії, шиншили, страуси), рослинництво (полуниця, гливи, печериці, картопля) або виробництво чогось. Пропонуємо до вашої уваги ще одну цікаву ідею – бізнес на інкубації яєць, яка може стати дуже прибутковим способом заробітку.
На сьогоднішній день ринок пропонує величезний вибір пристосувань (інкубаторів) для збільшення поголів’я птахів. Тому, насамперед, визначтеся з якими обсягами готові працювати ви. Можна обмежитися пристроєм з маленькою продуктивністю, наприклад, до 200 яєць, виготовленим своїми руками. Або ж, якщо ви володієте достатньою кількістю часу, місцем для розміщення інкубатора і хорошим початковим капіталом, то виходите на великі обсяги, наприклад, 3000 і більше (його вартість близько 1500 тис. дол.). Існує три види інкубаторів: інкубуючі (в ньому містяться яйця весь період, крім останніх трьох днів), вивідні (в нього розміщуються яйця за 3 дні до вилуплення) та комбіновані (сумісні два попередні процеси).
Розміщувати апарат необхідно у сухому теплому місці без протягів. Слід дотримуватися правильного температурного режиму і підтримувати потрібну вологість. Тому вивчіть ринок і дізнайтеся, на який молодняк існує найбільший попит. Після цього переходьте до справи.
Закуповувати запліднені яйця можна у фермерських господарств. Головне — стежте за тим, щоб вони були від здорового птаха, який не хворів на різні інфекційні захворювання.
Закладати яйця в інкубатор слід не пізніше 3 — 6 днів після їх знесення, здійснивши ретельний відбір. Вони повинні бути чисті, одного розміру, без шорсткості та явних дефектів. Їх слід просвітити (відібрати ті, які без темних плям) та продезінфікувати кварцовою лампою. Мити яйця перед закладкою в жодному разі не можна. Декілька разів на день їх потрібно перевертати. Це можна робити вручну або автоматично, все залежить від того інкубатора, яким ви будете користуватися.
Процес інкубації можна зробити безперервним, купивши 2 і більше інкубатора.
Продумайте місце для розміщення малюків з напувалками, годівницями, обігрівом і освітленням.
Варіантів збуту пташенят багато. Дайте оголошення в періодичній пресі, інтернеті, займіться самостійним продажем на ринку. Додатковим вашим доходом може стати розведення курей або пропозиція власних послуг, інкубації яєць, тим людям, які містять велику кількість птахів у власному господарстві, але у них немає інкубатора.
Дослідні люди у сфері бізнесу на інкубації яєць рекомендують займатися закладкою бройлера. На них дуже великий попит на ринку, вони швидко зростають, а вартість пташеня добового віку вдвічі вища за ціну яйця.
Причина, яка наштовхує людей на використання інкубаторів очевидна — збільшення продуктивності та кількості птахів, а також добрий заробіток на цьому. Приступайте, ідея варта втілення в її життя. Успіхів!