Якщо ви дотепер не визначилися, в яку сферу підприємництва поринути, рекомендуємо звернути увагу на бізнес на домофонах. Стартові інвестиції для відкриття справи невеликі, а ось прибуток може бути цілком пристойним та стабільним.
Будь-який бізнес вимагає фінансових вкладень і іноді трапляються непередбачені ситуації, пов’язані з грошима, але ви завжди, у таких випадках,Ні для кого не секрет, що багатоквартирні будинки, в яких встановлені домофони, не лише захищають мешканців від непроханих гостей, шуму веселих компаній молоді, а й допомагають зберігати чистоту та тепло в під’їздах.
Що таке домофон?
Домофон – це досить простий і порівняно недорогий пристрій, що дозволяє мешканцям багатоквартирних будинків бути впевненими, що сторонні люди не зможуть потрапити в під’їзд. Через стрімке зростання кількості багатоповерхових будівель попит на домофони також збільшується. При цьому витрати на їх встановлення не можна назвати більшими. У зв’язку з цим грамотно організований бізнес на домофонах здатний принести добрий прибуток у найкоротші терміни.
На вхідних дверях встановлюється електромагнітний замок, від якого протягуються дроти по всьому будинку, що дозволяє з усіх квартир, в яких встановлено спеціальний апарат, відчиняти двері. Також ставиться дверний доводчик та переговорний пристрій. Кожен мешканець будинку отримує спеціальний ключ, за допомогою якого він може потрапити до під’їзду з вулиці. Замки дуже міцні та надійні. Єдиний мінус – за відсутності електрики вони не працюють.
Бізнес на домофонах – планування
Спочатку слід вивчити потенційний попит на домофони. Якщо у вашому районі знаходиться багато багатоповерхових будівель, в яких досі немає домофонів; а також якщо поруч із вами активно зводяться новобудови – у таких випадках старт такого бізнесу повністю виправданий. Втім, досить часто домофони мають попит і серед мешканців приватного сектора, особливо серед власників елітної заміської нерухомості. Причому купують вони переважно дорогі моделі. Однак цей сегмент ринку слід все ж таки розглядати лише як «додаток» до основного доходу, а його вам повинні забезпечити багатоквартирні будинки за рахунок своєї масовості.
Зареєструвавши свою діяльність, Виберіть приміщення для офісу. Спочатку це може бути ваша квартира, поки справи не підуть трохи вгору. З необхідних комунікацій знадобиться наявність телефону та інтернету.
Що потрібно знати про стартові інвестиції?
Початкові витрати, що дозволять вам відкрити свій бізнес, будуть невеликими. Головне, на що слід звернути увагу – це якість обладнання, що встановлюється. Від цього залежатиме ваша репутація та, відповідно, лояльність потенційних клієнтів. Крім того, подальше обслуговування домофонів – гарантійне, тому у ваших інтересах мінімізувати майбутні витрати на ремонт несправних пристроїв. Тому заздалегідь вивчіть відгуки про різні прилади в інтернет-джерелах та намагайтеся закуповувати обладнання перевірених виробників із гарним ім’ям.
Також вам знадобиться:
-
- офіс та складське приміщення;
- транспорт для доставки обладнання;
- наймані майстри-установники.
Технічний бік питання
По суті, домофон – це електромагнітний замок, підключений до абонентських апаратів у квартирах. Цей замок постійно утримує двері в закритому стані за допомогою спеціального механізму, що називається доводчиком. Пристрій замку досить просте, а зусилля, що витримується, дорівнює майже 500 кг, так що неполадки з ним виникають досить рідко. Проте слід враховувати (і попереджати клієнтів), що за відключення електропостачання замок також працює.
Після встановлення домофону всім мешканцям видаються спеціальні магнітні ключі від вхідних дверей. Їх виготовлення можна довірити стороннім фірмам або ж зайнятися цим самостійно. Врахуйте, що при установці домофону в старому житловому будинку слід також замінити вхідні двері (старі просто розвалиться набагато раніше, ніж непридатний сам замок). Так що намагайтеся знайти надійного партнера, який займається встановленням якісних дверей у вашому місті. Така співпраця буде взаємовигідною, оскільки вона також рекламуватиме вашу фірму серед своїх клієнтів.
Втім, більш перспективним варіантом є виконання всієї роботи своїми зусиллями, адже лише в такому разі ви зможете контролювати весь процес від А до Я та гарантувати найвищу якість. Тому найкраще найняти спеціаліста з встановлення дверей у свій штат і подбати про місткий транспорт для доставки.
Для пошуку клієнтів, а також монтування та обслуговування обладнання потрібні робітники. Від них безпосередньо залежатиме успіх бізнесу на домофонах. Тому підбирайте професіоналів тих, хто знає свою справу і вміє знаходити спільну мову з людьми.
Часто, при встановленні домофону відбувається заміна вхідних дверей на спеціальну металеву, тому продумайте можливість її доставки до необхідного місця. Якщо немає можливості придбати невеликий вантажний автомобіль або машину з причепом, тоді спочатку його можна взяти в оренду.
На сьогоднішній день знайти фірму, яка надаватиме все необхідне обладнання для даного бізнесу зовсім не важко. Поцікавтеся в інтернеті, у знайомих про роботу тих чи інших моделей. Чим якісніше домофони ви встановлюватимете, тим менше проблем у вас виникатиме в їх обслуговуванні. Їх вартість дуже різноманітна, все залежить від марки, моделі та регіону придбання.
Окрім того, що ви отримуватимете прибуток від встановлення та продажу домофонів, уклавши договір з мешканцями, зможете ще й стягувати плату за обслуговування.
Приблизні розрахунки
Спробуємо розібратися у зразкових сумах витрат та потенційного доходу.
- Середня вартість замку – від $30 та вище.
- Абонентський апарат – $5-6.
- З урахуванням усіх комунікацій вартість підключення обладнання одного абонента – $150-300. З них $60-100 – витрати на обладнання, інше – оплата роботи установників.
- Колективне обладнання в середньому коштуватиме $200-$500, залежно від кількості квартир у під’їзді (з них $30-150 – робота).
Таким чином, витрати на встановлення домофонів у 5-під’їзній п’ятиповерхівці будуть приблизно рівними $1500. Не забудьте також про те, що тим мешканцям, які будуть проти монтажу, слід видати по одному безкоштовному ключу на квартиру, щоб уникнути проблем із правоохоронними органами. Вартість одного такого ключа – $1-1,5.
Тепер про прибутки. Незважаючи на те, що абонентська плата за користування домофоном невелика (близько $7-15 на рік), за рахунок масовості прибуток буде дуже значним. Якщо ви зможете підключити хоча б пару десятків будинків на сотню квартир кожен, ваші доходи від абонплати становитимуть близько $15-20 тис. Як бачите, вже на другий рік ваші витрати повністю окупляться, і ви почнете отримувати чистий прибуток.
Якщо цей матеріал був вам корисним, ми будемо дуже вдячні вам за його репост у соціальних мережах!
Пропонуйте свої послуги ЖЕКам, ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків), розміщуйте оголошення в інтернеті, газетах, ліфтах. Надаючи якісні послуги, кількість клієнтів буде розширюватися, і дохід суттєво зростатиме. Успіхів!