Способи заробітку у сільській місцевості
З кожним роком жити на селі стає все складніше. Адже роботи там практично нема. Як заробляти, якщо залишати рідні місця зовсім не хочеться? Щоб вижити в селі, доводиться багато працювати. Є у цій тяжкій праці та переваги, адже лише мешканці села можуть похвалитися тим, що їдять екологічно чисті продукти. То чому б не запропонувати ці продукти та іншим людям. Для тих, кому набридло виживати, знадобляться бізнес ідеї у сільській місцевості.
Реалізація заморожених фруктів та овочів
Після проведення аналізу ринку фахівці дійшли висновку, що на ринку України привабливими стали заморожені овочі та фрукти, особливо у великих містах. Для того, щоб заморозити овочі, використовують температуру -30°С – це так звана шокова заморозка. За такого способу продукти не втрачають своїх корисних властивостей. Однак брак такої бізнес-ідеї в сільській місцевості в тому, що вона вимагає чималих витрат. Для цього необхідно витратити чимало коштів на обладнання. Адже потрібна і машина для повітряного чищення, і установка для миття, установка для обрізання зайвих шматочків, установка для бланшування, камера для заморожування, машина для пакування та склад для зберігання. Крім цього переліку, складний та тривалий технологічний процес.
Сільське господарство
Для тих, хто думає якийсь бізнес відкрити у сільській місцевості, непоганим і перспективним варіантом може стати фермерське господарство. Завдяки низці державних програм, спрямованих на підтримку таких господарств, цей вид бізнесу отримав друге життя у багатьох регіонах країни. Чим займаються сільські селяни? Напрямків розвитку кілька:
Вирощування:
- зернові культури;
- овочі та фрукти;
- зелень.
Розведення:
- велика худоба;
- бджільництво;
- рибне господарство;
- птахівництво.
Це найбільш популярний і традиційний список фермерських господарств. Однак його можна розширити й на інші види.
Такий бізнес потребує великих зусиль та чималих витрат. Крім цього, ще потрібно зібрати величезний пакет документів. Тут дуже корисним стане інтернет. Адже в ньому можна знайти повний перелік документів та всю процедуру оформлення.
Грибний бізнес
Дуже популярний вид заробітку і менш клопітний та витратний у порівнянні з великими фермами. Що потрібно для реалізації цієї бізнес-ідеї в селі з нуля?
- вибрати приміщення;
- закупити грибні суперечки та сировину;
- підготувати добрива, підійде послід і солома.
Гливи дуже прості та невибагливі, при цьому вони – високоврожайний продукт. З 1 кг міцелію навіть новачок отримає 3 кг грибів.
Для вирощування печериць необхідно дотримуватись температурного режиму від 25 до 30 °С. Також важливо витримувати високу вологість як у приміщенні, так і субстраті, пересихання якого загрожує зниженням урожаю.
Виробництво кормів для тварин
Виробництво кормів можна розділити на дві категорії:
- корми для фермерських господарств;
- корми для домашніх тварин.
Процес виробництва корму:
- складання рецепта;
- здійснити обробку сировини;
- додаючи гарячу воду, змішати інгредієнти;
- сформувати вироби;
- сушіння та покриття жиром;
- упаковка.
Слід зазначити, що сировина для виготовлення кормів досить дешева. Окупність залежно від конкретного виду корму займає від року. Це дуже популярний продукт на ринку України. Рентабельність цього виробництва становить від 20%
Вирощування мідій
Мідії – це дуже корисний продукт за досить прийнятною ціною. Це вважається дуже перспективною бізнес-ідеєю для сільської місцевості для мешканців прибережних зон.
Це перспективна справа, яка приносить свої плоди вже на другий рік роботи і досить швидко виправдає вкладені гроші.
Плюси фірми з вирощування мідій:
- посадковий матеріал та корм природного походження і не вимагає вкладень;
- мінімальні витрати на обслуговування, тільки витрати на старт;
- безперервність;
- невисока витрата на обладнання;
- великий попит на мідії.
Урожай мідій – близько 500 тонн продукції на рік за середньої ціни за 1 кг 250 гривень. Плантація та її встановлення коштуватиме 640 тис. гривень, окупиться ця бізнес ідея за три роки, а її рентабельність сягає 20%.
Всі ці бізнесові ідеї для сільської місцевості можуть стати чудовою сімейною справою, яку зможуть розвивати багато поколінь. Відкриваючи свій бізнес, необхідно вивчити ринок та наявність конкуренції, порівнювати свої сили та можливості з необхідними витратами на свою справу.