Хостел є цікавим рішенням для тих, хто мріє зайнятися справою готелю. Витративши відносно невеликі вкладення, власник хостелу має можливість відкрити прибуткову справу з обслуговування населення. Бюджетний готель, що надає базові послуги, і не вимагає великої плати, приваблює значну кількість туристів, бізнесменів та просто приїжджих.
Відмінною особливістю хостелу є поселення в одному приміщенні незнайомих людей, як правило, від 2 до 8 осіб. Зручності на поверсі, або на секції. Найпростіше хостели порівняти з блоками гуртожитків. Відмінність у тому, що тут надається житло на нетривалий період.
Цікаво! Кількість хостелів, а також їх відрахування коштів у світовий капітал з кожним роком збільшується на кілька відсотків – сім-вісім за останні роки.
Найбільшу кількість подібного бізнесу можна спостерігати в тих країнах, які мають високий рівень економічного зростання, наприклад Арабські Емірати, країни Азії, Східної Європи. Саме тому рекомендується провести вишукувальні роботи з пошуку інформації, пов’язаної з відкриттям хостелу як максимально прибуткового бізнесу.
Приміщення та його особливості

Важливим пунктом успішного готельного бізнесу, безперечно, залишається правильно обране приміщення. Для того, хто збирається заглибитися у ведення цієї справи, слід розуміти, які витрати можуть знадобитися для реалізації задуманого:
- інвестиція в нерухомість – купівля чи оренда. При цьому на сьогодні обидва приклади є високоефективними. Так, наприклад, на початковому етапі розвитку невеликі орендні вкладення, це допоможе заощадити. Надалі фахівці рекомендують наголошувати на купівлі споруди;
- перепланування та ремонт. При відкритті міні-готелю завжди потрібні роботи будівельного штибу, щоб ефективно розділити приміщення на функціональні зони.
Щоб розуміти, яку кількість ліжко-місць можна запропонувати, слід заглибитись у законодавство держави та вивчити нормативи. Важливо уточнити:
- яка кількість квадратних метрів потрібна для встановлення одного ліжка;
- де можна робити санвузли, яка кількість має бути в хостелі;
- якого розміру має бути обов’язкова зона загального відпочинку і якого розміру потрібна кухня;
- де обов’язково потрібно витяжна система і так далі.
Важливо! Якщо площа дозволяє, для розвитку бізнесу можна спорудити додаткові приміщення – пральню, бар, ігрову кімнату тощо. За ці послуги можна просити додаткову оплату.
Де найкраще відкрити приміщення?

Цей параметр не дарма вважається головним, оскільки саме розташування дасть можливість рекламувати заклад та залучити клієнтуру. Обов’язково розглядаючи райони, потрібно врахувати:
- кримінальну обстановку;
- наближеність до культурних місць;
- наявність історичних пам’яток;
- зручність транспортних розв’язок;
- наявність інших хостелів, готелів тощо.
Важливо! При виборі приміщення необхідно обов’язково проконсультуватися з юристами, щоб підтвердити легальність розміщення такого виду бізнесу в конкретній будові.
Найбільш популярними прикладами нерухомості, які максимально підходять для такого виду діяльності, залишаються апартаменти. Цей вид приміщень користується сьогодні значним попитом. Використовуються як місця постійного проживання, або для створення вказаного бізнесу. Така бізнес-ідея хостелу допоможе уникнути багатьох юридичних проблем. Головною особливістю апартаментів є те, що їх належать до нежитлового фонду. Тобто, обравши подібну будівлю в центральній частині міста, можна відхопити відмінну локацію для надання виду послуг, що описується. Особливо, якщо поблизу є місця, які приваблять туристів, гарні ресторани та кафетерії.
Вартість такого приміщення безпосередньо залежатиме від місця розташування. Стосується це міста, де буде хостел, і району. Головним моментом, безумовно, буде скласти розрахунок окупності об’єкта. Все це робиться спочатку під час розробки бізнес-плану.
Важливо! Вартість об’єкта безпосередньо залежатиме від його стану, наявності руйнувань, ремонту. Слід зважити на позиції, розраховуючи витрати на благоустрій.
Як прорахувати період, за який справа окупиться?
Цей крок вкрай важливий, оскільки дає можливість вирахувати період, за який власник справи зможе повернути витрачені та вкладені кошти. Для того, щоб отримати приблизний період, як правило, потрібно поділити загальні витрати на інвестиції на передбачуваний дохід за один рік. Природно, що менше період, за який вкладені кошти повернуться, то швидше власник почне отримувати прибуток.
Фахівці радять одразу вкласти у суму витрати на купівлю будівлі або приміщення, щоб спочатку розуміти, як довго доведеться виплачувати кошти.
Документація для відкриття бізнесу

Для того, щоб стати повноправним власником хостелу, важливо дотримуватись усіх вимог, і мати на руках необхідні документи.
Розберемося з основними моментами:
- необхідно відкрити ІП або ТОВ. Вибирати вам, але якщо зупинитися на індивідуальному підприємництві, можна користуватися патентом, який у цій ситуації максимально вигідний і зручний. Також при оформленні відразу потрібно підібрати ту систему оподаткування, яка для вас буде максимально вигідною;
- застрахувати справу. Цей пункт, звичайно, не є обов’язковим, але таким чином можна убезпечити справу та мінімізувати ризики. Страхувати слід нерухомість, майно. Також у деяких ситуаціях надають страховку перед постояльцями, яка допоможе заощадити кошти внаслідок пригод;
- підібрати відповідний КВЕД за видом діяльності. Вони повинні включати послугу надання тимчасового проживання.
Поради як просувати своє підприємство
Щоб бізнес-план був максимально повним, дуже важливо одразу розібрати момент просування бізнесу. Тому виділимо кілька рекомендацій, які сприятимуть цьому:
- унікальність. Банальна порада, яка обов’язково стане рушійним важелем. Чим незвичайніше дизайнерське рішення, послуги, місцерозташування, тим більше розмов про місце, більше клієнтів. Зараз нікого не здивуєш наявністю Wi-Fi, ігровою приставкою чи паркуванням. Потрібно знайти свою особливість, наприклад, облаштувати оранжерею, яку потихеньку можна наповнювати екзотичними рослинами;
- портрет ідеального клієнта. Робіть наголос на певний прошарок населення, так простіше визначитися зі стилем. Орієнтуйтесь на вік, стать, національність, рід діяльності. Залежно від цього оформлюйте приміщення та пропонуйте додаткові послуги;
- чистота. Головний критерій, завдяки якому клієнти полюблять місце;
- безпека. Причому не лише сек’юріті. Продумайте пожежну та електробезпеку. Зробіть приміщення та меблі міцними та надійними. Слідкуйте за дезінфекцією та дезінсекцією.
Пам’ятайте про рекламу та намагайтеся прорахувати все заздалегідь.