Реалізація бізнес-ідеї у селищі міського типу: поради та рекомендації
Відкрити свою справу – відмінна ідея не тільки для великонаселеного міста, але і для невеликого селища, де можна знайти безліч можливостей при низькому рівні конкуренції. Початку свого бізнесу сприяє ще й той факт, що дохід мешканців дрібних населених пунктів менший, ніж у мешканців великих міст. При цьому знайти роботу в невеликому місті чи селищі значно складніше. Що ж потрібно, щоб розпочати свою справу?
З чого розпочати бізнес у невеликому місті?
Щоб ваша справа була успішною, потрібно визначити, що в конкретному населеному пункті матиме попит серед його мешканців. Подумайте, чого не вистачає у вашому місті особисто вам, вашим знайомим, поцікавтеся, які товари чи послуги їм хотілося б отримувати? Важливо знайти вільну нішу та зайняти її. Це гарантує відсутність серйозної конкуренції, а, відповідно, і загроз для успіху вашої справи. Ще потрібно враховувати кількість жителів у населеному пункті, а також їхній дохід для того, щоб визначити фінансові можливості населення. За невисоких заробітків люди навряд чи захочуть користуватися дорогими послугами або купувати дорогі товари.
Проаналізуйте потреби людей різних вікових категорій: дітей, підлітків, дорослих та людей похилого віку. Цілком можливо, що у місті є, наприклад, кілька кафе різних напрямків – сімейний, молодіжний, спортбар тощо, у цьому випадку відкриття чергового такого закладу може бути ризикованим та малоприбутковим. При цьому звичайний дитячий батут або кімната з ігровою приставкою принесе в рази більше прибутку, якщо альтернативних розваг для дітей у місті немає. Те саме стосується й усіх інших сфер діяльності. Важливе питання – чим саме вам хотілося б займатися, що ви вмієте і чим можете бути корисним? Це можуть бути ремонт, виготовлення товарів на замовлення, консультація, навчання та інше.
Отже, розглядаючи ідеї для бізнесу в невеликому селищі, в першу чергу потрібно з’ясувати попит на різні напрямки: товари, послуги та інше. Другим кроком стане визначення стартового капіталу. Пам’ятайте, що будь-яка справа, щоб приносити прибуток, вимагає не тільки цілеспрямованості і великого бажання, а й певних капіталовкладень. Тут не можна уникнути бізнес-плану. Виявивши потреби населення та обравши напрямок діяльності, розпишіть по пунктах свої подальші дії та витрати, яких вони вимагатимуть. Це допоможе перетворити ідею на покрокову інструкцію і, виконуючи пункт за пунктом, ви швидше і організованіше втілите задумане в життя.
Бізнес у невеликому селищі: ідеї
Сільське господарство. Коли мова заходить про селища, це перше, що спадає на думку. Його не можна списувати з рахунків, тому що на сьогоднішній день фермерські екопродукти мають великий попит серед жителів великих міст. Навіть у разі, якщо вести своє господарство з якихось причин неможливо, можна скуповувати товари в односельців і продавати їх у міські магазини як у первинному (м’ясо, овочі, фрукти, молочні продукти), так і в переробленому вигляді: сири, ковбаси, варення, джеми, соуси та консерви домашнього виробництва.
Торгівля. У селищах, де люди самі господарюють і забезпечують себе продуктами, продавати в магазині овочі, фрукти, молочну та м’ясну продукцію немає сенсу. Краще звернути увагу на кондитерські вироби, випічку, консерви, крупи, олії, алкоголь, чай, каву і т.д. Прибутковим буде продаж товарів першої необхідності: побутова хімія, засоби гігієни, господарські товари та інше. Єдиний мінус може бути, що в більшості малонаселених пунктів такі магазини вже є.
Торгівля садовими інструментами, насінням, саджанцями та добривами носить сезонний характер, а тому такий бізнес буде прибутковим лише у певну пору року, але не настільки, щоб забезпечити вас на цілий рік, до наступного сезону. Як варіант – можна чергувати товари за затребуваністю та змінювати їх залежно від того, які з них мають найбільший попит у цю пору року.
Відмінним рішенням стане магазин будівельних матеріалів. Догляд за приватним будинком потребує регулярного дрібного чи навіть великого ремонту, досить часто будуються нові господарські та житлові споруди, а тому матеріали для будівництва та ремонту завжди будуть актуальними. Зовсім необов’язково відкривати магазин з величезним асортиментом, почати можна з ходових і затребуваних товарів, а ту продукцію, яка в магазині не представлена, привозити на замовлення клієнта. Також актуальним буде магазин із продажу автозапчастин та інструментів для ремонту машин та сільськогосподарської техніки.
Важливо! Якщо бюджет дозволяє, можна відкрити кожен із цих відділів в одному магазині, з одного боку, це буде більш ризиковано, а з іншого – надасть більше торгових можливостей. Згодом можна буде краще вивчити попит на різні товари, розширити чи відкоригувати асортимент.
Сфера послуг. Тут можна знайти безліч можливостей, залежно від ваших навичок:
- ремонт побутової, будівельної техніки, автомобілів, будинків тощо;
- будівництво та оздоблювальні роботи;
- послуги зварювальника, електрика тощо;
- буріння свердловин;
- допомога по господарству;
- послуги перукаря, майстра манікюру та інші послуги у сфері краси;
- репетиторство та навчання;
- пасажирські та вантажні перевезення;
- послуги таксі;
- індивідуальне пошиття та ремонт одягу тощо
Це далеко не всі бізнес-ідеї в селищі міського типу, вивчайте потреби, використовуйте та розвивайте свої вміння, і результат не забариться.
Власне виробництво. У цьому напрямі є багато ідей для реалізації. Залежно від стартового капіталу це може бути:
- зварювання різних конструкцій на замовлення;
- виготовлення домашніх ковбас, сирів, джемів, соусів, консервів тощо;
- розведення риби;
- бджільництво;
- виготовлення та ремонт меблів або інших виробів з дерева;
- виробництво копченостей у власній коптильні;
- виготовлення тротуарної плитки;
- власна міні-пекарня, випічка хлібобулочних виробів, тортів, короваїв;
- виготовлення домашніх напівфабрикатів;
- власна автомайстерня, шиномонтаж.
Ще деякі варіанти, які при своїй затребуваності можуть принести непоганий прибуток:
- приватний дитячий садок або ігрова дитяча кімната, де батьки можуть на якийсь час залишити дитину під наглядом;
- аптека;
- інтернет-кафе;
- послуги ксерокопіювання, набору та друку тексту, фотографій тощо:
- прокат настільних ігор;
- прокат різних інструментів.
Крім того, ви можете працювати в інтернеті, займатися продажами, надавати консультації у сфері, де ви добре знаєтеся, працювати з текстом, фотографіями та знайти ще безліч можливостей, навіть без досвіду роботи. Яку б сферу діяльності ви не вибрали, важливо добре підготуватися і використовувати продуманий і системний підхід, і успіх точно посміхнеться вам!