Бізнес-ідеї для холодильщика

Будь-який бізнес має стартувати з продуманого та прорахованого плану. Чим менша кількість стартового капіталу, тим привабливіша справа. Незначні вкладення дозволяють зробити ризик мінімальним. Однак, варто визнати, що кількість бізнесів, які мають такі характеристики, зовсім незначна. Одним із таких списків можна назвати бізнес ідеї для холодильщика.

Подібне рішення включає послуги з ремонту, виробництва або реалізації холодильних установок. Оскільки потреба у цьому обладнанні завжди залишиться високому рівні, не можна не відзначити перспективність напрями. Ніхто не сперечатиметься, що агрегати даного типу необхідні практично в будь-якій установі, магазині, будинку. Крім того, морозильні установки застосовні для зберігання, транспортування продуктів харчування.

Важливо! Для того, щоб зайнятися ремонтом морозильного обладнання, не потрібно надміру великих грошових вкладень.

На сьогоднішній день ремонтні роботи з ремонту описуваного обладнання є найперспективнішим рішенням. Причиною цього стали відносно невеликі вкладення для реалізації подібної бізнес-ідеї. Звичайно, як для будь-якої справи, буде потрібно стартовий капітал, але його обсяги незрівнянні з іншими починаннями.

Основні особливості подібної ідеї

Ідеї бізнесу для холодильника

Раніше були озвучені варіанти стартапів, пов’язаних із роботою холодильника:

 • реалізація холодильних установок;
 • виробництво такого обладнання;
 • ремонтні роботи.

Останній варіант вважається найбюджетнішим і найпростішим у реалізації. Для того, щоб розпочати справу, підприємцю знадобляться:

 • знання про будову;
 • придатне приміщення;
 • мінімальний набір необхідних інструментів.

Важливо! Якщо в початкових планах такого бізнесу значиться виключно виїзна робота та ремонт домашніх холодильників, то у стартовий капітал немає необхідності закладати витрати на приміщення.

Інші напрями на кшталт виробництва та продажу устаткування, вимагають від бізнесмена значного початкового вкладення коштів. Звичайно, варто насамперед подумати про зовнішні інвестиції, залучення партнерів.

Застосування холодильного обладнання та його затребуваність

Ідеї бізнесу для холодильника
Two refrigerated display cases isolated on white background

Перевага роботи з холодильними установками насамперед полягає у використанні обладнання практично у всіх сферах людського життя. Виділимо основні напрямки:

 • харчова промисловість;
 • медицина та фармакологія;
 • будівництво;
 • наукова діяльність;
 • будівництво машин та обладнання.

Холодильні установки застосовуються для обладнання магазинів, ресторанів, кафетеріїв, поліклінік, навчальних закладів тощо. Принцип холодильника використовується для облаштування кондиціонера. Також використовуються більші агрегати на фермах (інкубатори), льодових аренах, для будівництва тунелів та багато іншого.

Таке широке використання дозволяє розширювати діяльність, надавати цілий спектр послуг з ремонту обладнання, спеціалізуватися на вкрай складних агрегатах, удосконалюватися і ставати єдиним кваліфікованим фахівцем вузького профілю.

Цікаво! На сьогоднішній день є спеціальні холодильні установки, що застосовуються для зберігання та перевезення квіткового обладнання, які також потребують обслуговування та ремонту.

Для тих, хто вирішив розпочати свій бізнес у цьому напрямку, слід розуміти, що найбільший пласт роботи припаде на агрегати, призначені для харчової галузі. Сюди відносяться установки такого варіанту:

 • побутове обладнання;
 • холодильні камери;
 • вітрини;
 • столи охолодження та заморожування;
 • лотки для морозива;
 • фуд-гірки;
 • бонети;
 • апарати для охолодження напоїв;
 • виставкові холодильники для охолоджених напоїв;
 • фризери;
 • системи спліт.

І це не весь перелік пристроїв, які слід вивчити та внести до списку обладнання, що підходить для ремонту в майстерні.

Важливо розуміти, що це далеко не всі позиції, які є на сучасному ринку. І для будь-якого виду діяльності (чи то провадження чи ремонту), знадобиться значне поглиблення в питання, вивчення попиту та матеріалів у справі.

Холодильною апаратурою користуються всі фабрики та виробництва харчового спрямування – від м’ясних підприємств до молокозаводів. Окремим рядом стоять установи, що реалізують цю товарну лінію – магазини, супермаркети, кафетерії, ресторани, базари, ринки тощо. Всюди потрібні шафи для безпечного зберігання продукції.

Нюанси роботи холодильщика

Ідеї бізнесу для холодильника
technician at work and man

Для формування клієнтської бази дуже важливо не хапатися відразу за все. Найбільш правильним рішенням стане впровадження в одну галузь. При цьому не важливо, чи збирається бізнесмен робити установки або займатися ремонтом. У стартовій точці краще зробити ставку на один напрямок. Наприклад, виробляти обладнання виключно для супермаркетів або займатися побутовою технікою. Те саме стосується й ремонтних робіт – для більш стабільного зростання своєї справи краще довести кваліфікацію до максимуму, поступово додаючи нові послуги.

Особливо хочеться згадати про продаж таких пристроїв. При перепродажі товару та сучасному розвитку ресурсів Інтернет бізнесу, можна відмовитися від приміщення. Від вас знадобиться розробити та відкрити простий, якісний та інтерактивний сайт, де клієнт просто знайде необхідний товар, розбереться з оформленням замовлення. Такий вид діяльності є перспективним і має свої плюси.

Не варто виключати варіант продажу обладнання, що було у використанні. Така пропозиція максимально актуальна для бізнес-початківців у сфері ресторанної справи. Молоді кафетерії із задоволенням придбають холодильник у хорошому стані.

Для тих, хто мріє займатися виробництвом, має бути найскладніший шлях. Потрібна оренда значного за площею виробничого приміщення, закупівля верстатів та агрегатів, наймання фахівців, здатних створити та зібрати установки. Також за такого шляху потрібне оформлення всього необхідного для реалізації.

Важливо! Виробництво агрегатів вимагає збирання значної кількості спеціальної документації. Будьте уважні та проконсультуйтеся з юристом.

Ремонт

Як говорилося вище, найпростішим і найприбутковішим рішенням на сьогодні залишається ремонт установок. Рекомендується почати свій шлях з ремонту побутових варіантів холодильників або агрегатів для малого бізнесу.

Знання про конструкцію, найпростіший набір інструментів та бажання працювати – все, що потрібно на початку шляху. При цьому на первинних етапах можна відмовитися від приміщення та займатися ремонтом на об’єкті прямо у замовника. Головне знати особливості тих чи інших поломок, потрібно вміння усунути їх, а також знання, де дістати деталь або запчастини, що бракує. Надалі такий бізнес також просто розширювати, почавши надавати послуги з ремонту складніших агрегатів і пристроїв. Однак для таких дій потрібно розширюватися і знімати/купувати приміщення.

Залишити відповідь