Бізнес ідея – пилорама

Різного роду пиломатеріали користуються високим попитом на ринку протягом багатьох. Основною причиною цієї тенденції є динамічний розвиток будівництва, особливо приватних будинків, дач і спеціалізованих будівель. Дерев’яні матеріали застосовуються як для складання дахів, так і для стін таких будівель.

Бізнес ідея пілорами користується привабливістю як у початківців, так і досвідчених підприємців. Однак упоратися з подібними підприємствами вдається не всім. Докладніше розберемо всі аспекти реалізації такого проекту з нуля, особливості витрат і пошуку клієнтури для готових виробів.

Для початку варто відзначити основні переваги даного бізнесу:

 • високі показники попиту на деревину, що пройшла обробку;
 • наявність можливості починати з незначних інвестицій і поступово розширювати виробництво;
 • високі показники рентабельності;
 • торгівля продукцією у великих обсягах.

Однак бізнес ідея пилорами має й недоліки:

 • знайти надійних партнерів для постачання сировини досить складно;
 • суттєві витрати енергії при роботі з обладнанням;
 • є фактор сезонності продажів.

Необхідні вкладення на початковому етапі, заходи

Бізнес ідея пілорами
Many wooden planks in hardware store

Для здійснення легальної діяльності у цій сфері потрібно оформлення всіх необхідних дозволів для створення виробництва та проведення торгових процедур.

Виділимо необхідні кроки для створення повноцінного підприємства:

 • реєстрація ІП або ТОВ;
 • оформлення певної кількості працівників;
 • підписання договорів з постачальниками деревини або отримання дозволу на обробку ділянки власними ресурсами;
 • орендувати або придбати приміщення виробничого призначення;
 • отримати документ, який дозволяє роботу від СЕС та служби пожежної охорони.

Одним із найважливіших етапів реалізації бізнес ідеї пилорами є оренда або придбання приміщення. Тут можна заощадити, купуючи їх на околиці міста. Існує низка вимог до таких виробничих приміщень:

 • наявність кількох головних будівель: зона роботи, сушарка, складське приміщення. У більшості випадків використовують ангари або гаражі з великою площею та високими стелями, що обумовлено необхідністю застосування спеціальної техніки;
 • підведення лінії електропередач високої потужності;
 • зручний під’їзд до виробництва, що дозволяє паркування вантажних автомобілів та їх маневри;
 • дотримання всіх правил пожежної безпеки.

Бізнес ідея пилорами: необхідне обладнання

Бізнес ідея пілорами

Підбір необхідних апаратів – найважливіший аспект. Від застосовуваних технологій безпосередньо залежить якість Вашої продукції, тому заощаджувати в цьому пункті не можна. В іншому випадку Ви ризикуєте втратити прибуток та зіпсувати закуплену сировину.

Для відкриття власної пилорами знадобиться мінімальний обсяг обладнання. Головним інструментом для роботи є пилорама стрічкового різновиду. Такий апарат відносно недорогий, відрізняється практичністю та оптимальними експлуатаційними параметрами. Найчастіше її ціна коливається в діапазоні від 1700$ до 2300$. Верстат повинен бути призначений для розпилювання кругляка, що має діаметр до одного метра. Рекомендується підбирати пристрій, що забезпечує мінімальні обрізки, що дозволяє також збільшити Ваш прибуток.

Ще одним інструментом для реалізації бізнес ідеї пилорами є багатопил. Дане обладнання дозволяє виготовляти рейки з дерева, різнопланові бруски та інші вироби. На сьогоднішній день такі апарати виробляються у двох різновидах – рамні або дискові. Рамний вигляд відрізняється високими показниками продуктивності, а також зручністю експлуатації, проте вони дорожчі – від 12 тисяч доларів до 22 тисяч доларів. При цьому дискові різновиди мають вартість від 8 тисяч доларів.

Кромкообрізний верстат використовується для виробництва дерев’яної вагонки, що застосовується для виконання різних оздоблювальних робіт, при облаштуванні фасадів та нутрощів будівель.

Більш того, для повномасштабної реалізації бізнес ідеї пилорами потрібно спеціалізоване обладнання для сушіння отриманих виробів.

Техніка для вантажних та розвантажувальних маніпуляцій дозволить прискорити робочі процеси. Потрібен верстат для заточування пилок.

Слід зазначити, що на початкових етапах розвитку можливе придбання виключно пилорами стрічкового типу, а надалі модернізувати ваше виробництво додатковими технологіями.

У ряді випадків, Ви зможете придбати верстати, що застосовувалися раніше, за оптимальними цінами, при цьому їхній стан буде практично ідеальним. Однак варто бути уважним та обережним.

Важливо! Досвідчені підприємці, які зуміли реалізувати бізнес ідею пілорами, рекомендують закуповувати верстати від імпортних виробників, оскільки їх експлуатаційні параметри набагато кращі.

Особливості закупівлі необхідної сировини

Існує два основні варіанти проведення закупівель. Найпростішим є пошук постачальників та постійна співпраця з ними. Необхідно ретельно обирати партнерів з огляду на всі особливості їхньої діяльності.

Складнішим і витратним варіантом є самостійна вирубка лісових ділянок. Потрібні спеціальні дозволи та покупка таких ділянок, проте Ви зможете самостійно контролювати якість вирубки, прискорити постачання та згодом налагодити низку додаткових виробничих процесів.

Бізнес ідея пілорама: вкладення на старті

Бізнес ідея пілорами

Виконувати попередні розрахунки можна за наступною схемою. Орендна плата становитиме близько 1 тис. $, а оплата комунальних послуг – приблизно 800 $. Звісно ж, потрібна сплата податків – близько 200$, а також заробітних плат для персоналу – приблизно 2000$ на місяць.

Серед додаткових витрат варто виділити:

 • транспорт та доставка – 150$ на місяць;
 • придбання пилок, їх заточування – 100$ на місяць;
 • придбання різних розхідників – 300$;
 • стартова закупівля необхідної сировини – 6500$;
 • придбання обладнання – від 8 тисяч доларів.

Окупність бізнес ідеї пилорами складе приблизно 12 місяців. Варто зазначити, що такі показники рентабельності вважаються досить високими. За відповідністю виробництва стандартним показникам щомісячний виторг становить не менше 9 тисяч доларів. Важливо враховувати рівень конкуренції у Вашому регіоні та наявність компаній-постачальників сировини. Ці пункти здатні суттєво вплинути на рівень доходу та ризиків.

Залишити відповідь