У наш час створення художніх фотографій – дуже поширене хобі. Однак таке захоплення може стати і відмінною можливістю додаткового або основного заробітку. Створення такої справи може принести не лише відмінний дохід, а й моральне задоволення від занять улюбленою справою.
Крім того, створення бізнесу на основі улюбленого хобі допоможе зберегти особливий ентузіазм на всіх етапах реалізації, що у багато разів збільшує шанси на успіх вашого підприємства. Давайте детальніше розглянемо бізнес-ідею для фотографа.
Сучасні тенденції проведення різноманітних заходів створюють особливий попит на послуги фотографування. Усі найважливіші життєві події не обходяться без участі фахівця з фотографування: весільні заходи, дні народження, випускні у вузах та школах, вінчання, народження дитини, новорічні свята та корпоративні заходи.
Найважливішим фактором у таких ситуаціях є рівень професіоналізму фотографа, адже необхідно зафіксувати на довгі роки практично кожен момент святкового заходу.
Більш того, професійні фахівці у даній галузі мають можливість проводити індивідуальні фотозйомки на відкритих майданчиках та у фотостудіях, що приносить непоганий прибуток. При цьому співпраця з друкованими виданнями та модельними агенціями дає змогу отримати і більш значні доходи.
Що краще відкривати: фотосалон або фотостудію?
Багато хто з початківців фотографування досить часто задають собі подібний питання. Однак спочатку варто розібратися в відмінних рисах даних понять.
Фотостудія спеціалізується на проведенні фотосесій на фонах різного роду та виїзного характеру, подальшій обробці отриманих фотознімків у професійному програмному забезпеченні, такому як Photoshop або Lightroom. Такі організації часто працюють на весільних урочистостях, різноманітних заходах та корпоративах.
У фотосалоні створюють фото на документи високої якості, проте виробництвом креативних та унікальних кадрів такі салони не займаються.
Реалізація ідеї: проведення реєстраційних процедур
На сьогоднішній день існує два різновиди реєстрації бізнесу :
- індивідуальний підприємець;
- товариство з обмеженою відповідальністю.
Перше поняття характеризується наявністю фізичної особи, яка несе відповідальність матеріального характеру за боргові зобов’язання підприємства, використовуючи як заставу особисте майно. Реєстрація підприємства такого роду коштує набагато дешевше, проте рівень довіри до ТОВ набагато вищий.
Реєстрація ТОВ дає можливість поділу підприємства з партнером, під час реєстрації ІП – ваше підприємство та майно оформляється виключно на одного з вас. Проте процес реєстрації ТОВ вимагає значних витрат фінансових коштів, через необхідність володіння певним статутним капіталом, а також враховуючи фактор потреби у наданні державним органам більшої кількості різноманітних документацій. Однак під час реєстрації ІП ви не зможете продати ваше підприємство у вигляді готового бізнесу.
Оренда робочої площі
Не менш важливим фактором для організації фотостудії є оренда оригінального приміщення . Такий простір повинен створювати необхідну для роботи атмосферу та викликати довіру клієнтів.
Важливо! Необхідно підбирати приміщення з оптимальними параметрами, що дозволяють користуватися як штучним, так і природним освітленням.
Існує низка базових принципів вибору приміщення для фотостудії:
- його площа повинна становити понад шістдесят квадратних метрів, більша частина простору використовується як майданчик для зйомки;
- висота стелі повинна дозволяти встановлення спеціалізованого обладнання – не менше трьох метрів;
- рекомендується вибирати простір з великими вікнами, щоб використовувати природне джерело освітлення;
- у приміщенні потрібно обладнати гримерку та укомплектувати всіма необхідними атрибутами;
- варто звернути увагу на прохідність вашої локації, оскільки у громадських місцях прибуток суттєво зростає.
Необхідне обладнання для реалізації бізнес-ідеї фотографа
На етапі навчання вже необхідно мати певну кількість обладнання, проте при відкритті спеціалізованої студії знадобиться значно більша кількість такого обладнання.
Можна умовно виділити певний список найнеобхіднішого обладнання:
- дві фотокамери дзеркального різновиду – одна з яких оснащена матрицею повноформатного типу;
- кілька видів об’єктивів, що мають різні параметри;
- фотоспалах зовнішнього типу;
- спеціалізований синхронізатор;
- рефлектори, спеціальні софтбокси та парасольки для створення штучного освітлення;
- штативи, фіксатори, стійки, чаплі та тримачі;
- кілька фонів та кріплення для них;
- потужний комп’ютер для обробки фотографій;
- додаткові аксесуари.
Витрати на придбання цього обладнання зазвичай становлять від 250 до 350 тисяч гривень.
Попереднє навчання
У більшості випадків унікальність та креативність отриманих знімків залежить від вашого творчого мислення та уважності. Дуже важливо звертати увагу на всі деталі, підбирати колірний тон та відтінки.
Щодо технічних нюансів і правил — їх ви зможете дізнатися, скориставшись спеціальними курсами, семінарами та різноманітними лекціями.
Крім того, у цій справі дуже важливі практичні навички – необхідно систематично відпрацьовувати техніку, удосконалювати свої навички та шукати нові креативні рішення.
Створення сайту та портфоліо
Одним з найбільш важливих рекламних заходів при реалізації бізнес-ідеї фотографа, є створення власного інтернет-ресурсу та портфоліо.
Створення даних складових вашого бізнесу краще довірити висококваліфікованому спеціалісту з веб-дизайну.
Цікаво! Рекомендується створення зручного та найбільш зрозумілого для клієнта сайту, проте додаткові функції можуть залучити відвідувачів.